Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z uruchomieniem niektórych stron internetowych.

Od 2-óch miesięcy mam problem z uruchomieniem niektórych stron internetowych. Kiedy wpisuję adres tej strony (niewiem czy tutaj można podawać adresy) np. strony: nasza-klasa albo fotka.
    I wtedy niby się uruchamia bo się ten pasek u dołu ładuje i ładuje (czasami nawet pół godziny!) i kiedy wkońcu dojdzie do końca pojawia się komunikat, że " połączenie nie może zostać zrealizowane ". Tak jest już 2 miesiące. Są to tylko te 2 strony. Niewiem dlaczego tak jest. Może ktoś wie co robić w tej sytuacji, aby wszystko się normalnie uruchamiało?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli reszta stron chodzi Ci normalnie, pytaj osobę, która Ci dostarcza internet (o ile nie bierzesz jakiejś neostrady czy innej dużej firmy). To raczej nic u Ciebie, jeżeli tylko Ty masz dostęp do kompa.
    Bo jeżeli korzystają z tego kompa też inne osoby (np. siostra która ma gołe fotki na fotka.pl) mogli to zablokować np. na firewallu. Zjawisko dość dziwne.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Miałem podobne dziwne zjawisko. Od pewnego momentu sieć transfer zaczął szwankować - np. wysyłanie powodowało obcięcie pasma na ściąganie, monitor sieci pokazywał non-stop download ~0,5-1,5 KB/s (nawet, kiedy nic nie chodziło), przy ściąganiu pokazywało również wysyłanie; co więcej, właśnie nie mogłem za nic otworzyć kilku wybranych stron, jakby były blokowane. Ich liczba się powiększała co jakiś czas. Nic nie pomagało, opieprzyłem nawet dostawcę (kablówkę), nic.
    Pomogło (i tego nie rozumiem) wywalenie i ponowne zainstalowanie sterowników od modemu kablowego (Motorola SB5100, podłączona przez USB). Jak ręką odjął.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mam połączenie radiowe, przez serwer. Nie tylko mi tak się dzieje z tymi stronami. Moja koleżanka, która też ma internet od tego samego gościa też tak ma. Ale tylko ja i ona mamy taki problem.

PS. Nikt, kto korzysta z tego komputera nie ma nigdzie gołych fotek

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No i problem rozwiązał się sam: gość blokuje dostęp do tych stron, z sobie tylko znanych powodów. I to jest, że tak powiem 99.8% pewności.
    Tu mam apel do pozostałych, czytających ten wątek: porady jak to obejść, wysyłajcie dziewczynie na PW, bo ten gostek też może tu trafić i przeczyta, jak to zadziałało
    Inna sprawa, że zablokowało tylko dwie dziewczyny, a reszta ludzi ma dostęp? A może to jakaś cicha umowa rodziców z tym gościem?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Napewno nie umowa rodziców. Nawet rodzice sie wkurzyli, że ta strona (nasza-klasa) nie dziala. Ale co teraz zrobić żeby wszystko wróciło do normy i normalnie się uruchamiało?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No to rodzice niech opieprzą gościa i już. Inna sprawa, że nasza klasa dość często nie działa poprawnie. Ale przynajmniej z 4-5 razy dziennie powinna wskoczyć Niech mam zadzwoni do tego pana i mu powie, że chce fotkę i naszą klasę i już. W zależności od tego, jakim jest fachowcem, facet przywróci Wam dostęp w jakieś 2-10 minut

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak próbuję włączyć te strony to pierwsze się strasznie długo ładuje a później wkońcu się włącza ale taki komunikat:

BŁĄD
    Ządany URL nie może zostać sprawdzony.

Podczas sprawdzania URL-a: www.nasza-klasa.pl
    wystąpił następujący błąd:

Nie można zrealizować połączenia

System zwrócił następującą wartość:
    (110) Connection timed out

Serwer źródłowy lub sieć mogą być nieczynne. Spróbuj ponowić żądanie później.
    Generated Mon, 14 Jan 2008 13:14:40 GMT by Hades (squid/2.5.STABLE9)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No to 100% jest wina gościa, blokada jest na routerze ("serwerze") i jest to celowe działanie tego pana. W związku z tym powiedz mamie, żeby zadzwoniła do tego pana i mu powiedziała, że ma włączyć

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

akurat na naszej klasie to timeout może się zdarzyć

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)