Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: UE..??!?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ja też tego nie popieram ale cóż, ludzie są dorośli i chybazdają sobie sprawę z tego co robią. Ale jeśli w rodzinie nie ma co do garka włożyc a jest szansa pracy za granicą nawet na tym zmywaku, bo w Polsce nie ma nic to wtedy powiem zdecydowanie TAK!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

to, że ludzie wyjeżdzają to jest problem tylko dla pracodawców - dla mnie to jest akurat bardzo dobre, zmniejsza mi się konkurencja i pracodawcy zaproponują mi lepsze warunki pracy

a co do tych pieniędzy - dostajemy z Unii mniej więcej tyle samo pieniędzy co do niej wpłacamy - więc niby wychodzimy na zero, ale jakoś pieniądze unijne są wydawane dobrze, nie są rozkradane po drodze i drogi się naprawdę buduje...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gleaken Zobacz post
    Ja też tego nie popieram ale cóż, ludzie są dorośli i chybazdają sobie sprawę z tego co robią.

Ale jeśli w rodzinie nie ma co do garka włożyc a jest szansa pracy za granicą nawet na tym zmywaku, bo w Polsce nie ma nic to wtedy powiem zdecydowanie TAK!!
    Oczywiście "kowalem swego szczęscia każdy bywa sam" jak mówią słowa piosenki. (chyba Irena Santor ją śpiewała)

Z dwojga złego to już lepiej wyjechać i zarobić nie tylko na chleb, ale również zapewnić wykształcenie dzieciom czy ułatwić im start w dorosłe życie, niż przymierać głodem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking

Na pieniądze z UE nie można narzekać, dostajemy więcej niż wpłacamy(odwrotnie niż Niemcy). Co do wyjazdu za granice za pracą, to jednak dla mnie liczy się stanowisko a nie kasa. Wolę mieć dobre stanowisko niż tylko dobrze zarabiać przy jakiejś lipnej robocie. Ale co kto woli. Zresztą jeżeli jesteśmy dobrzy w tym co robimy, to pieniądze same przyjdą z czasem. Natomiast zdobyć dobra posadę, po paru latach dobrze płatnej pracy na zmywaku w anglii nie jest tak łatwo:-|

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Ender Zobacz post
    Na pieniądze z UE nie można narzekać, dostajemy więcej niż wpłacamy(odwrotnie niż Niemcy). Co do wyjazdu za granice za pracą, to jednak dla mnie liczy się stanowisko a nie kasa. Wolę mieć dobre stanowisko niż tylko dobrze zarabiać przy jakiejś lipnej robocie. Ale co kto woli. Zresztą jeżeli jesteśmy dobrzy w tym co robimy, to pieniądze same przyjdą z czasem. Natomiast zdobyć dobra posadę, po paru latach dobrze płatnej pracy na zmywaku w anglii nie jest tak łatwo:-|
    czy są jakieś wiarygodne... (WIARYGODNE) źródła co do kwot otrzymywanych i wpłacaanych do UE kwot? byłem w AAaangli, Francji, Holandii i w Niemczech... stosunek cen do zarobków jest mniej więcej proporcjonalny.... w Polsce za towar który w pozostałych krajach UE kosztuje ok. 50 centów trzeba zapłacić ok. 2-2,50 zł (przy przeliczniku 1 euro = 3,70 pln)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Exclamation

Cytat Napisał Gleaken Zobacz post
    W poście jednego z użytkowników forum przeczytałem, iż UE jest nam w rzeczywistości nie potrzebna tylko strefa Shengen.
    Moja zdanie na ten temat jest paradoksalnie podzielone. Unia daje nam środki pieniężne, które w mniej lub bardziej mądry sposób wykorzystujemy. Z drugiej zaś strony, Unia w dosyć sporym zakresie narzuca swoje poglądy na nasz kraj, co jest po prostu śmiechowe. Gdyby się głębiej zastanowić i powertować wszystkie postanowienia UE to wydaje się, że wyszłoby wiecej przeciw niż za. Bądź co bądź środki uijne dały nam przysłowiowego "kopa" i nasz kraj jakoś ruszył w swerze gospodarczej.
    Wypowiadajcie się w tym temacie, liczę na zażartą dyskusję :wyklad:
    Pozdrawiam Gleaken
    sferze... sferze... kopa dostaliśmy... ale dobrze, że młoda emigracja zakorzenia się na Zachodzie...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sporo osób wyjeżdża i nie wraca, ale są i tacy, którzy wyjeżdżają, nabierają dościwadczenia (nie chodzi mi o tych, którzy siedzą na zmywaku, ale naprawdę się tam rozwijają) i wracają do Polski, aby otworzyć swój biznes. Anglia, czy Irlandia to wcale nie takie kokosy... tam też trzeba jakoś żyć, zapłacić za dom i kupić sobie wyżywienie. A i bez języka jest trudno, a najwięcej osób nieznających angielskiego właśnie tam się wybiera.
    Co do poziomu nauczania... w Polsce jest naprawdę wysoki, znam chłopaka, który w kraju był średniakiem, pojechał do Anglii i okrzyknięto go geniuszem, on sam stwierdził, że pier%#@!^& taką nauke i wrócił do Polski.
    Ja się nigdzie nie wybieram i zostaje w kraju, trzeba dbać o swoją Ojczyznę.

Pozdrawiam, Arudil

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia