Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: WOŚP, Owsiak

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Może i dobrze, że jest to wośp, może i nie. Ja wiem jedno... Jurek Owsiak do kraju przyjeżdża tylko na wośp i przystanek woodstock, całą resztę roku spędzi gdzieś na wyspach (nie, nie chodzi mi o UK). I tutaj trzeba zadać sobie pytanie: Skąd on ma te pieniądze na podróże ?
    Sam staram się wrzucić coś do puszki (choć moje dochody to marne 50 zł na miesiąc). Nie umiem jakoś odmówić pomocy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja nie będę się wypowiadał na temat tego czy Jurek Owsiak jest krisznowcem. Ani na temat tego ile dragów zjadają dzieciaki na Woodstocku.

Ale wypowiem się na temat pieniążków.

Tak się akurat złożyło, że biorę udział w realizacji finału WOŚP w Rzeszowie w tym roku. I również wielu moich znajomych pracować będzie przy realizacji imprez WOŚPu... Z tym, że trzeba nam za usługi zapłacić. A raczej naszym pracodawcom - po to żebyśmy dostali później nasze pensje.

No bo chyba nikt nie myśli, że jakaś firma postawi scenę, nagłośnienie i światło za darmo. Szczytny cel jest ok ale gdyby ktoś kazał mi jechać z Krakowa do Rzeszowa o 4 rano w niedzielę, potem kwitnąć na mrozie 15 godzin za darmo to bym bez chwili namysłu odmówił.

Wypowiedzi typu - fundacja pochłania ileśtam procent przychodu na działalność statutową pokazują, że panowie z prawica.net czy innych tego typu portali nie mają pojęcia o czym mówią.

Bo gdyby wiedzieli ile ludzi musi pracować przez wiele, wiele godzin aby impreza WOŚPu (których w Polsce odbywa się pewnie setki?) mogła się odbyć to może by trochę poluzowali.

PS. Dla niewtajemniczonych - pracuję jako realizator światła koncertowego, architektonicznego i teatralnego w jednej z krakowskich firm. WOŚP płaci naszej firmie za światełko architektoniczne w Rzeszowie. Ja - bynajmniej nie czuję się źle z powodu tego, że część mojej wypłaty w tym miesiącu będzie sfinansowana z datków które trafiają do puszek WOŚP.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał piotrg Zobacz post
    Bo gdyby wiedzieli ile ludzi musi pracować przez wiele, wiele godzin aby impreza WOŚPu (których w Polsce odbywa się pewnie setki?) mogła się odbyć to może by trochę poluzowali.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale zaskoczyły mnie te wydatki, to są olbrzymie sumy a z tymi odsetkami to RomanPiroman w swoim poście dobrze to objaśnił.

Święto Serca czy Pieniądza?
    Drugie dno akcji charytatywnej Owsiaka
    Jerzy Owsiak oszukał nas wszystkich. Przez wiele lat przekonywał, że kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to stuprocentowo charytatywne imprezy, z których cały dochód jest przeznaczany na pomoc chorym dzieciom. W tym roku oficjalnie przyznał, że 1 mln 200 tysięcy - uzyskane z procentów od zebranej sumy - przeznaczył na sfinansowanie tylko jednej imprezy rockowej "Przystanku Woodstock". Z oświadczeń finansowych fundacji wynika z kolei, że co roku blisko milion złotych wydawany jest na wynagrodzenia pracowników, a kolejnych kilka milionów pochłania funkcjonowanie fundacji i organizacja samych finałów.
    http://wiadomosci.onet.pl/1212590,2677,kioskart.html

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sam Byłem i jestem wolontariuszem wośp i w sumie wspominam bardzo przyjemnie pamiętam pewnego staruszka który uświadamiał mnie ze jestem naiwny itp. Nawet śmiesznie się rozmawiało słuchając o żydach komunistach itp. (akie standardowe gadki) 2 panie zaczęły nas bronić (chodziłem z dziewczyną) ale najbardziej pamiętam pewnego małego chłopca około 4lat przyszedł z mamą już gdzieś koło 18 kiedy wolontariuszy robiło się znacznie mniej w okolicy miał ze sobą siatkę drobnych był bardzo z siebie dumny mama w miedzy czasie opowiedziała mi ze jego kolega z podwórka dostał Pompę insulinową od wośp zrobiło nam się wtedy strasznie miło

oczywiście znam też wolontariuszy którzy są chamscy Parę razy się spotkałem z tym ze po odmowie wrzucenia do puszki zostałem wyzwany od skopców albo i jeszcze gorzej.
    Niestety takie mamy społeczeństwo. ;/

co do wydatków
    10. Wszyscy członkowie Sztabu pracują nieodpłatnie i nie mogą czerpać żadnych korzyści majątkowych z tytułu uczestnictwa w Sztabie WOŚP.

18. Wszystkie środki finansowe potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie XVI Finału powinny pochodzić od sponsorów. Sztab może też korzystać z nieodpłatnych usług wykonanych w darze w ramach organizacji Finału.

Sztab zobowiązany jest do:

* maksymalnej oszczędności środków finansowych przeznaczonych na zorganizowanie imprezy tj. do minimalizowania jej kosztów,
    * w przypadku organizacji koncertu, dyskoteki lub innej imprezy - do nie wypłacania wykonawcom honorariów, zgodnie z ideą finałów WOŚP i z ukształtowanymi już zasadami. Sztab może jedynie zwracać wykonawcom faktycznie poniesione i udokumentowane przez nich koszty transportu ze środków pozyskanych zgodnie z pkt. 19. niniejszego regulaminu.
    * powiadomienia Fundacji o wszystkich działaniach komercyjnych, jeśli wykorzystywany jest w nich prawnie zastrzeżony znak towarowy oraz nazwa własna Fundacji WOŚP.
    * poinformowania własnych sponsorów o sposobie użycia środków finansowych przez nich przekazanych

19. Fundacja nie pokrywa żadnych kosztów poniesionych przez poszczególne Sztaby przy organizacji XVI Finału. Oznacza to, iż Fundacja nie przyjmuje faktur wystawianych za prace wykonane na zlecenie Sztabu.

jest to fragment regulaminu sztabów pieniądze z puszek trafiają wyłącznie na konto fundacji

co do efektów to wośp wydaje więcej niż uzbierał właśnie przez odsetki nie wiem czy istnieje w Polsce jakaś fundacja której udało się czegoś takiego dokonać

co nauki Pierwszej pomocy wszyscy wiedza że w naszym kraju jest z tym kiepsko wiedza nie jest powszechna lecz "dla wybranych" świadczyć o tym morze choćby napis na szafkach w Metrze "do użycia tylko przez wyszkolony personel" co jest zwykła bujdą poniewaz żeby korzystać z defiblyratora AED niepotrzebne są żadne uprawnienia jest to urządzenie które tekstowo i głosowo wydaje ratownikowi polecenia samo sprawdza stan pacjenta i w żaden sposób nie morze wyrządzić mu krzywdy monitoruje ono na bieżąco stan pacjenta a te dane mogą być potem wykorzystane przez lekarzy

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Swietnie
    Tylko ze miedzy regulaminami a stanem faktycznym jest roznica jak miedzy teoretycznie a praktycznie albo miedzy piciem w szczawnicy a szczniem w piwnicy, Wiec zawsze staram sie oceniac stan faktyczny, bo papier wszytko przyjmie,

Pamientam jak owsiak wtargnol na teren przywatny sasiadujacy z polem na ktorym byl woodstock pobil kogos powywracal stragany i sprawial wrazenie pijanego. Fakt ten zostal pokazny tylko w jednej telewizji i to z opuznieniem nie pamietam ktorej, nie bylo to w kazdym razie trwam. Reszta to dyskretnie przemilczala, zastanawiam sie czyjego interesu bronil,

Propomuje zrobic taki maly test: spic sie isc na pobliski targ i zrobic rozpierduche i jeszcze komus wtluc. Skonczylo by sie to mniejwiecej tak: Wpier... na miejscu od straganiarzy, przyjechala by policja i albo wpier... na izbie albo wpier... na dolku, Potem rozprawa i roczek w zawiasach jak malowany, A przy uwzglednieniu jakis poprzednich zaslug nawet moze i nie w zawiasach...

Dodatkowo zastanawiam sie gdzie podczas woodstocku jest sanepid znany ze swojej skrupulatnosci w starciu z polskimi przedsiebiorcami.

Co do samej organizacji smien twierdzic ze koszt calkowity przewyrzsza efekty .
    Jest to ogromnie przedsiewzwiecie, skladaja sie na nie nie tylko koszty fundacji ale i koszty ponoszone solidarnie przez cale spoleczenstwo.
    Taka ogolnopolska akcja wymaga zangarzowanie bardzo powaznych srodkow.
    Z jednej strony sa to koszty organizacji imprez towrzyszaczych czesto pokrywane przez miasta, a to ze ktos tam za darmo wystepuje to najmniejsza pierdola.
    Robia sie w skali kraju zbiorowiska ludzi ktore musza zostac odpowiednio zabezpieczone tj w stan gotowosci musza zostac postawione odpowiednie sluzby np policja pogotowie straz pozarna straz miejska, prywatne firmy ochroniarskie zeby zapewnic bezpieczenstwo, ktos tez musi zaplacic za prad do oswietlenia, naglosnienia, Nawet jesli zaklad energetyczny "da za darmo" to ktos musi pokryc koszty produkcji energi oraz jej przesylu. Nalerzy tez wspomniec o kosztach jakie ponosi telewizja publiczna w zwiazku z calodniowa relacja z tej imprezy, Janawet w tym momecie nie chce wyceniac tego poprzez koszt czasu antenowego, bo to juz byla by katastrofa, starczy same koszty przygotowania i prowadzenia relacji. I ja bym takie koszty mogl wymieniac tu tak dlugo az ktos puscil by pawia od samego czytania. A na koniec jeszcze troszke pieniazkow wystrzeliwywuje sie w powietrze w postaci fajerwerkow (polecam sie zorientowac ile kosztuje 1 min pokazu sztucznych ogni) i pomnozyc to przez liczbe pokazow i czas ich trwania.

I tak naprawde okaze sie ze jak sie zbierze wszytkie koszty to wosp kosztuje wiecej niz zbiera. Ale wszyscy sie ciesza bo telewizja ma ogladalnosc i pokazuje jaka jest fajna, a ludzie maja igrzyska i spokoj z sumieniem na rok, Politycy moga sie pokazac i tak dalej.

Dlaczego owsiak tak walczyl z relacjami w tv trwam ? poniewaz z marketingowego punktu widzenia dzialaja w praktycznie tym samym segmecie rynku, to normalna walka konkurencyjna a organizacja woodstock przyciaga do tej idei mlodziez i to z tad moze te glosy o odciaganiu dzieci od rodzicow, jednak tu jestem zdania ze jak wychowasz tak masz, Dlatego tez wosp jest w niedziele by korzystac z tego ze jego potencjalni darczyncy sa w niedziele zgromadzeni w okolicy kosciolow.

A co do udzielania pierwszej pomocy to u mnie w liceum jak ktos nie umial zabandazowac tego co sie akurat prowadzacemu wymyslilo to mial palke.
    Jak nie umial dmuchac lali (tak w meskim gronie nazywalismy cwiczenia z fantomem) to tez mial problem. do tego wyciaganie z auta i co tam tylko. Do tego strzelalalismy i maszerowali w kolo boiska bawili telefonami polowymi zakladali maski i takie rozne, dzialo to sie w III RP. Co wiecej bardzo milo wspominam zajecia z Przysposobienia obronnego. Z tym ze nasz prowadzoncy to byl jakis byly komandos. Ale wniosek moj jest taki ze sie da, i tylko tak to ma sens. Nalerzy przeskzolic wszystkich albo na lekcji wychowawczej albo na PO albo podczas "szkolenia bhp" na uczelni i po klopocie koszty mizerne efekty sami pomyslcie, A nie wziasc kilka osob na skalki i zrobic z tego wielkie chalo na pol Polski.

A co do relacji jednego ze skkolen wosp w telewizji zastanawam sie na co podczas sszkolenia chodzili w jakims parku linowym? To bardziej wygladalo na jakas impreze integracyjna dla biznesmenow a nie szklenie z pierwszej pomocy.

NIe twierdze ze macie nie dawac, bo nic mi do waszych pieniedzy, Moja intecja nie jest tez obrazanie kogokolwieka tylko prezentacja mojego stanowiska w tej kwestji. Jak juz chcecie dawac na wosp to z glowa. Zamiast wrzucac kase w papierze zrobcie przelew wieksza szansa ze kasa zasili konto a nie czyjas kieszen. Jak koniecznie chcecie wrzucac do puszki wrzucajcie najdrobniej jak sie da, Pieniadz jest pieniadz nie ma roznicy czy 1x1pln czy 10x10gr a mniejszy nominal na to do siebie ze jego kradziez jest mniej efektywna bo kilkadziesiat zlotych w bilonie oberwie kieszenie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Każdy pieniądz, nawet 10gr liczy się w zbiórce ogólnej.

Natomiast romanpiroman, rozumiem rozgoryczenie, że nie wszystko musi iść tak jak należy, ale hej - nie ma rzeczy idealnych - natomiast nic nie stoi na przeszkodzie byśmy do tego dążyli.
    Podkradanie z puszek, napadanie na wolontariuszy było kiedyś nagminne - zauważ jednak że co roku zwiększa się świadomość ludzi, jest coraz więcej służb, które pilnują porządku i ludzi. Całej puszki nikt nie wykradnie - stawiasz wszystkich wolontariuszy do jednego worka - wszyscy złodzieje. Zawsze się trafią debile, którzy nie rozumieją idei i wyciągną te 10zł z puszki. Na Orkiestrę wpłynie wtedy nie 4 mln, a 3 999 990 zł.. Trudno - kwota i tak jest spora. Na szczęście ludzie dojrzewają i tych sytuacji jest coraz mniej.
    Za to co mnie boli w Twoich wypowiedziach, to ewidentnie rydzykowski sposób poprowadzenia dyskusji na temat wośp - kradzieże, pijany Owsiak i Woodstock. Co ma - za przeproszeniem - do cholery piernik do wiatraka?
    Zgodzę się z Tobą, że nie ma różnicy czy wpłacisz na konto czy wrzucisz do puszki. Czujesz się pewniej pierwszym sposobem - proszę Cię bardzo - dzieciaki, ich rodzice, ja oraz wielu innych ludzi będzie Ci wdzięcznych za sam udział w akcji.
    Za to zestawiając, że tak powiem "prowadzących" - weźmy na przykład zlot upośl.. ekhm.. "rodziny radia ma-ryja" w Częstochowie. Setki służb w pogotowiu, tysiące złotych wydane na g.. w postaci nowych alufelg dla tadzia. Demolka mówisz.. kurde - weźmy pierwsze lepsze filmy dokumentujące z np. YouTube. Ataki na dziennikarzy, bicie i wyzywanie ludzi od żydów, masonów. Plucie na siebie nawzajem. Jak powiesz żart o Giertychu, to Cię zwyzywają od kurw. I to wszystko w imię katolickiej miłości bliźniego. Zjazd z hasłem "rodzina" w tytule. No skoro tak porównujemy, to spokojnie można powiedzieć, że Kościół jako instytucja nie ma sensu, bo szerzy nienawiść, ataki i demolowanie sprzętu audiowizualnego.

Bardzo was proszę - przestańcie się dopieprzać do akcji. Z całym szacunkiem dla przeciwników, ale dokładnie tak to odbieram. Nikt z nas nie jest bez winy. Szuka się haków na każdego gdzie tylko się da, zupełnie jak te dwa kartofle w rządzie. To nie jest sposób na życie. Co mnie obchodzi jakiś woodstock?? W życiu tam nie byłem i pewnie nie będę - lubię rock, ale akurat nie w takiej formie.

Chcesz się udzielić, udziel się. Wrzuć ten 1 grosz, idź z tą puszką i daj w zęby każdemu kto będzie Cię chciał okraść, wpłać pieniądze na konto. Przeszkadzają Ci koszty - zasponsoruj - przynieś coś do przekąszenia, albo ciepłego do picia dzieciom z puszkami, załatw jakieś oświetlenie z firmy.

Pierwszą pomoc wszyscy mieli w szkole - pokaż mi ilu z nich coś z tego pamięta. Ty wiesz - świetnie, kto jeszcze? Ciekawe skąd tylu ludzi na płatnych szkoleniach tego typu. Ludzie CHCĄ pomagać. W każdej formie w jakiej mogą. Nie jesteśmy już hermetycznym społeczeństwem, gdzie każdy siedzi w swojej norze i wali go wszystko co się dzieje na około. Otwieramy się i uważam, że jesteśmy wspaniałym społeczeństwem i mamy coś co nas wyróżnia wśród narodów. A najlepsze jest to, że potrafimy tym zarażać innych.

Nie kwestionuję Twojej opinii. Piszesz, że nie masz zamiaru zniechęcać nikogo. Ok, fajnie - doceniam to. Ja też nikogo nie zmuszam, żeby leciał z książeczką czekową do każdego sztabu. Ale na litość boską gdy już prowadzimy dyskusję o tej konkretnej akcji, jednym konkretnym finale, o pożytkach jakie z tego są, to nie próbujmy dyskutować na poziomie koncert rockowy to szatani, dywagować o izbach wytrzeźwień, czy zakładając że każdy małolat podpieprzy pół tysiąca z puszki. W ten sposób zanegujesz wszystko - czarne, białe, dobrych, złych, kościół, policję i samego siebie. Nie tędy droga - niektórzy po prostu chyba nie rozumieją sensu tego wydarzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

NIe zdajesz sobie sprawy z rozmiaru problemu kradziezy a udawanie ze go nie ma jest zmieszne to naprawde nie jest ukradniete 10 zlotych ale dziesiatki a niezadko setki zlotych i to w przypadku pojedynczego zlodzieja.

NIe twierdze ze wszyscy kradna twierdze ze kradnie na tyle dużo ze jest to istotny problem. I to nie sa ludzie ktorzy nie rozumieja idei tylko skorzystaja z kazdej okazji zeby wpadlo im pare zlotych do kieszeni i oni nie dojrzeja nigdy, moga conajwyzej miec od czasu do czesu nieco swobody obywatelskie ograniczone !

Co ma piernik do wiatraka ? to ze woodstock jest organizowany za pieniadze z Wosp i niekt sie specjalnie nie kryje z tym. I to rowniez dla tego wosp tak walczy z przedstawianiem woodstocka w negatywnym swietle, w obawie przed odwróceniem sie darczyncow. Stworzyl nawet dosc ciekawa teorie na temat jego finansowania ktora obalilem w ktotkim mam nadzieje zrozumialym "wykladzie z ekonomi".

Pozatem zlot beretow z rodziny pewnego dyrektora jest w jednym miejscu nie calej Polsce.
    A co do Kosciola i kosciola polskotorunskiego to jak powiedzial ktos kiedys: czlowiek po 70 ma prawo gadac glupoty i mniejwiecej tak podchodze do w/w instytucji.

To nie chodzi o sama akcje tylko o jej kontekst i dyskusja o zachowaniu Owsiaka jest jak najbardziej na miejscu bo to niejako tla tej akcji dotyczy ten temat.

Pozatem dostales do przemyslenia przyklad i dalej twierdze ze jesli byz zrobil rozpizdziel na pobliskim targu zle bys skonczyl. Nalezalo by sie rowniez zastanowic czy to co zrobil Owsiak nie pownno byc scigane z urzedu.

A co do pierwszej pomocy to dzialanosc fundacji ogranicza sie do zapewnienia woodstockowi obsady i nie ma w tym zadnych innych szczytnych idei, a dorabianie do tego jakiejkolwiek filozofi i wykorzystywanie tego faktu do celow marketingowych uwazam za nieetyczne.

Ta akcja to przyklad sukcesu marketingowego i nic pozatym jak na chlopa po zawodowce trzeba przyznac ze mu wyszlo.

Powiem jeszcze raz najprawdopodobniej wosp kosztuje wiecej niz zbiera. Co wiecej w wosp bierze udzial kazdy czy tego chce czy nie, starczy ze placi podatki. Zabezpieczenie tej imprezy poprostu kosztuje poniewaz w skali kraju trzeba zmobilizowac setki tysiecy ludzi, przygotowac szpitale i tak dalej przy takiej imprezie sztaby kryzysowe musza byc za kazdym razem przygotowane na rozne rzeczy i to nie usuwanie ewentualnych szkod kosztuje tylko sama gotowosc do ich usuniecia odpowiednich sluzb w odpowiedniej sile. Bo to nie jest byle demonstracja czy meczyk z okazji kotrej przywozi sie poprostu kilka lodowek funkcjonarjuszy prewencji i kilku z drogowki do kierowania ruchem.

Jednak wosp jest swiete jak ojciec dyrektor i nikt nawet jak by to policzyl tego nie opublikuje, Bo tak jak nikt nie chce sie narazic rydzowi tak nikt nie chce narazic sie owsiakowi. POzatem pewnie nikt by nie uwierzyl jakie to sa koszta.

Moj sposob dyskusji nie jest rydzykowy. Za to twoj jest mniejwiecej taki
    J - Kradna
    T- e nie spoko jest luz, pozatem kradna malo, i nie wszyscy

J - Owsiak zrobil demolke
    T- ale inni tez robia

J - Akcja kosztuje wiecej niz daje
    T- e nie duzo daje

I taka z Toba dyskusja powaznie zastanawiam sie czy dalsza dyskusja ma sens
    Przez zarzucenie mi rydzykizmu Przychodzi mi wrecz do glowy mysl o prawie Goodwina.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

To nie przez takich jak ja "swiat jest zly", swiat poprostu jest jaki jest i zeby cos zmienic trzeba byc tego swiadomym, a nie pod byle pretekstem udawac ze jest super.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odnośnie kradzieży pieniędzy przeznaczonych na WOŚP, to dodam, że nie tylko wolontariusze są nieuczciwi i kradną. Odnotowano sporo przypadków kradzieży puszek z pieniądzmi a także napadów na wolontariuszy, głównie na nastoletnie dziewczynki.

Mnie osobiście nie podoba się wizerunek Owsiaka, jego ubranie a szczególnie te jego czerwone gogle i niekiedy głupawe teksty, ale jest to też niejako wizytówką całej WOŚP, próbuje być oryginalny i jest to w pewnym sensie promocja tej akcji.

Przystanek Woodstock jest nagrodą dla aktywnych wolontariuszy, którzy zebrali największe sumy w puszkach i to jest w porządku, ale ta cała otoczka trzydniowej imprezy sprzyja nadużywaniu alkoholu czy narkotyków.

Koszta Finału WOŚP są niebagatelne a tym bardziej duże, że jest to akcja zakrojona na szeroką skalę, nie ma nic za darmo. Pracownicy Fundacji, obsługa techniczna, występujące gwiazdy czy gwiazdki wystawiają rachunki, które należy uregulować. Nie da się zaprzeczyć, że są też rezultaty tego, sprzęt medyczny jednak trafia do szpitali.

Pomimo wymienionych minusów popieram takie akcje charytatywne, typu WOŚP.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

pomijając to, ile kosztuje sfinansowanie tej całej akcji, ile kradną wolontariusze, ile idzie na Woodstock i wszystkie te wyliczenia z tego wątku...

przed akcją mamy taki stan ludzie mają pieniądze. po akcji: ludzie dobrowolnie oddali pewną część swoich pieniędzy a w szpitalach pojawiły się nowe urządzenia.

Czyli wszyscy są zadowoleni : ludzie - bo wrzucili jakieś pieniądze do puszki i są szczęśliwi, że mogli komuś pomóc, szpitale i pacjenci - bo dostali nowy sprzęt.
    nawet nieuczciwy wolontariusz jest szczęśliwy, bo sobie poszedł na piwo

więc o co chodzi? nikt nikogo nie zmusza, aby dawał na to pieniądze, każdy daje ile uważa, jak nie chce, to nie daje... owszem, wolontariusze są czasem bardzo upierdliwy, ale zawsze przecież można dać 1 gr, dostać serduszko i mieć spokój, a można dać 10 zł i się cieszyć, że się pomogło - i nie ma znaczenia, czy te 10 zł pójdzie na koszta akcji czy na woodstock czy na sprzęt czy może ktoś je ukradnie - to tak jak na wyborach, jeden głos nie ma praktycznie żadnego znaczenia, ale to nie znaczy, że nie należy głosować, nie?

A jeśli akcja kosztuje więcej niż zarabia, to skąd się biorą te wszystkie urządzenia w szpitalach?

Ja samego Owsiaka nie lubie, ale akcja wydaje mi się bardzo dobra

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar Zobacz post
    A jeśli akcja kosztuje więcej niż zarabia, to skąd się biorą te wszystkie urządzenia w szpitalach?

Ja samego Owsiaka nie lubie, ale akcja wydaje mi się bardzo dobra

może chodzi o odsetki od zgromadzonej kasy.

Owsiak wkurza mnie swoim zachowaniem.
    Bez wątpienia jest też dobrym biznesmenem, pod przykrywką WOŚP załatwia tez swoje interesy np własne programy w TV a nie tak dawno czytałam, że będzie miał własną TV.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)