Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Monitory czym sie kierowac

Witam. Jestem na etapie zakupu nowego monitora i chcialbym aby byl plaski. Na co trzeba szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie ww ( jasnosc kontrast itd itp). Jakie marki polecacie i jakie wielkosci?? Chcialbym aby sie nie rozmywal i wielkosc min 19 tylko czy sa zwykle kwadraty czy teraz juz produkuja tylko panoramy??

Bardzo dziekuje za zainteresowanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zależy, do czego chcesz tego monitora używać...
    Np. do gier ważniejszy będzie krótki czas reakcji. Z kolei jeżeli zajmujesz się w sposób poważny grafiką (mam na myśli coś więcej niż proste guziczki na www) to pewnie zależało Ci będzie bardziej na wysokiej rozdzielczości i poprawnym odwzorowaniu kolorów.
    No i istotna sprawa: ile chcesz/możesz wydać na ten "prezent"?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wydac moge do okolo 1tys. Napewno nie bedzie sluzyl do grafiki bo wogole sie tym nie zajmuje. Bardzo mi zalezy aby nie zostawial smug.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hej, mi przy wyborze monitora bardzo pomogły informacje na tym forum http://ww.mva.pl/forum/

Osobiście zdecydowałam się na HP model LP1965.
    19 cali. Kąty widzenia 178 stopni.
    Jestem bardzo zadowolona.Zapłaciłam 1200 zł.
    Osobiście uważam, że poniżej 1000 zł nie opłaca się kupować monitora. Lepiej trochę dołożyć i mieć naprawdę dobry sprzęt.
    Z czystym sumieniem mogę też polecić Fujitsu Siemens model P19-2. Ale ostatnio są bardzo trudne do zdobycia.
    Dla mnie kąty widzenia to podstawa i nic poniżej 178 stopni bym nie kupiła ale między innymi właśnie za to się płaci.
    Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ten FS jest faktycznie ciekawym rozwiązaniem, ale od przeszło pół roku nie potrafiłem go nigdzie znaleźć. Skończyłem na IIyamie X486S. Wspaniałe kolory, super czasy reakcji i jeszcze pełno wbudowanych czujników-automatów
    Troszkę szperałem i mogę Ci powiedzieć, że patrz po firmach LG oraz IIyama. Mają najlepsze podejście do klienta i całkiem niezłe technologie. Jeśli do gier, to żadna panorama - tylko zwykłe 4:3. Czasy reakcji 2ms w zupełności wystarczają do rozrywki - jestem bardzo wyczulony na smużenie i nie zauważam niczego, co by mnie niepokoiło.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a jezeli chodzi o ten czas 2ms to im wiecej tym lepiej czy na odwrot?

Bo narazie tam gdzie szukam to wszedzie czas reakcji plamki jest w granicach 8??

A co sadzicie o tym monitorze. Czy jest on wystarczajacy( pamietajcie zero smug )
    http://www.allegro.pl/item271236179_...fvat_raty.html

Czy sa inne zdecydowanie lepsze?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście czas reakcji im mniejszy, tym lepszy. W DUŻYM uproszczeniu można to wytłumaczyć jako "ile czasu mija od tego gdy komputer każe coś narysować, a sam monitor to wymaluje". Wiadomo - im szybciej, tym lepiej. Do gier *podobno* wystarcza 5ms, ale ja nie ryzykowałem i brałem 2ms - warto było.

Monitor z odnośnika wygląda na całkiem przyzwoity pod kątem parametrów. Zdecydowanie lepszych w tych granicach cenowych nie znajdziesz. Trochę lepsze pewnie istnieją

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Super bardzo dziekuje. Juz dluzej was nie bede meczyl tylko go kupie. Im dluzej sie czlowiek zastanawia tonic dobrego z tego nie wychodzi. Jeszcze raz bardzo dziekuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powiedzcie mi bardzo proszę który jest lepszy bo jak zwykle zacząlem szperac i znalazlem cos ciekawego. Powiedzcie czym one sie wlasciwie rożnia od tego ze ten która ma wiekszy kontrast jest tanszy? Dlaczego tak dziwnie? Oto moje 2 typy:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/149650

ORAZ

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/163074

Jeszcze raz dziekuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1960 posiada HDCP, który pozwala na odbiór szyfrowanego sygnału. Więcej na Googlach
    W skrócie, jeśli zamierzasz oglądać na nim filmy HD, to możesz się szarpnąć. W przeciwnym razie tego nie wykorzystasz.

Chyba tylko tyle z różnic możliwości technicznych. Poza tym zupełnie inna stylistka, ale to już kwestia gustu

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)