szkoła, nauka
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Zmianę systemu przydzielania stypendiów należy przeprowadzić, z tym jak najbardziej sie zgadzam.

W Polsce na 30 tys szkół, tylko w 75 chłopcy i dziewczęta uczą się oddzielnie i są to głównie szkoły niepubliczne bądź katolickie.
    W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają rozmowy w tym temacie. Wydaje mi się, że jak by nie zadecydowano to wybór szkoły jednopłciowej czy zróżnicowanej powinien jednak należeć do rodziców i uczniów.

Co myślicie o szkołach jednopłciowych?

// posty wydzielone z tematu Studia płatne czy nie?. Macol.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Podobno mają wyższy poziom, bo dzieci nie zaprzątają sobie głowy dojrzewaniem, tylko sie uczą...

Ale ja tam jestem bardzo zadowolony, że chodziłem do koedukacyjnej szkoły i było na co popatrzeć (no i z kim porozmawiać)

Wydaje mi się, że szkoły jednopłciowe produkują jednostki troche aspołeczne, które przedstawicieli innej płci będą traktowały jak istoty z kosmosu...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obecnie już jest wiele szkół typowo męskich lub żeńskich, ale to wynika z kierunków kształcenia. Np technikum budowlane czy samochodowe to domena chłopaków a zawód pielęgniarki czy księgowej pasuje bardziej do dziewcząt.
    W szkole jednopłciowej uczniowie nie mają tylu możliwości poznania charakterów i osobowości płci przeciwnej niż w szkołach mieszanych, dobrych relacji z rówieśnikami obu płci powinno się uczyć dzieci od małego.
    Czy takie szkoły mają wyższy poziom? być może tak, bo w takich szkołach kładzie się nacisk na przedmioty zawodowe a skoro taki zawód uczeń wybrał to ma ku temu predyspozycje. Poza tym żeńskie szkoły z pewnością będą bardziej bezpieczne, z dziewczętami nie ma tylu problemów wychowawczych jak z chłopcami, przynajmniej tak fama niesie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

http://fakty.interia.pl/kraj/news/od...e,1029656,2943

Czy uczniowie powinni mieć zadawaną pracę domową?

Uważam że tak, może nie tak dużo jak obecnie, ale nauka w domu jest pogłębieniem wiedzy z lekcji bądź wykładu.
    Odnośnie pracy domowej pisemnej, polski, matematyka czy fizyka tak, ale historia czy geografia raczej nie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale dlaczego nie z historii ?? Czy historia jest w czym gorsza od polskiego, matematyki czy (a tfu) fizyki ? Wypracowania z historii ucz bardzo wanej rzeczy, czyli wycigania wnioskw z wydarze wczeniejszych. Poza tym bez tych prac domowych modzie nawet by do ksiki nie zajrzaa.
    Kolejne pytanie. Dlaczego nie geografia ? Wikszo zada z tego przedmiotu skania do analizowania mapy (wiem, e nie wszystkie, ale wyrana wikszo). Bez zdolonoci czytania mapy, naprawd w dzisiejszych czasach daleko nie zajdziemy. Moe i s GPS'y ale i one pokazuj nam map.
    W wypowiedzi seleny mona wyczyta jakie przedmioty lubia (no chyba, e tylko ja mam takie wraenie)

Pozdrawiam, Arudil

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Arudil Zobacz post
    W wypowiedzi seleny można wyczytać jakie przedmioty lubiła (no chyba, że tylko ja mam takie wrażenie)

Trafione w sedno, jeśli do historii i geografii dodamy biologię to trzy przedmioty, które delikatnie mówiąc nie należały do moich ulubionych.
    To są przedmioty, z których nie pisałam w domu wypracowań, bo po prostu nie były wymagane. Praca domowa polegała na typowym wkuwaniu wiedzy z tych przedmiotów, wszelkie ćwiczenia były robione na lekcjach.

Macol dziękuję.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

hmm... czy to oznacza, że będę mógł złozyć pozew o oddanie mi tych wszystkich straconych godzin na odrabianie prac, a jedynki "za niemanie pracy" będą anulowane?

ale z drugiej strony, na fizyce w LO moja nauczycielka owszem zadawała prace domowe, ale w ogóle ich nie sprawdzała

I co sie okazywało - tematy, z których robiłem prace domowe rozumiałem znacznie lepiej od tych, z których zadań nie robiłem - przekładało się to oczywiście na oceny z kartkówek

A mój matematyk miał inną metodę - zadawał pracę domową, po czym nigdy jej nie sprawdzał, ale zawsze na początku lekcji brał jedną-dwie osoby do tablicy i zadawał im zadania z pracy domowej do zrobienia.
    Kto odrabiał, miał łatwiej

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    hmm... czy to oznacza, że będę mógł złozyć pozew o oddanie mi tych wszystkich straconych godzin na odrabianie prac, a jedynki "za niemanie pracy" będą anulowane?

jeśli wprowadzą w życie nie zadawanie prac domowych, to jakaś rekompensata tym co odrabiali powinna się należyć.

Matematyczkę miałam wspaniałą w podstawówce, jak nikt inny potrafiła zainteresować matmą a nawet ja polubić. Pamiętam krojenie jabłek na połówki i ćwiartki gdy wprowadzała ułamki, jej słowa "pamiętaj cholero nie dziel przez zero", tego się nie zapomina.
    Pracę domową z matematyki chętnie odrabiałam, nie miałam z tym żadnych problemów, za zrobienie trudnego zadania w domu były plusy a bardzo trudne zadania były robione na lekcji.

Geografia czy biologia nie była moją mocną stroną, zreszta wykładowcy za wiele nie wymagali, kartkówki sie ściągnęło i tym można było pokryć dwóję za odpowiedź.
    Praca domowa: przeczytać na stronie xx o tym o czym mówione było na lekcji. Wątpie czy ktoś czytał, ja przyznaję się bez bicia, że nie czytałam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jednakże odrabianie prac domowych ma pewne plusy. Weźmy na przykład Francje. Tam młodzież nie ma zadawanych pac domowych... ale wracają do domu o 19 wieczorem. Nie chce mi sie tyle w szkole siedziec, a gdzie moje zycie towarzyskie ? Prace domową odwalam w 2 - 3h i nie ucze się wcale (a oceny mam dość dobre. Aha i chodzę do LO). A jeżeli mam chodzić do 19 to ja dziękuję...

Praca domowa: przeczytać na stronie xx o tym o czym mówione było na lekcji. Wątpie czy ktoś czytał, ja przyznaję się bez bicia, że nie czytałam.
    A czy ktoś je odrabia ?? Ja na pewno nie... no może poza historią i tematami związanymi ze starożytnością (moim ewidentnym ulubionym okresem w Starożytności)

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt mokrego jajka i smacznego poniedziałku,
    Arudil

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

oczywiście, odrabianie prac domowych może i ma pewne plusy... chodzi jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów!

BP, NMSP

brak obowiązkowych prac domowych nie musi oznaczać dłuższego siedzenia w szkole czy jakichkolwiek zmian w naszym systemie - nauczyciele będą zadawać prace do domu jak dawniej, tylko nie będą mogli stawiać jedynek jeśli ktoś pracy nie odrobi.

Bo nie chodzi o to, żeby prac nie było, tylko, żeby były nieobowiązkowe.

Mój matematyk z podstawówki (swoją drogą wspaniały człowiek, potrafił zainteresować przedmiotem i samą matematyką, i nie tylko - można z nim było porozmawiać na lekcji na każdy temat - co skrzętnie wykorzystywaliśmy, bo łatwo było go podpuścić, żeby zaczął się rozwodzić na temat zupełnie niezwiązany z lekcją ; a ten mój fajny nauczyciel matmy z LO o którym już mówiłem, był uczniem tego nauczyciela z podstawówki :-) ) w ogóle, nigdy nie sprawdzał prac domowych, chociaż zadawał ich całkiem sporo. Za to pod koniec co drugiej lekcji robił kartkówkę na 5-10 minut na kilka prostych zadań :-)

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)