Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: UE..??!?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

UE..??!?

W poście jednego z użytkowników forum przeczytałem, iż UE jest nam w rzeczywistości nie potrzebna tylko strefa Shengen.
    Moja zdanie na ten temat jest paradoksalnie podzielone. Unia daje nam środki pieniężne, które w mniej lub bardziej mądry sposób wykorzystujemy. Z drugiej zaś strony, Unia w dosyć sporym zakresie narzuca swoje poglądy na nasz kraj, co jest po prostu śmiechowe. Gdyby się głębiej zastanowić i powertować wszystkie postanowienia UE to wydaje się, że wyszłoby wiecej przeciw niż za. Bądź co bądź środki uijne dały nam przysłowiowego "kopa" i nasz kraj jakoś ruszył w swerze gospodarczej.
    Wypowiadajcie się w tym temacie, liczę na zażartą dyskusję :wyklad:
    Pozdrawiam Gleaken

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Faktycznie UE ma wiele absurdalnych pomysłów i norm, które nasz kraj musi przestrzegać. Jednak biorąc pod uwagę, że dają nam sporo pieniędzy na różne inwestycje, no i oczywiście zniesienie granic, swobodny przepływ ludzi i pieniędzy daje nam duże możliwości rozwoju. Ma to również swoje minusy-młodzi ludzie wyjeżdżają z polski szukając lepszej pracy, co jest dużo prostsze bo zniesieniu granic i otwarciu rynku pracy. Oczywiście jest to korzystne dla młodych osób, ale nie dla naszego kraju. Tracimy wielu zdolnych pracowników, co nie pozwala naszej gospodarce na szybszy rozwój. Ogólnie jednak jestem zadowolony z wejścia Polski do UE, otwiera to nas na Europe i daje nowe perspektywy współpracy i rozwoju

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Ender Zobacz post
    Ma to również swoje minusy-młodzi ludzie wyjeżdżają z polski szukając lepszej pracy, co jest dużo prostsze bo zniesieniu granic i otwarciu rynku pracy.
    Przepraszam że wcinam sie w temat a na polityce się nie znam.
    Z tego co wiem, to Belgia nie otworzyła rynku pracy dla Polaków, interesuje mnie czy coś wiadomo kiedy to nastąpi?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Z tego co wiem nie nastąpi w najbliższym czasie(czytaj rok, dwa) Nie musisz przepraszać każde zdanie jest wartościowe
    W sumie ten rynek pracy to dobrze. Ale szkoda młodych ludzi, który muszą wyjeżdżać nie ze względu bo chcą tylko, że muszą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy muszą to nie jestem tego taki pewien, raczej nie odpowiada im pensja. Po za tym u nas zwykli przeciętniacy(którym ciężko znaleźć prace w Polsce) za granica znajdują dobrze płatną prace i uchodzą za jednych z bardziej wykształconych ludzi. Jako przykład mogę podać kolegę, który wyjechał do Niemiec i choć u nas był przeciętnym uczniem, to tam był jednym z najlepszych.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gleaken Zobacz post
    W sumie ten rynek pracy to dobrze. Ale szkoda młodych ludzi, który muszą wyjeżdżać nie ze względu bo chcą tylko, że muszą.

Dziękuję.

Żadna praca nie hańbi a jednak ...
    W naszym kraju wiadomo jak jest z pracą, ale jakoś mi nie pasuje jak taki pan magister w kraju nie przyjmie roboty za 1000 zł, bo to za niski zarobek a za granicą myje kible czy stoi przy zmywaku w barze i jest ok, bo bo dobrze mu za to płacą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Kwestia rodzaju pracy to kwestia ambicji. Jednym wystarcza dobra pensja, nie interesuje ich prestiż zajmowanego stanowiska, a drugich odwrotnie- interesuje prestiż a nie pensja. Cóż nie każdy ma ambicję na jakieś wyższe stanowisko...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Obserwując moich znajomych, sąsiadów to głównie jest to pogoń za kasą a potem to już tylko szpanowanie, w pierwszej kolejności dobre auto, modne, renomowanej firmy ciuchy, zmiana mieszkania na większe a po kilku latach szastania pieniędzmi spadają z piedestału.
    Bardziej dramatyczne to rozpadają się związki, gaśnie uczucie ... pieniądze szczęścia nie dają, pozwalają tylko wygodnie i dostatnio żyć.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem nie ważne jest, jakie stanowisko zajmujemy. Ważnym jest abyśmy za to co robimy dostawali należyte wynagrodzenie, które wystarczy nam y godnie żyć i czasem pozwolić sobie na jakąś przyjemność (wycieczka lub jakis lepszy samochod etc.). Stanowisko nie ma nic do rzeczy. Mogę być dyrektorem i zarabiać niewiele. Nie chodzi o same pieniądze czy stanowisko. Praca jest przecież po to żeby móc utrzymać siebie i rodzine. A poza tym każdy chce otrzymać dobre wynagrodzenie za swoją ciężką pracę. NIe dziwie sie takiemu magistrowi, że nie przyjmie roboty na czystym stanowisku u nas w kraju bo namę czy się a gówno za to dostanie. A tam mimo, że się namęczy to przynajmniej wie za co się męczy!! Smutne ale prawdziwe ;/

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Gleaken jeśli jest to mlody człowiek bez zobowiązań, głównie rodzinnych, to nie mam nic przeciw takim decyzjom, wyjechać, dorobić się, wrócic z kasą, ewentualnie zostać za granica na stałe.
    Nie popieram tylko jak głowa rodziny jedzie za szmalem, zostawia w kraju żonę, dzieci bo to zazwyczaj kończy się rozwodem, znam wiele takich przypadków.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia