Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za liberalizacją ustawy o broni palnej?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie Tak

13 43.33%
  • Tak

2 6.67%
  • Nie mam zdania

0 0%
  • Nie

4 13.33%
  • Zdecydowanie Nie

11 36.67%
Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 148
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ej, ja też chcę tego zioła! Też chcę takie schizy, jak Wy!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    To gajer ma na to monopol, zwróć się do niego

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking

Cytat Napisał selena Zobacz post
    a gajer w obronie własnej będzie udawał świra i przez nasz chory system sprawiedliwości zostanie uniewinniony.

:hmmm:

W szaleństwie też metoda...
    Biorę Kałacha i idę na miasto! Trzeba to w praktyce sprawdzić!!!

SAYOnara!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking Ziele dziele!

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    No to dalej!
    Bierz macha i ...
    chwytaj za Kałacha

:nanana:

Szalom(y)
    :rozsmieszyles:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

mam propozycje - nie przesadzajmy - to forum, nie chat - dyskutujmy, a nie rzucajmy bezsensowne teksty, które faktycznie brzmią, jak po ziele...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    mam propozycje - nie przesadzajmy - to forum, nie chat - dyskutujmy, a nie rzucajmy bezsensowne teksty, które faktycznie brzmią, jak po ziele...
    Sorry! To był przedostatni raz !
    A tak poważnie to chciałem trochę "rozruszać towarzystwo".
    oklony:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

ziOle! Macol! Bierz go!

// Na prawdę mam tu zrobić porządek? Macol

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wróćmy do merytorycznej dyskusji.

Cały problem polega na tym jak stworzyć system który możliwie z jednej strony skutecznie wyrównał szanse - Przyzwoity obywatel vs przestępca, z drugiej strony chronił ludzi, aby nie padli ofiarami szaleńców czy zwykłych debili.

Broń palna - tak. Ale z restrykcjami, całym filtrem psychologicznym który pozwoli na odrzucenie ludzi którzy się do tego nie nadają. Nie jestem specem w dziedzinie spychologii ale zatrudnienie takowych może pomóc w stworzeniu takiego systemu na nowo. Trzeba ustalić co jest dla nas najważniejsze. Moim zdaniem jak i być może wielu innych jest zdrowie i życie swoje lub własnej rodziny, przyjaciół oraz nasz dobytek. Nieraz byłem napadany i okradany. Sam byłem raz świadkiem przestępstwa i nie mogłem jemu zaradzić. Byłem w budynku a przestępcy w terenie nie mogłem im nic zrobić choć mając broń miałbym przewagę, strzelając do nich najprawdopodobniej zmieniłbym ich zamiary. Niestety broni nie miałem majątek utracony. Chcę tu tylko podkreślić że prawo do ochrony majątku własnego też na nam się należy - to jest owoc pracy w naszym życiu.

Obecny system jest na rękę przestępcom i czas to zmieniać. Argument mówiący o kalkulacji ryzyka jest bardzo sensowny i logiczny. Pewnie zaraz odezwie się Selena ze swoim dość miękkim podejściem które skazuje nas na porażkę, ale może wyłoży krótko i zwięźle i spróbuje mnie przekonać do swojej racji. Może bez gwałtownej rewolucji, bo te jak wiadomo nie przynosiły nic dobrego, ale z wyznaczonym celem i z pomysłami na jego realizację są szanse na poprawienie sytuacji Porządnego obywatela wobec przestępcy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Sylvec Zobacz post
    Pewnie zaraz odezwie się Selena ze swoim dość miękkim podejściem które skazuje nas na porażkę, ale może wyłoży krótko i zwięźle i spróbuje mnie przekonać do swojej racji.

Selena już wszystko napisała co miała do powiedzenia, nie widzę sensu powtarzania tego od nowa.
    "Krótko i zwięźle" to takie jest moje zdanie w tym temacie.

nadal twierdze ze pozwolenia na bron nie rozwiaza problemow z bandziorami i dresami.
    Wspominalam wczesniej ze nasze sadownictwo tez jest do kitu i nalezy zaczac od zmiany naszego prawa a dopiero potem myslec o dostepie do broni dla kazdego. Poki co to bron maja nieliczni i tak powinno pozostac. Pozwolenia na bron nie rozwiaza naszego chorego wymiaru sprawiedliwosci i nie zapewnia nam bezpieczenstwa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Rozumiem to stanowisko niemniej uważam że obecne przepisy i tak stawiają nas w gorszym położeniu a prawo jest po to by nas chronić i karać przestępców a nie na odwrót. Ta patologia musi się skończyć. A że sądownictwo jest jakie jest nie zmienia faktu że dostęp do broni jest regulowany przez przepisy które nie były dawno aktualizowane i nie spełniają roli jaką ma prawo, czyli chronić obywateli. W sumie poza tym chorym sądownictwem to więcej merytorycznych treści z Twojej strony nie widzę. Proponujesz rozwiązanie dla leniwych konserw. Nie pisz że to co mamy jest do kitu tylko zaproponuj rozwiązania, to bardziej twórcze i myślę że poprowadzi ta dyskusję do konkretnych wniosków. Ja jestem za skonkretyzowanym prawem i przemyślanymi rozwiązaniami a nie mętnymi paragrafami dzięki którym człowiek broniący swojego życia idzie za kratę i płaci przestępcy za starty...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)