Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wirtualne zakupy

Przez internet można kupić dosłownie wszystko, począwszy od sprzętu AGD na drobiazgach kończąc. Zakupy przez internet są wygodne, ale czy bezpieczne, czy zawsze jesteśmy z nich zadowoleni?
    To kobiety najczęściej zajmują się zakupami, wiele moich koleżanek preferuje wirtualne zakupy, ja osobiście nie kupuję w necie, mam wrażenie, że kupuję kota w worku a to mi nie odpowiada.
    Co sądzicie na ten temat?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja kupuję przez neta wszystko co się da

oczywiście nie kupuję chleba czy warzyw, bo do poczty mam dalej niż do sklepu, ale książki czy elektronika...
    sprzęt AGD kupuję w normalnych sklepach - powód prosty - nie znam się na tym, więc muszę obejrzeć te wszystkie rzeczy w sklepie, ewentualnie poradzić się sprzedawcy, zanim coś wybiorę - ostatnio trzy godziny kupowałem mikser, aż mi się ochrona zaczeła przyglądać

co do bezpieczeństwa - jak kupujesz w sklepie internetowym, to masz pewnośc, że to jest bezpieczne - sklepy nie mogą sobie pozwolić na niezadowolonych klientów - raz przy zamówieniu z merlina dostałem książkę z rozdartą okładką (rozdarcie na ok 2 cm) - kiedy ich o tym poinformowałem od razu zaproponowali mi wymianę książki na drugą lub 10% zniżki na następne zamówienie.

kupując na allegro masz system komentarzy, które pozwolą ci ocenić, czy ktoś jest solidny czy nie, ale pewne ryzyko zawsze jest - ktoś mógł ukraść konto dobrego użytkownika i teraz wyłudza pieniądze.

W dodatku - zawsze kiedy się da zamawiam przesyłki za zaliczeniem pocztowym - przynajmniej mam pewność, że jak paczka nie dojdzie, to nie będzie mój problem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z pewnościa nie kupiłabym sprzętu AGD, ubrania czy obuwia, rozmiar rozmiarowi nierówny, kolor czy fason też może odbiegać od mojego wyobrażenia, poza tym naocznie chcę widzieć co kupuję.
    Sprzedawca może swój towar zachwalać, wyretuszować fotkę towaru, to też mnie powstrzymuje.
    Najbardziej boję się oszustów, tym bardziej że z natury jestem nieufna a w necie szczególnie trzeba uważać z kim "robi się interesy", bo jak by nie było to nie wiemy z kim mamy do czynienia.
    Z Allegro miałam już nieprzyjemne przeboje, nie mam i nie miałam u nich konta a upominali się u mnie o kasę za zakupiony towar, kosztowało mnie to wiele nerwów.
    Z nudów przeglądam czasem oferty internetowe i widzę, że wiele towarów chętnie bym kupiła, głównie to ceny za tym przemawiają, ale mam pewne obawy, może kiedyś tam zaryzykuję ...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A ja tam lubię kupować w necie. Orbitreki, części komputerowe, plecaki, jakieś pierdoły do domu - głównie RTV.
    Ciuchy tylko w realu, tzn. w rzeczywistych sklepach (nie mylić z firmą )
    A co do innych typu telewizory, monitory -najpierw oglądam w salonach jak wyglądają/grają w rzeczywistości, a później szukam najtańszego sklepu internetowego, z pakietem doświadczeń na barku. Taka firma Ci nie wyparuje jak "pierwszy lepszy" użytkownik Allegro.

Co do samego serwisu aukcyjnego, to faktycznie w głównej mierze kieruję się komentarzami otrzymanymi, a nawet treścią komentarzy wystawionych przez danego Sprzedawcę - unikam chamów
    Straty kasy się chyba nie boję - prawie rok temu gościu naciągnął mnie na ok. 50zł za doładowanie telefonu (nie tylko zresztą mnie) i wyparował. Tydzień temu dostałem zawiadomienie, że śledztwo zakończone i rozpoczyna się proces.

Po prostu warto takich gnojków ubijać - za dużo osób do tej pory machało ręką "a bo to tylko parę złotych". Złapać, ubić - w końcu oduczą się do akceptowalnego procentu wystąpień

Zacznij kupować drobnostki. Jakieś kolczyki za 5 zł, aniołki do postawienia na parapecie itp. Coś co Ci sprawi przyjemność, a bez większego ryzyka - przełamiesz się. A potem dopiero decyduj, czy taka forma zakupów Ci odpowiada.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał RRybak Zobacz post
    Zacznij kupować drobnostki. Jakieś kolczyki za 5 zł, aniołki do postawienia na parapecie itp. Coś co Ci sprawi przyjemność, a bez większego ryzyka - przełamiesz się. A potem dopiero decyduj, czy taka forma zakupów Ci odpowiada.

Chęci mam, tylko odwagi do postawienia pierwszego kroku brak. Druga sprawa, że znając siebie liczę się z tym że mogę wpaść w nałóg wirtualnych zakupów.

Błyskotek nie lubię a aniołków, diabełków i innego badziewia nazbierało mi się z prezentów-niewypałow. W pawlaczu tylko miejsce zajmują, bo na parapecie czy półeczce to tylko szpecą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kupuj książki
    księgarnie nie oszukują i mają bardzo dobre serwisy
    moją pierwszą rzeczą kupioną przez internet była książka w merlinie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Książki na początek ok, to mi pasuje, lubię czytać a w księgarniach ceny są bardzo wygórowane, sądzę że w necie będzie trochę taniej.

Jaki sklep internetowy polecacie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli książki, to merlin.pl
    Kupowałam równiez tu ło: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/index.php i tez polecam.
    W ogóle chyba większosc wydawnictw poważniejszych ma swoje sklepy, warto tam zerkać.

Poza tym to bardzo lubię kupowac przez internet. Kupuję i przez allegro i w sklepach internetowych.
    Fakt faktem, że nie potrafię zdecydowac sie na kupowanie sprzętu AGD.
    Ale buty już kupowałam - Martensy są sporo tańsze w necie i w sumie w takich butach nie ma prawa być niespodzianek
    Kupowałam też soczewki kontaktowe, bo też są sporo tańsze. Po prostu - pierwsze miałam ze "stacjonarnego" sklepu-optyka, a potem już takie same, tylko że z neta.
    A ostatnio kupiłam rolety do kuchni na allegro i jestem zachwycona - cena rewelacyjna w porówaniu do tego, co oferują lokalni sprzedawcy, a jakościowo tez bardzo w porządku. Dziś u tego samego sprzedawcy finalizuję kolejne zamówienie - rolety do "dużego pokoju" i dla mamy do kuchni, o!

Aha, i też na allegro kieruję się komentarzami, ich ilością i jakością. Jak na razie nie miałam żadnego "kuku" (odpukać)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przejrzałam kilka sklepów internetowych, najbardziej przemawia do mnie Allegro i gdyby nie ta nieprzyjemna sytuacja z nimi, już miałabym u nich swoje konto.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Allegro ma kiepską administrację. Nie ma "normalnego" sposobu na kontakt z nimi, a jak już odpiszą na formularz, to jakby zupełnie nie czytali pytania. Na forum za to panuje iście faszystowska cenzura, gdzie już nie raz dostałem tygodniowego bana za wyrażanie opinii niezgodnych ze światłością serwisu. Poza tym jest najdroższym serwisem na polskim rynku dla sprzedających, ale...

..ale jest największym polskim serwisem, ma chyba mimo wszystko najlepsze procedury weryfikacyjne (reszta ich praktycznie w ogóle nie ma), no i listy dostępnych przedmiotów są najdłuższe.

Dla Allegro po prostu nie ma jeszcze, niestety *realnej* alternatywy i głównie na tym bazuje ich siła. Być i przez to ma to swoje plusy - większość siedzi właśnie tutaj

Sklepy internetowe są dobre gdy chcesz mieć 101% pewności że dostaniesz towar - szukasz marki, wiesz co chcesz kupić i chcesz to kupić taniej niż w sklepie. Ale za to sklepy przeważnie mają określoną tematykę asortymentu - dlatego lepiej zamiast szukać konkretnej nazwy można zacząć poszukiwania od "porównywarek" typu skapiec.pl czy też ceneo.pl. Nie zmienia to faktu, że raczej trzeba być zdecydowanym.
    Aukcje internetowe za do dobre są dla osób niezdecydowanych, gdzie można pooglądać sobie alternatywy, zorientować się w cenach, znaleźć jakąś okazję, bo komuś się całkiem niezły telewizor znudził po pół roku..

Blah, referat by można napisać. Generalnie zakupy przez internet to coś co pewnie będą robić ludzie w przyszłości przez większość czasu (może nawet z braku tegoż). Fakt faktem - jest to wygodne i w większości przypadków zdecydowanie opłacalne

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)