Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: WOŚP, Owsiak

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

WOŚP, Owsiak

Za kilka dni kolejny już Finał WOŚP.
    Sprawa jest kontrowersyjna, bo coraz więcej jest głosów za zamknięciem tej akcji charytatywnej. Rzekomo 5% dochodu powinno iść na cele statutowe a mówi się, że faktycznie jest to kilkanaście%.
    Czytałam, że pod przykrywką WOŚP kryje się działalność sekty Hare Kriszna a Owsiak przyznaje się do przynależności w niej. Jest to sekta, która młodych ludzi odciąga od rodziny czy szkoły.

Nie do końca w to wierzę i wątpliwości zasiały mi się w głowie.
    Czy są to pomówienia, czy jest w tym część prawdy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Czytałam, że pod przykrywką WOŚP kryje się działalność sekty Hare Kriszna a Owsiak przyznaje się do przynależności w niej. Jest to sekta, która młodych ludzi odciąga od rodziny czy szkoły.
    A ja słyszałem, że tak naprawdę to fundacją sterują żydokomunomasońcy cykliści

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Dyrektor Manufaktury, na terenie której po raz drugi będzie odbywał się łódzki finał, odmówił udostępnienia parkingu.
    Szkoda, że akcja, która zasiliła konto orkiestry sumą ponad 250.000 zł, która umożliwiła przejazdy na prawym fotelom około 1000 łodzian i pozwalała ściągnąć do naszego miasta sławy polskiego sportu samochodowego pozostanie tylko w naszych wspomnieniach."

Całość na http://www.kmh24.pl/kmh24_blogWiecej...zieciakow.html

Szkoda słów

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a jak ustosunkujecie się do tych dwóch artykułów?

http://www.malbork.mm.pl/~wasilewski...zosc/wosp.html
    http://www.prawica.net/node/2241

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Miałem nieszczęście bywać na oddziałach dziecięcych i noworodkowych i - przynajmniej w moim regionie - widzę te wszystkie maszyny obklejone serduszkami Orkiestry. W końcu widać, że coś się dzieje i ktoś coś robi dla tych dzieciaków.

To że Kościół i inne prawicowe sekty wykazują się skrajną obłudą, już dawno zaczęło po mnie spływać. Pamiętam czasy, gdy z ambon krzyczano, że WOŚP to sekta, alkoholicy i narkomani i nie wolno im dawać nawet grosza - za to pięknie, z miłością i po chrześcijańsku należy wpłacać na konta Caritasu, który jako jedyna uświęcona organizacja dba o ludzi.
    Na szczęście sami ludzie wiedzą ile pieniędzy z Caritasu idzie do potrzebujących, a ile na wycieczki i nowe samochody dla "czarnych". Wystarczy spojrzeć na siedzibę Caritasu w Katowicach - niejeden bank pozazdrościłby lokalizacji, architektury i ogromnego obszaru wokół.

Istnieją po prostu podżegacze, których boli, że nie mogą położyć swoich zafajdanych lepkich łapek na tych pieniądzach i że ich "jedynie słuszna ideologia" nie przemawia do tłumu. Na szczęście tłum widzi na co wydają pieniądze oni, a na co WOŚP.

Czy tylko 5% idzie na utrzymanie? Nie wiem - nie obchodzi mnie to. Wiem, że artyści nie grają charytatywnie, telewizje nie nadają za darmo - ktoś musi za to z czegoś płacić, a sponsorzy nie pokrywają całych sum (m.in. z tego powodu w Katowicach w tym roku nie będzie niczego). Dopóki te pieniądze idą na gromadzenie i solidaryzowanie ludzi - nie mam nic przeciwko temu. Jest nas coraz więcej, co roku akcja ma większy - światowy zasięg i coraz więcej pieniędzy może iść na maluchy.

Co do sekty - czy ktoś z Was spotkał się kiedyś na ulicy, lub nawet biorąc w jakiś sposób udział w wolontariacie przy WOŚP, że namawiano Was "przystąp do nas", "Kriszna jest wielki", "wrzuć pieniążek i kup świeczkę Hare-Hare"??? Przez to że krisznowcy rozbili się gdzieś obok Przystanku Woodstock oskarża się Owsiaka o przynależność i promowanie sekt. Równie dobrze mogę powiesić swastykę przy dzwonnicy i stwierdzić, że papież benedykt jest hitlerowcem. Niektórzy po prostu są zbyt głupi w atakach, byle tylko w jakikolwiek sposób zaspokoić swoją pazerność.. Na szczęście teraz zaczyna panować tendencja, że akcja jest w porządku, tylko "alkohol przy imprezach woodstock" jest "beee". Szkoda tylko, że taki debil jeden z drugim wiąże tamten rockowy hardcore ze światowym dniem zbierania pieniędzy na niemowlaki. Równie dobrze można by się przyczepić do akcji "wigilijna świeczka" pod kątem świętej inkwizycji.

Podsumowując - dopóki akcja będzie przynosiła takie efekty co roku, będę widział tłumy cieszące się z tego, że mogą komuś pomóc, ludzi oddających bezinteresownie, za darmo swoje rzeczy na licytacje i innych którzy kupując to dwa razy drożej niż w sklepie by dzieciaki miały lepiej - będę szukał puszek, do których mogę wrzucić pieniążki

A tak na marginesie - chyba warto promować akcje, które solidaryzują ludzi, w przeciwieństwie do szukania wszędzie diabłów, szatanów, wrogów i układów(tm)...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Do czego mam się tu ustosunkować? Do artykułów, dowodzących, że Ziemia jest płaska, a teoria Kopernika, a mapy i globusy to spisek, też się mam ustosunkowywać?
    Cytat Napisał Selena
    Rzekomo 5% dochodu powinno iść na cele statutowe a mówi się, że faktycznie jest to kilkanaście%
    A słyszałaś o tym, że wszelkie finanse, wpływy i wydatki fundacji są jawne? Zamiast powtarzać bzdury przejrzyj je sobie (powinny być ogólnodostępne, że już o dostępności dla organów państwa nie wspomnę) i policz sobie. Tyczy się to wszystkich fundacji (poza kościelnymi... oczywiście).

A w ogóle:
    coraz więcej jest głosów
    Rzekomo
    mówi się
    - no to to [***] jest? Czyich głosów? Kto mówi? Rzekomo to papież jest cyborgiem z innej planety. Samo określenie "rzekomo" zdradza, że to bzdury i manipulacja.

władze tego miasta otrzymały od regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej w Szczecinie propozycję zorganizowania wojewódzkiego finału WOŚP. Jego koszt (mający być pokryty w całości z miejskiego budżetu), miałby wynieść prawie 200 tys. złotych
    Ło boże! Zaproponowano miastu przeprowadzenie akcji autopromocyjnej! Straszne! Jak chcesz, to ci znajdę, ile władze mojego miasta (mieściny, z budżetu!) zapłaciły za ostatnie obchody dni miasta, w ramach których za darmo grały Myslovitz, TSA i inne tam jeszcze, kto by spamiętał... O, Lady Pank wcześniej.
    Jak sobie z okacji WOSP kupię nową czapkę, to też to doliczysz do wydatków Orkiestry?

Nie każdemu podoba się pacyfistyczno- anarchistyczna otoczka całej imprezy
    No jasne. Lepiej, gdyby była nacjonalistyczno-militarystyczna? Cóż, nie każdemu pokój w smak.

Na owym przystanku nie oszukujmy się, bezpiecznie nie jest a do narkotyków i alkoholu mają dostęp także nieletni.
    Ło Boże. W całej Polsce nieletni mają dostęp do alkoholu i narkotyków (znacznie łatwiejszy niż w pilnowanej wiosce Przystanku). Bezpiecznie też nie jest. Zlikwidować kraj?

który choć jest reklamowany jako rodzinny, prawie żadni rodzice dzieci puszczać nie chcą.
    Ciekawe, słyszałem z kręgu znajomych o jednym przypadku, kiedy rodzice nie chcieli puścić córek (i tak pojechały, i co: prowadzą się dobrze, nie narkotyzują, nie upiły się nawet (są niepijące), a w ogóle to założyły już porządne rodziny). Znam natomiast przypadki, że jadą całe rodziny.

Niektórzy też, słusznie obawiają się sekty Hare Kriszna, która jest na przystanku mile widzianym gościem Jerzego Owsiaka.
    Jeszcze się nie spotkałem, żeby ktoś potrafił uzasadnić, czemu ktoś miałby się bać Here Kriszna (nie jest to sekta, dla ścisłości). Może dlatego, że ośmielają się rozdawać jedzenie? Na co bogatsze związki wyznaniowe ściskają dupę i zazdroszczą? Wiem, pewnie dlatego, bo dziwnie wyglądają. Tata mojej koleżanki (jak go znam: wróg Owsiaka) zabraniał córce ze mną rozmawiać, bo noszę dziwną czapkę. Dla ścisłości: znałem kliku krisznowców, mili ludzie.
    Acha, sekta (w tym przypadku określenie to jest poprawne z definicji) rzymskokatolicka też przez długi czas była mile widziana na Przystanku, czy to oznacza, że mamy się jej obawiać?

Dlaczego osoby które przyznają, ze nie dają na WOŚP spotykają się ze społecznym ostracyzmem, nienawiścią a nawet groźbami?
    Pierwsze słyszę. Wiele lat nie dawałem nic na WOSP (bo nie, przyczyny to moja sprawa) i nikt mi złego słowa nie powiedział. Ale każdy żyje w takiej rzeczywistości, jaka mu się podoba. Nawet, jeśli jest urojona.

Czy fundacja, aby zebrać kilkadziesiąt milionów złotych musi wydać kilkanaście?
    A czemu pewna fundacja, bardzo lubiana przez wrogów WOSP, z każdej sprzedanej świeczki za 5-20 zł deklaruje 50 gr wpływu, jakie przekazuje na cele charytatywne?

Cytat Napisał autor tych wynurzeń
    Od 2003 roku jestem członkiem stowarzyszenia społeczno-politycznego "Młodzież Wszechpolska", od dwóch lat wolontariuszem instytutu ks. prał. Henryka Jankowskiego zajmującego się m.in badaniem najnowszej historii polski, a od niedawana redeaktorem naczelnym pisma młodzieży katolickiej i patriotycznej "Bastion"
    A, dopiero teraz to z boku zauważyłem, serio. To wszystko wyjaśnia.

Zaraz, ale jest jeszcze jeden tekst:
    w Centrum Kultury Zamek odbywały się koncerty zespołów rockowych, a bawiąca się tam młodzież miała dostęp do piwa!
    Ło Boże, świat się zawalił! Ktoś se wypił piwo.

Na koncertach frontmeni wyrażając swoje zadowolenie z zabawy używali wulgarnych słów, że aż uszy więdły.
    Na ulicach słyszę gorsze, szczerze mówiąc. Zakazać ulic?

Pod przykrywką szlachetnego celu kryje się działalność sekty Hare Kriszna
    LOL.

która niszczy psychikę szczególnie młodych ludzi poprzez oderwanie od rodziny, szkoły i normalnego życia, również poprzez wielogodzinne wyczerpujące mantry, medytacje i specyficzne żywienie.
    LOL^2

a Owsiak przyznaje się do przynależności w niej.
    LOL, a do bycia kosmitą już się przyznał?

Oprócz wspomnianej sekty na tej pseudoimprezie strumieniami leje się piwo i można skorzystać z usług dealerów narkotykowych.
    Już mówiłem, zlikwidować kraj. Co mówię: cały świat!

Kto wie czy z pieniędzy WOŚP nie jest finansowana również sama sekta Hare Kriszna.
    Kto wie, czy zpieniędzy, jakie wyklikamy na reklamach Dziennika Internautów, nie jest aby finansowana aby sama Al Kaida? No, kto wie?

Acha, spojrzałem na adres. To chyba kolega tamtego. Co on tam jeszcze napłodził może? O: http://prawica.net/taxonomy/term/47/all - szczególnie podoba mi się tytuł "Radio Maryja kontra bezbożne syndykaty medialne". Sam tytuł wystarczy, dziękuję, mówi mi wszystko.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jurgi
    bardzo krytycznie podeszłeś do sprawy i to jest jak najbardziej w porządku, bo przedstawiasz jasno swój punkt widzenia a niektóre akapity nawet jeśli nie w pełni sie zgadzam to pobudzają do myślenia.
    Nie w smak mi tylko, że z lekką nutą ironii przejechałeś się po mnie, przecież już w pierwszym poście napisałam, że mam co do tego wątpliwości i nie do końca wierzę w prawdziwość tego o czym w wątku.

Wracając do WOŚP, nie jestem przeciwnikiem takich akcji, wprost przeciwnie popieram je, bo zebrane pieniądze idą na szczytny cel.
    Nie szukam specjalnie puszek wolontariuszy, do których mogę wrzucić swój datek, ale jak spotkam to nie pomijam żadnej.
    Każdemu kto wyciąga rękę po pomoc jeśli nie mogę dać wiele, to przynajmniej daję przysłowiową złotówkę i nieważne jest to, czy jest to żebrak, Rumun, kloszard czy ktoś kogo znam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Istnieją po prostu podżegacze, których boli, że nie mogą położyć swoich zafajdanych lepkich łapek na tych pieniądzach i że ich "jedynie słuszna ideologia" nie przemawia do tłumu. Na szczęście tłum widzi na co wydają pieniądze oni, a na co WOŚP.
    Racja drogi RRybaku! Na oddziale gdzie przyszedł na świat mój syn był sprzęt kupiony przez WOŚP, tak samo jak reszta maluchów (w całym naszym kraju) i moja pociecha miała za free wykonane przesiewowe badanie słuchu na sprzęcie z serduszkiem Orkiestry. Loga radia Maryja czy nawet Caritasu nie widziałem tam nigdzie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O ile jestem przeciwny mieszaniu w takie sprawy hare-kriszna talibow z klewek, swiatowego spisku gejow i lesbijek, zlowrogiego eshelona, czy stonki zrzucanej na spadochronach, To woscp mi sie nie podoba z kilku wzgledow.

Po pierwsze i najwazniejsze- jest mi wstyd ze zyje w kraju w ktorym jest miejsce na taka ogolnonarodowa akcje zebractwa...
    Państwo inkasuje czesc PKB na sluzbe zdrowia i na Zus a i tak jak pujde na emeryture bede liczyc mogl tylko na siebie, a co sie dzieje w szpitalach nie wspomnę.

To co robi Wosp to nic wielkiego bo to nie sztuka kupić kilka urządzonek bo to ich utrzymanie i konserwacja kosztuje krocie i to na tym zarabiają ich producenci, a tego wosp nie finansuje. z wydatkami na służbę zdrowia jest podobnie to nie sprzęt kosztuje tylko 1000-ce innych rzeczy.

Działalność wosp porostu ma miejsce tam gdzie ja ładnie w mediach widać (osobiście nazywam to syndromem Green Peace). To należy raczej rozpatrywać w kategoriach sukcesu marketingowego

Mowi sie o wosp ze to największa taka inicjatywa na świecie, coś w tym jest. Obawiam sie ze nigdzie na świecie takie coś nie miało by prawa na taka skale zainstniec, porostu taka akcja w większości cywilizowanych krajów spowodowała by reakcje jak u mnie czyli a To za co ja place?

Kolejnym przykładem chwalebnej dzialanosci wosp jest finansowanie kursów pierwszej pomocy, problem w tym ze to tylko dla tych co sie "zgodzą" zostać "wolontariuszami" na woodstock...

Co do fundacji to w te 5% średnio wierze. na wosp nie ma bata jest nie do ruszenia jak ojciec dyrektor nawet jak by jawnie łamała prawo nikt jej nic nie zrobi żeby nie mieć potem nieprzyjemności i polowy społeczeństwa przeciwko sobie wosp jest bezkarny...

Chcial bym dac wam pod rozwage pewien przyklad:
    Byl sobie listonosz. brał pieniądze dla ludzi dziś wpłacał na konto a ludzia zanosił za tydzień, procent zostawiając dla siebie a ponieważ mial niezły rewir to mial taki obrót miesięczny ze miał kupkę pieniędzy z tego

Tylko ze pewnego dnia ktos sie zorientowal i listonosz poszedl siedziec.

P. Owsiak woodstock organizuje z pieniedzy z procentow. Tak naprawde sa to pieniadze darczyncow i to tu widze miejsce na wykorzystanie powyzej 5%.
    W ekonomi istnieje pojecie kosztu alternatywnego lub inaczej koszt utraconych korzysci
    <maly wyklad z ekonomi>
    Jesli mamy 100 pln i ktore inwestujemy we wlasny biznes i zarabiamy po roku 102 zlote. To nie wiemy czy to bylo oplacalne. Jesli okaze sie ze te 100 pln w banku dalo by nam 105 pln to to jest nasz koszt alternatywny, Jesli nasz biznes zarobi wiecej niz daje nam bank to dopiero zaczyna nam sie oplacac nasz biznes bo w przeciwnym przypadku lepiej jest lezec z d.. do gory
    </maly wyklad z ekonomi>

I dlatego wlasnie jesli ktos daje owsiakowi 1 pln to nie daje mu jeden pln tylko 1 pln+odsetki jakie owsiak dostanie, niezaleznie czy wyda to dzisiaj czy jutro czy za rok. Jak by nie mial tych pieniedzy nie mial by od nich odsetek i wlasnie dla tego tez wsadzili listonosza bo to nie byly jego pieniadze a on swoim dzialaniem okradal ludzi wlasnie z tego procentu jaki mogli by miec rozpozadzajac samemu tymi pieniedzmi

Idac dalej wosp zarobila powiedzmy 40 milionow zlotych (tak zakladam bo nawet 80 nie zmieni wiele w moich dalszych obliczeniach)
    Jest nas jakies 38 milionow (jakies 100 tysiecy obywateli ktore pominolem w obliczeniach z gory przepraszam) to daje zaokrągleniu jakis 1 pln na glowe/rok.
    Problem w tym ze ja wlasnie w tym momecie otwarlem puszke piwa placac wlasnie jakis 1 pln akycy, 66 groszy vatu, dolozylem sie tez pewnemu browarowi do skladki zdrowotnej jego pracownikow, i tak mozna dalej i dalej
    ten 1 PLN owsiaka na rok to straszna mizerja bo ja jutro tez wypije piwo a w sobote...
    Dobrze ze dzis nie tankowalem bo bym mial jeszcze jaskrawszy przyklad

Smieszy mnie tez "zaufanie" do wolontariuszy, Tak naprawde taka akcja nie ma szans dobrze zadzialac z papierowymi puszkami, z jakimikolwiek puszkami.
    Kiedys jak bylem jeszcze w liceum i przeszedlem sie po mojej dzielnicy to pewnej czesci kwestujacych znanych mi jeszcze z podstawowki nie zostawil bym do popilnowania piórnika a co dopiero portfela ...
    Znam nawet przypadek czlowieka wsadzonego do kicia za okradanie puszek, ale tak to jest jak gosc co nie umie sznurówek zawiązać bieżne sie za kradzieże. Znamienny jest tez fakt ze po finale wosp zaludniaja sie knajpy i tak jeszcze z tydzien sa zaludnione a potem juz spokojnie mozna sie napic piwa.

Tak naprawde ludzie wplacaja znacznie wiecej niz wosc zbiera i tu tez widze powazny problem. Jest to idealna mozliwosc zeby sobie mlodziez na woodstock zarobila.

Co do propagandy jaka sieje radio maryja to prawda jest jak zawsze po srodku z jednej strony prze kolorowany filmik z woodstoca. A drugiej filmik w jakimś programie owsiaka, propaganda dla rodziców ludzie po jednym na 2 fotele leża wygodnie dzięki super podstawionym pociąga przez pkp. Jak zdarza mi sie jeździć PKP okazjonalnie to tak czystym pociągiem jak na tym filmie nie jechałem w Polsce w życiu. Pomijam juz fakt ze ta młodzież na tym filmie zachowywała sie tak ze przy nich oaza albo harcerze to banda chuliganologów. I może bym ten filmik nawet kupli jak by mi nie przyszło w udziale widzeć jak na dworcu w katosach wyglądał pociąg w realu i jak ludzie wsiadali przez okna z ta sielanka miało to mało wspólnego...
    wiem jednio rodzica zalecam poważne przemyślenie tej kwestii oraz pełna rozwagę w podejmowaniu decyzji bo w mojej najbliższej okolicy (geograficzne) znane mi są co najmniej 3 przypadki "ucieczek" z domu z okazji woodstock na przestrzeni kilku ostatnich lat, Jak mam byc szczery to to raczej element którego by mi średnio szkoda bylo nie mniej jednak ich rodzice kochają ich takimi jakimi sa, bo nie byly to rodziny patologiczne.

Co ciekawe zastanawia mnie czemu finał wosp jest w niedziele a nie w np sobote albo czwartek a najwięcej zbierających jest przed kosciolami

Co do samej inicjatywy wsopu tez ma ona pewien zly wplyw na ludzi bo ludzie raz do roku staja sie super daja na wosp i maja z sumieniem spokoj na caly rok (albo az mi sie z czegos tm serduszko odklei)

Ogólnie jestem na nie

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

RomanPiroman
    W dwóch punktach masz rację.

Przykład z przed kilku lat, gdy mój brat był wolontariuszem WOŚP, widział jak jego kolega ze szkoły z drugim kumplem specjalnie zagiętym drucikiem wybierali z puszki pieniądze, dostał jeszcze po uchu i groźbę, że jak ich wyda to się "z nim policzą".

Finał odkąd pamiętam był w niedzielę i pod każdym kościołem stoi w każdej bramie po kilka wolontariuszy z puszkami, wchodzisz dajesz do puszki, wychodzisz też należy coś wrzucić. Nie ma odpowiedzi że już dałam bo i tak podstawia Ci pod nos puszkę, zresztą nigdy nie dyskutowałam, tylko zawsze jakiś datek wrzuciłam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)