szkoła, nauka - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Weźmy na przykład Francje. Tam młodzież nie ma zadawanych pac domowych... ale wracają do domu o 19 wieczorem.
    W naszym kraju to nie wchodzi w grę, oczywiście są świetlice dla uczniów młodszych klas, jeśli oboje rodzice pracują a nie chcą by dziecko samo w domu siedziało, ale żaden uczeń nie będzie tam siedział tyle godzin.

Bo nie chodzi o to, żeby prac nie było, tylko, żeby były nieobowiązkowe.
    Nieobowiązkowe prace domowe znaczy tyle, że nic nie zadane, tak podejdzie do tego większość uczniów ... kto to wie, może w podstawówce też tak bym do tego podeszła.

Nasza matematyczka miała dobrą metodę, zadawała dwa/trzy zadania w miarę łatwe dla każdego i to było obowiązkowe. Dla tych zdolniejszych były dodatkowe, trudniejsze zadania i za to zbierało się plusy, ileś tam plusów i stawiała piątke. Wybierała z klasy kilka osób i sprawdzała czy nie oszukujemy.

Najgorsze były dla mnie wzory, nie mogłam nauczyć się ich na pamięć, musiałam mieć ściągę z wzorami a miałam super ściągę, której żaden nauczyciel nigdy nie znalazł a byli pewni że z niej korzystam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nieobowiązkowe prace domowe znaczy tyle, że nic nie zadane, tak podejdzie do tego większość uczniów ... kto to wie, może w podstawówce też tak bym do tego podeszła.
    I właśnie na tym polega cała idea tego pomysłu - jak ktoś myśli, że umie dany temat albo mu sie nie chce - nie robi. A to czy umiał czy nie to się zweryfikuje na najbliższej kartkówce czy sprawdzianie.

Np. ja z matematyki byłem bardzo dobry - więc nie odrabiałem prac domowych - kiedy nauczyciel brał mnie do tablicy do zrobienia zadania z pracy domowej, zawsze moim pierwszym pytaniem było "a co było zadane?", po czym rozwiązywałem zadanie, które pierwszy raz widziałem na oczy :-)
    W systemie obowiązkowych prac domowych, które byłyby sprawdzane dostawałbym notorycznie jedynki za ich brak, chociaż ich rozwiązanie nigdy nie było dla mnie problemem i zawsze robiłem je od ręki. A chyba wiedzę powinniśmy oceniać, nie?

Co do wzorów - większość moich nauczycieli wychodziła z założenia, że uczenie się wzorów na pamięć to głupota, bo wzór można sprawdzić w encyklopedii czy innym źródle, ważne, żeby ktoś rozumiał co to za wzór i jak go zastosować.

Matematyk z podstawówki wręcz był wrogiem wszystkich wzorów i starał się nas uczyć zrozumienia problemu zadania i samodzielnego dojścia do rozwiązania.

Z drugiej strony, na niemieckim mieliśmy kartkówki ze słownictwa - trzeba było nauczyć się np. 30 wybranych nazw warzyw, owoców czy czegoś tam innego. Nigdy nie mogłem zapamiętać, których słów się nauczyłem ;-)
    Miałem taką metodę, że miałem na kartce wypisane po polsku słowa, których się nauczyłem, po czym przed kartkówką podchodziłem do nauczycielki i jej pokazywałem, że to nie jest ściąga, ale inaczej nie wypiszę wszystkich słów, bo nie będę o nich pamiętał ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    I właśnie na tym polega cała idea tego pomysłu - jak ktoś myśli, że umie dany temat albo mu sie nie chce - nie robi. A to czy umiał czy nie to się zweryfikuje na najbliższej kartkówce czy sprawdzianie.

Słusznie i naukowo. Rozumiem teraz na czym ma to polegać i bardzo mi się ten pomysł podoba. Pozostawia się młodym ludziom wolną rękę, chcesz być kimś to się ucz, nie chcesz się uczyć to z własnej woli tumanem zostaniesz a dobre świadectwo to przepustka na studia.

Byłam raczej sumienną uczennicą w pisemnych pracach domowych. Za wiele sie nie uczyłam, ale przed klasówką trzeba było się pouczyć.

Słówka z jezyka obcego miałam spisane na kartce i wkuwałam na pamięć a raczej uczyłam się wzrokowo, tak mi było łatwiej.

W Liceum nie pozwalano nam mieć ściąg z wzorami, na klasówkach można bylo podejść do nauczyciela i zapytać o jakiś wzór, ale ja wolałam mieć swoją niezawodną ściagę.
    Nie ściagałam z polskiego czy historii, bo to mnie tylko stresowało i zabierało czas, byłam pewniejsza jak wiadomości miałam w głowie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Odp: szkoła, nauka

Najważniejsze jest by jednak wybrać dobrą i sprawdzoną szkołą. Dla mnie doskonałym wyborem okazała się Profesja Edukacja. Pracują tutaj świetni nauczyciele, którzy bardzo angażują się w swoją pracę i w to by przekazać jak największą wiedzę swoim uczniom

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jeśli zastanawiacie się nad nauką języka obcego, w tym języka angielskiego to z pewnością mogę Wam polecić szkołę https://www.profi-lingua.pl/kursy-je...gielski/online, gdzie znajdziecie kompleksowy kurs języka w wersji online.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Uważam, że rozwój w życiu jest bardzo ważny i należy poszerzać swoją wiedzę w interesujących nas kierunkach. Na stronie https://www.cb.szczecin.pl/ znajdziecie wszelkie informacje dotyczące Szczecińskiej Szkoły Wyższej, która oferuje kształcenie na wielu interesujących kierunkach.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Tak, edukacja jest ważna. Każdy powinien mieć szansę na rozwój, nawet osoby które mają jakieś trudności. Przykładowo ja ostatnio odkryłam, że szkoła dla dzieci z autyzmem warszawa, dokładnie ta http://www.szkola-terapeutyczna.pl jest godna uwagi. Naprawdę tam wspierają dzieci i pomagają im się rozwijać , edukować. Świetnie, że są takie placówki jak ta.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)