Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za liberalizacją ustawy o broni palnej?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Zdecydowanie Tak

13 43.33%
  • Tak

2 6.67%
  • Nie mam zdania

0 0%
  • Nie

4 13.33%
  • Zdecydowanie Nie

11 36.67%
Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 148
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Selena to nie koniec tematu, wywołują Cię do odpowiedzi ... no to lecimy z tym koksem dalej

Szkoda że w moim mieście nie organizują kursów samoobrony, bo zanim wyślę córkę, sama chciałabym taki kurs zaliczyć. Takie szkolenie jest nauką rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich a także reakcji stosownia siły do poziomu zagrożenia. Bardziej liczę na psychikę niż na siłę, jako że idea kursu to nie tylko obrona w chwili niebezpieczeństwa, ale też:

Odblokowanie swoich naturalnych reakcji obronnych,
    Opanowanie umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia,
    Wzmocnienie poczucia pewności siebie,
    Wyposażenie w wiedzę prawną,
    Wyćwiczenie sposobu szybkiego uwalniania się z uchwytów,
    Rozwijanie potrzeby uprawiania ćwiczeń fizycznych, dbania o własną sprawność fizyczną.
    Podkreślając wiedzę prawną o czym napomykasz i sprawność fizyczną.
    Uważam że prawidłowa reakcja w chwili zagrożenia jest więcej warta niż broń palna a psychikę młodych ludzi bardziej zboczysz pozwoleniem na broń niż kursem samoobrony.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To co zacytowalas chyba skopiowalas czytajac bardzo pobierznie.

Powtarzam jeszcze raz po ukonczeniu takiego kursu samoobrony wg polskiego prawa bedziesz UZBROJONA i tego sie dowiesz na kursie w kwestji prawnej, moga ci jeszcze powiedziec ze dla twojego bezpieczenstwa nie dadza ci swistka ze kurs ukonczylas, i ze masz sie do tego kursu nigdzie nie przyznawac.

Dokladnie tak jak bys miala pistolet, dlatego wlasnie jestem za zniesieniem czegos takiego jak granice obrony koniecznej, a jakiekolwiek dywagacje nad adekwatnoscia srodkow to poprostu bezses i nie nadaja sie jako argument przeciw posiadaniu broni

Takie szkolenie jest nauką rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich a także reakcji stosownia siły do poziomu zagrożenia.
    Baja totalna (conajmniej nadinterpretacja) takie szkolenie ma cie przygotowac do uzyskania przewagi nad napastnikiem WSZELKIMI dostepnymi srodkami, w szczegolnosci majac w glebokim powazaniu szkody wyrzadzone napastnikowi.
    masz go wyeliminowac nie zastanawiajac sie jak bardzo go wyeliminujesz, co wiecej wcale nie chodzi o wykorzystanie sily fizycznej a tym bardziej jej dozowanie bo taka sztuka samoobrony byla by nieskutecznaw starciu z silniejszym przeciwnikiem.

"Odblokowanie swoich naturalnych reakcji obronnych"
    znaczy mniejwiecej tyle ze najpierw masz dzialac a potem myslec,
    masz dzialac szybko prosto i bez zastanowienia a z tego wynika skutecznosc . Nic tu nie ma o zastanawianiu sie jak bardzo zrobic kuku napastnikowi co wiecej w szerokim spektrum sytuacji nie ma takiej mozliwosci poniewaz z okreslonego chwytu masz sie wyswobodzic w okreslony sposob i to ma byc odruch, tu nie ma miejsca na zastanawianie sie. Nie ma tez w wiekszosci przypadkow technicznych mozliwosci do stopniowania czegokolwiek.

W uproszczeniu napad cie ktos z pistoletem to mu go wez i go zastrzel.
    I czegos takiego spodziewaj sie na tym kursie

To co zacytowalas to wlasnie opiera sie o zalozenia krav magi i bedzie to jakas wariacja na jej temat.

Paradox tej sztuki walki polega na tym ze powstala ona w izraelu. w wojsku sluza tam nawet kobiety (obowiazkowo, to sie nazywa rownouprawnienie) a prawie kazdy ma w domu m16, Co wiecej nawet wycieczki do Polski sa chronione przez przeszkolonych ochroniazy ktorzy na pewno znaja krav mage ale dziwnym zbiegiem okolicznosci sa uzbrojeni.
    Nawet wynalazcy nie traktuja tej sztuki walki jako substytutu broni palnej a jedynie jako uzupelnienie srodkow obrony.
    Od kad do porywaczy izraelskich samolotow ageci zaczeli strzelac bez ostrzezenia skonczyly sie porwania. To wlasnie ten model na chwile obecna jest wdrozony w USA po 11 wrzesnie i jak widac puki co tez sie to sprawdza calkiem calkiem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking

I to jest właśnie ostatni gwóźdź do mojej trumny!
    RomaniePiromanie!!!
    Gratuluję!
    Zrobiłeś to czego inni nie dali rady!
    odstep:

W imię Oyca i Syna
    Księdza Dyrektora
    ENTER

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Roman
    Nie dociera chyba do ciebie sedno kursu o którym piszę od początku tzn rozpoznawanie i unikanie sytuacji zagrożenia. Chodzi o naukę jak unikać niebezpieczeństwa i obrona będzie zbędna.
    Cytat może i niewłaściwy podałam o celach takiego kursu i to dało Ci okazję do skojarzenia z krav magi, ale zupełnie nie to miałam na myśli, chodzi mi o kurs samoobrony dla kobiet przed atakiem z udziałem psychologa, policjanta i trenera, który nauczy chwytów obronnych. Cytat tym razem odpuszcze sobie.
    Dziwne że nie odniosłeś się również do poniższych punktów. One też są zbyteczne w samoobronie?

Rozwijanie potrzeby uprawiania ćwiczeń fizycznych, dbania o własną sprawność fizyczną.

Gajer to już nie chcesz ograniczać dostępu do broni?
    W kupie siła, zostań z wiekszością, skoro nie stać cie na własne argumenty. Zwrot o 180 stopni. Chorągiewka. :nanana:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Wyćwiczenie sposobu szybkiego uwalniania się z uchwytów

Szybko...Najszybciej działa instynkt samozachowawczy.
    Świadomość jest za wolna!
    Instynkt każe zniszczyć zagrożenie , anie minimalizować straty!!!

Dlatego przyznaję rację Romanowi

Cytat Napisał RomanPiroman;
    Od kad do porywaczy izraelskich samolotow ageci zaczeli strzelac bez ostrzezenia skonczyly sie porwania.
    To też jest argument.

Ku chwale Oyca dyr. R.
    zAMENt

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał gajer32 Zobacz post
    Zniszczyć zagrożenie czy go uniknąć?
    Zrób kuku bandziorowi a sam pójdziesz za kraty i jeszcze odszkodowanie bedziesz płacił.
    Powtórze się: zmiana prawa a potem ogólny dostęp do broni.

dopisek
    Cytat Napisał RomanPiroman Zobacz post
    Powtarzam jeszcze raz po ukonczeniu takiego kursu samoobrony wg polskiego prawa bedziesz UZBROJONA i tego sie dowiesz na kursie w kwestji prawnej, moga ci jeszcze powiedziec ze dla twojego bezpieczenstwa nie dadza ci swistka ze kurs ukonczylas, i ze masz sie do tego kursu nigdzie nie przyznawac.
    Nie potrzebne mi uzbrojenie w "świstek", potrzebna mi wiedza jak unikać zagrożeń a także do jakiego stopnia mogę się posuąć w obronie, by przez jakiegoś bydlaka z ofiary nie stać się przestepcą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

rozpoznawanie i unikanie sytuacji zagrożenia
    to do tego trzeba kursu ? chyba oczywiste jest ze jesli wejde w szaliku druzyny x na teren druzyny y to dostane po dziobie? Tak jak logiczne jest zeby unikac ciemnych zalukow. Pozatem jesli obrona jest zbendna to czemu jest to kurs samoobrony a nie porfilaktyki ?

Cytat może i niewłaściwy podałam o celach takiego kursu i to dało Ci okazję do skojarzenia z krav magi, [....] który nauczy chwytów obronnych. Cytat tym razem odpuszcze sobie.
    Z tego co sie orientuje to wiekszosc kursow samoobrony dla kobiet opiera sie na KM, wsadzic palce do oka kopnac w j..a to mniej wiecej ten zakres metod . NIe wazne jak, wazne ze skutecznie!!

Dziwne że nie odniosłeś się również do poniższych punktów. One też są zbyteczne w samoobronie?
    -Odblokowanie swoich naturalnych reakcji obronnych,
    Juz sie ustosunkowalem

-Opanowanie umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia,
    No i gdzie to unikanie rownie dobrze w takich sytuacjach mozna by strzelac i o to mi chodzi wlasnie, Pozatem na miejscu kobiety raczej nie zakaldal bym ze kurs samoobrony pomoze mi w ochronie mienia, lepiej oddac komorke niz wdawac sie w bojke z kims kto moze miec noz albo skonczony lepszy kurs samoobrony

sama pewnosc siebie to gwozdz do trumny. Choc tak naprwde chodzi tu o nieskrepowana gotowosc do urzycia sily w stosunku do przeciwnika czyli zlamania mu reki wyrwania stawu barkowego czy zastrzelenia,

Wyposażenie w wiedzę prawną, jak wyzej tylko ze
    Nie potrzebne mi uzbrojenie w "świstek",
    swistek nie jest bronia, jest tym co powoduje ze wg prawa ty stajesz sie bronia i tak jestes traktowana zupelnie jak bys strzelala

Chodzi tu o wycwiczenie pewnych odruchow i zrobienie napastnikowi kuku. Samo wyswobodzenie sie nic nie da. Zeby uciec trzeba zyskac przewage robiac mu jakies kuku. tak by muc uciec jak trzyma sie za j..a, albo nie mogl cie gonic z wywinientym na druga strone stawem kolanowym albo z przebita stopa przez obcas

- no to akurat ma wplyw na moja obonnosc porownywalny z jazda na rowerze

Zniszczyć zagrożenie czy go uniknąć?
    Jesli zajdzie taka potrzeba zniszczyc, nie na wszystko mamy wplyw jak bysmy mieli to by nie bylo na przyklad ubezpieczen, Jak sie da to unikac ale zdazaja sie sytuacje ze sie nie bedzie dalo i na takie szczegolnie nalerzy byc przygotowanym bo te sa potecjalnie najgrozniejsze

Zrób kuku bandziorowi a sam pójdziesz za kraty i jeszcze odszkodowanie bedziesz płacił.
    no przeciez juz kilka podstron temu tlumaczylem ze przepisy sa do bani a ty upieralas sie i pisalas cos o adekwatnosci srodkow, i zeby bandycie kuku nie zrobic

potrzebna mi wiedza jak unikać zagrożeń a także do jakiego stopnia mogę się posuąć w obronie
    No to juz ci mowie ze nawet jesli bedziesz takowa posiadac nie bedziesz miala mozliwosci jej zastosowac bo nie o to chodzi w samoobronie.
    Jak by byl czas myslec to nikt by nie potrzebowal kursu samoobrony
    Taka samoobrona opierasie na fizyce w zakresie szkoly sredniej i biologi w zakresie szkoly podstawowej
    Wystarczy znacz budowe szkieletu to jak sie zginaja stawy do tego troszke wiedzy z fizyki czyli wektory, zasada zachowania energi i w sytuacji kryzysowej majac czas na myslenie mozna by sobie schemat dzialania poprostu wymyslec tylko ze na myslenie nie ma czasu, nie o myslenie w tym "sporcie" chodzi , na poziomie operacyjnym to nie szachy czy bierki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no przeciez juz kilka podstron temu tlumaczylem ze przepisy sa do bani
    Ja tez mówiłam kilkakrotnie o zmianie prawa.
    Kręcimy się w kólko i niewiele nowego wnosimy do wątku poza tym co już zostało powiedziane, nie widzę w tym sensu, odpowiem tylko Tobie i zmywam sie z tego wątku.

swistek nie jest bronia, jest tym co powoduje ze wg prawa ty stajesz sie bronia i tak jestes traktowana zupelnie jak bys strzelala
    Podajesz niepełny cytat, wyrwany z kontekstu.

jesli obrona jest zbendna to czemu jest to kurs samoobrony a nie porfilaktyki
    nie o nazewnictwo tu chodzi, wiadomo chyba że lepiej uniknąć niebezpieczeństwa niż później się bronić a jeśli juz obrona to bardziej psychiczna: nauka jak nie wpadac w panikę, technika negocjacji, zwalczanie strachu itp

sama pewnosc siebie to gwozdz do trumny
    Napastnik zazwyczaj nie atakuje kobiet pewnych siebie, idących z podniesioną głową, nie ma zamiaru sie szarpać o torebkę, szuka raczej łatwej ofiary, która na zaczepkę słowną czy popchniecie zareaguje strachem i on już wie że ofiara jest jego.

Samo wyswobodzenie sie nic nie da. Zeby uciec trzeba zyskac przewage robiac mu jakies kuku
    Niekoniecznie musisz mu robic kuku, tu przyda się dobra metoda wzywania pomocy, poza tym strach dodaje siły, szybciej biegasz, głośniej krzyczysz, mocniej uderzasz.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja tez mówiłam kilkakrotnie o zmianie prawa.
    Kręcimy się w kólko i niewiele nowego wnosimy do wątku poza tym co już zostało powiedziane, nie widzę w tym sensu, odpowiem tylko Tobie i zmywam sie z tego wątku.
    Coz jakiś czas temu rzuciłem pomysł jak podejść praktycznie do tematu czyli jak można przeprowadzić proces zmiany prawa. Jak widać Selena chyba coś przeoczyła albo nie ma żadnych pomysłów poza stwierdzeniem że prawo jest złe. Czytając jej wypowiedzi mam wrażenie że zaczynała od tego że obecne prawo jest ok a obecnie twierdzi że trzeba je zmienić...

Podajesz niepełny cytat, wyrwany z kontekstu.
    Pisz tak żeby inni Cię rozumieli. Chyba że piszesz do siebie ale nie do tego forum służy.

nie o nazewnictwo tu chodzi, wiadomo chyba że lepiej uniknąć niebezpieczeństwa niż później się bronić a jeśli juz obrona to bardziej psychiczna: nauka jak nie wpadac w panikę, technika negocjacji, zwalczanie strachu itp
    A co zrobisz gdy zostajesz zaatakowana bez zapowiedzi? Pewnie będziesz się usiłować bronić ale to trudne w przypadku ataków znienacka.

Napastnik zazwyczaj nie atakuje kobiet pewnych siebie, idących z podniesioną głową, nie ma zamiaru sie szarpać o torebkę, szuka raczej łatwej ofiary, która na zaczepkę słowną czy popchniecie zareaguje strachem i on już wie że ofiara jest jego.
    Kursów na video sie naoglądałaś? realnie napastnik prawie NIGDY nie jest sam. Stado zawsze daje przewagę żebyś nie wiem jak była pewna siebie grupa napastników ma przewagę i lepiej pogódź się z tym bo lepiej nie przekonywać się o tym na własnej skórze. A co do krzyczenia, myślisz że to pomoże? Myślisz że oni nie biorą tego pod uwagę? Może jak masz jakiegoś menta który potrzebuje na flachę to owszem zadziała ale "zaprawiony w boju" zazwyczaj jest krok przed Tobą i lepiej jest wierzyć że zawsze i sie rozczarować co najwyżej że łatwo poszło niż tym że dostałaś skierowanie do szpitala za darmo.

Niekoniecznie musisz mu robic kuku, tu przyda się dobra metoda wzywania pomocy, poza tym strach dodaje siły, szybciej biegasz, głośniej krzyczysz, mocniej uderzasz.
    Nie można tak uogólniać. Ciebie doładuje innego paraiżuje. Jak myślisz łatwiej jest sie bić czy wyjąc pistolet i skutecznie unieszkodliwić napastnika? Pozatym z jednej strony piszesz ze po co mu robić kuku a z drugiej że masz wiecej siły itp. Po co Ci ta siła żeby zrobić mu kuku? Lepiej od razu poddaj się bo jak chodziłaś na kurs samoobrony to papiery pogrążą Cię. Bez zyskania przewagi nie masz szans, w wielu przypadkach postrzelenie przeciwnika może rozwiązać sprawę. Nie każdy ma możliwości nawet uczestniczenia w takim kursie.

Gajer, wydawało mi się że takie rzeczy jak to są oczywiste. No ale dobrze że pojąłeś że ten kto jest szybszy i w jakikolwiek zdobywa przewagę czy to poprzez pistolet czy inne drogi obrony jest wygranym. Na ulicy nie ma czasu na myślenie. To nie film instruktażowy

Generalnie popieram wypowiedź Romana. Instynkt to podstawa. Pozostaje jeden problem. Jak zaprojektować cały system w taki sposób aby tak na prawdę przyzwoici obywatele mieli przewagę a nie przestępcy? Stąd między innymi problem sztuk walki itp. (Właśnie, Krav Maga jest Combatem) Przepisy które rozgraniczają kiedy jesteś bronią a kiedy nie są równie mętne jak popłuczyny. Myślę że nad rozwiązaniem właśnie tego problemu nalezy się zastanowić. No bo jak rozróżnić kto jest ten zły a kto dobry. kto działał wg instynktów i jakich? No bo przecież napastnik kierował się swoim zyskiem a Ty obroną mienia zdrowia lub życia. Jak to wyodrębnić? Co w razie braku świadków zdarzenia? Obaj uczestnicy zdarzenia odpowiadają za napaść/próbę zabójstwa bójkę lub inne badziewie? Jak określić i rozstrzygnąć problem ochrony własnego mienia zdrowia życia a także bliskich? Zachęcam do rozwinięcia tego problemu. Może małymi kroczkami coś osiągniemy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Sylvec Zobacz post
    Coz jakiś czas temu rzuciłem pomysł jak podejść praktycznie do tematu czyli jak można przeprowadzić proces zmiany prawa.

Jak widać Selena chyba coś przeoczyła albo nie ma żadnych pomysłów poza stwierdzeniem że prawo jest złe.

Czepiasz się, odpowiedziałam że nie jestem prawnikiem itd... nie sugeruj że celowo przeoczyłam czy uchyliłam sie od odpowiedzi, odszukaj sobie moją wypowiedź i przeczytaj.

Dlaczego zwracasz sie tylko do Seleny, nie ma innych forumowiczów?

Reszta bez komentarza, napisałam co miałam do powiedzenia.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)