Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

30 lat... toż to po tym czasie to spłacisz drugie tyle ile zaciągnąłeś. Biorąc 250 tys. zł, spłacisz pół miliona.
    Nie mam nic do programu rodzina na swoim, bo sam przeliczałem sobie ile mogę zaoszczędzić i jest to kusząca oferta, ale 30 lat kredyt to jak wyrok... Rozumiem 10 lat, to jeszcze jest jakiś okres który można nazwać osiągalnym w myślach.

taniklucz.pl - tanie klucze aktywacyjne do gier Steam, Battle.Net, Origin, uPlay, GOG.com
    Ostatnio edytowane przez miszkos ; 15-12-15 o 13:16

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Kredyt mieszkaniowy

Witam serdecznie!

Dla wszystkich, którzy będą składać wnioski o kredyt hipoteczny. Przypomnienie:

Od stycznia 2012 banki liczą zdolność kredytową dla kredytów hipotecznych maksymalnie dla okresu 25 lat, nawet wówczas, gdy będzie zaciągany na okres dłuższy.Co to oznacza? Oczywiście wyższą miesięczną ratę. Ograniacza to w znacznym stopniu możliwość otrzymania kredytu przez najmniej zarabiających.

Proszę pamiętać:
    1. każda oferta banku jest kierowana do wybranej grupy docelowej, i to co na pierwszy rzut oka wydawałoby się świetną propozycją, przy bliższym przyjrzeniu się, może okazać się całkowicie nieodpowiednie dla konkretnej osoby.

2. proszę podchodzić do promocji z dużą rezerwą, tak aby nie okazało się, że promocyjne niespodzianki, w dłuższej perspektywie nie zrekompensują nam minusów oferty.

3. pamiętać, że oferty kredytów hipotecznych zmienieniają się dość często, może nie tak dynamicznie jak kredyty gotówkowe, ale z taką częstotliwością, że oferta sprzed 2-3 m-cy nie będzie już tak bardzo korzystna, ponieważ inne banki oferują bardziej interesujące.

4. Do wstępnej selekcji ofert bankowych używać porównywarek kredytowych. Do niczego nie zobowiązują, dają pewien pogląd na oferty kredytowe i mogą służyć do wstępnej selekcji kredytowej. Wybrać 2-3 oferty, wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon od konsultanta. Jeżeli chcemy, możemy umówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Polecane.

4. Składamy TYLKO jeden wniosek kredytowy do jednego banku. Banki, jak powszechnie wiadomo, sprawdzają potencjalnych kredytobiorców w BIK. W przypadku "odkrycia" wielu wniosków składanych przez klienta, w krótkim okresie czasu mogą nabrać podejrzeń, a tym samym nasze szanse na kredyt hipoteczny, zdecydowanie maleją.

Na końcu chciałabym podkreślić, że tak jak nie ma najlepszych samochodów dla wszystkich, tak i nie ma najlepszych kredytów (hipotecznych) dla wszystkich.

Pozdrawiam

Raquel
    Gość

Przydatne informacje podałeś, potencjalni kredytobiorcy czasem o takich rzeczach nie wiedzą i skladają np. kilka wniosków o kredyt. Na początek warto tez sprawdzić - porównać kredyty, przez popularne ostatnio kalkulatory kredytów.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 11:20

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Polecam kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim – do końca maja w wiosennej promocji!

Prowizja w wysokości 0 proc., w pierwszym roku marża obniżona do 0,99 proc. (w kolejnych latach jej wysokość indywidualnie negocjowana). Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie ROR-u i przystąpienia do grupowego ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy i hospitalizacji. Przy kredytach do 400 tys. zł obowiązuje również zwolnienie z opłaty za wycenę nieruchomości. Kredyt do 100 proc. wartości nieruchomości, spłacany maksymalnie przez 40 lat. Szybka decyzja kredytowa i co roku możliwość zawieszenia spłaty jednej raty (wakacje kredytowe). Nie wymagamy dostarczenia odpisu z księgi wieczystej, jeżeli nieruchomość występuje w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych i transakcja nie dotyczy zakupu na rynku pierwotnym. Aż 25 proc. kwoty kredytu można przeznaczyć na dowolny cel nie związany z kupowaną nieruchomością (np. kupno samochodu, sprzętu AGD). RRSO wynosi 6,69 proc: kredyt w wys. 400 tys. zł na 40 lat, udział własny 20 proc., marża 0,99 proc. - z uwzględnieniem kosztu jej podwyższenia o 0,9 pkt. proc. w okresie 3 miesięcy oczekiwania na wpis w księdze wieczystej.
    Ekspert PKO Banku Polskiego
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 11:18

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Kredyt mieszkaniowy

Zamiast korzystać z rankingu banków, który zazwyczaj powstaje z pewnym opóźnieniem, lepiej skorzystać z porównywarki kredytów
    Po pierwsze dlatego, że mają bogatą i aktualną ofertę banków, po drugie szybko możesz porównać różne oferty i wybrać tę, która ci odpowiada, po trzecie od razu można przejść do umówienia spotkania z bankiem i załatwienia formalności.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 11:19

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

A ja myślę, że najpierw powinniśmy chwilę po oszczędzać, nie powinniśmy do przystępować do kredytu z "pustym portfelem", im większe będziemy mieli oszczędności, tym lepsze warunki kredytu, m.in. niższe oprocentowanie otrzymamy od banku, z jednej strony, a z drugiej, powinniśmy się przyzwyczaić w jakiś sposób do spłaty kredytu (np. poprzez odkładanie przez pewien czas raty Naszego kredytu...).

Izy
    Gość

Cytat Napisał kika1985 Zobacz post
    A ja myślę, że najpierw powinniśmy chwilę po oszczędzać, nie powinniśmy do przystępować do kredytu z "pustym portfelem", im większe będziemy mieli oszczędności, tym lepsze warunki kredytu, m.in. niższe oprocentowanie otrzymamy od banku, z jednej strony, a z drugiej, powinniśmy się przyzwyczaić w jakiś sposób do spłaty kredytu (np. poprzez odkładanie przez pewien czas raty Naszego kredytu...).
    Wszystko sie zgadza bo jeszcze jest coś takiego ,jak ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (mogę mylić się w nazwie) ,które wiąże się z dodatkowymi kosztami .

pezet123
    Gość

Poczytajcie forum o kredytach mieszkaniowych

Wydaje mi się, że Deutsche Bank zawsze miał jedną z lepszych opcji kredytowania w tym zakresie.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 02-07-15 o 17:37

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli interesuje Was kredyt mieszkaniowy to najlepiej zajrzyjcie na uwagafinanse.pl, gdzie znajdują się oferty różnych banków. Znacznie to ułatwia podejmowanie decyzji na początku, ponieważ mając wszystko w jednym miejscu łatwiej jest nam się na coś zdecydować.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 02-07-15 o 17:38

Ramecki
    Gość

ja sprawdzałem oferty kredyt na stronach z kalkulatorem kredytowym - tam od razu widać który Bank w tym czasie ma najlepszą ofertę kredytu - to aktualne rankingi kredytów.
    Nie warto szukać na własną rękę.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 11:15

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)