Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Bezkarne chamstwo w internecie

Internet to znakomity wynalazek i rewelacyjne narzdzie pracy. Ale internet to take miejsce bezkarnych przeststw. Nie mwi tu o stronach dla satanistw czy pedofili, bo nikt normalny takowych stron nie odwiedza. Mwi o normalnych stronach, dla teoretycznie normalnych urzytkownikw, przy ktrych znajduj si podczepiona fora dyskusyjne. Teoretycznie wikszo polskojzycznych forw ma moderatorw ktrzy czuwaj nad czystoci obyczajw. Praktyka pokazuje jednak, e fora s wykorzystywane (niestety w wikszoci przypadkw) jako kartki papieru, na ktrych kto gromadzi wulgaryzmy i na ktrych mona kadego do woli obraa, oskara o wszystko, cznie z zabjstwem Kennedy'ego i oblewa pomyjami, majc gwaraqncj zupenej bezkarnoci. Jeeli masz do kogo al, id na takie forum i dokop mu, a nawet - oczernij go, nawypisuj o nim co tylko chesz. Masz gwarancj, e p wiata to przeczyta. A jeeli jeste mdry, to wejd w ukady z adminem takiego forum (co jest niesychanie atwe, nieraz wystarzy mailem umwi si z nim na wdk), wwczas masz 1000% bezkarnoci zagwarantowane. Twj post bdzie wisia latami. A co ciekawe - gdy obrzucony przez ciebie botem delikwent zechce si broni (do czego ma wite prawo) albo przynajmniej zamieci sprostowanie tych bredni, co o nim napiszsz, to zaprzyjaniony z tob admin raz dwa wykasuje twoje wpisy, a jak bdziesz prbowa zamieszcza nastpne, to zablokuje ci dostp (blokujc IP). Oczywicie taka blokada da si atwo obejc, bo kawiarenek internetowych dostatek, ale gdy sprbujesz tej drogi, to oszczerca natychmiast (za aprobat admina) wystpi pod 10 rznymi nickami - tak jakby to byo 10 rnych osb, i dowali ci z obu rk naraz. Bdziesz mia juz 10 osb przeciw sobie - oczywiscie to bdzie jedna i ta sama osoba, ale kto o tym wie? Adminowie Forw nie nale w wielu przypadkach do grona ludzi uczciwych i ludzi honoru, wiec nie licz na pomoc.

Przed atakiem internetowym nie masz ADNEJ obrony - chyba e jeste prominentem. adna prokuratura nie przyjmie od ciebie zgoszenia o takim przestpstwie (mimo e publiczne oskarenia s przestpstwem) z uwagi na "brak interesu spoecznego w ciganiu tegio rodzaju czynw" albo w ogle bez powodu. Jeeli jeste prominentem, to prokuratura nawet bez wniosku z twojej strony znajdzie takiego internaut i postara sie o skazanie go. Jak si to ma do konstytucyjnych gwarancji rwnego dostpu do wymiaru sprawiedliwoci - nie wypowiem si.

Jest jednak lekarstwo na takich internetowych bezkarnych przestpcw i na takich adminw, zarzdzajcych forami przeznaczonymi do popeniania przestpstw. Proponuj, aby kady kto wie o takim forum, albo kto zoosta kiedykolwiek bezkarnie zniewaony, pomowiony lub poniony z wykorzystaniem internetu, aby poda ADRES takiej strony. Niech ten post da pocztek walce z bezkarnymi przestpcami i ich internetowymi sojusznikami. A moe warto, aby na takim forum, na ktrym jest prowadzona dziaalno wymierzona w innych ludzi, inni internauci poumieszczali swoje wpisy, zaadresowane do admina, aby si opamita i dopilnowa czystoci obyczajw - do czego obliguj go przepisy paru ustaw (np, kodeksu karnego "Kto uatwia lub pomaga w popenieniu czynu zabronionego ....")

A moze kto zna lepsze lekarstwo na zwlaczenie tego procederu? Moe jest droga prawna aby np. ukara admina takiego forum za umozliwianie wykorzystywania internetu do dziaalnoci przestpczej?

Poda adresy paru takich forw - oaz dla przestpcw?

Tak czy inaczej - wpisujcie w tym temacie adresy takich stron internetowych - chocia w ten sposb powalczmy z bezkarnoci internetowych przestpcw i ich przyjaci - adminw.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że na wartościowych forach gdzie piszą kulturalni ludzie, takie rzeczy się nie zdażają. Administratorzy/moderatorzy poważnych for dbają o ich prestiż i napewno wódka nie zmieni tego faktu. 8)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A które fora internetowe można zaliczyć do poważnych?

Które fora internetowe można zaliczyć do poważnych, dbających o prestiż? Znam zaledwie kilka, może kilkanaście, co stanowi jakieś 3 - 5% ogółu i z pewnością jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Oto kilka forów internetowych, które uznaję za godne napiętnowania. Adresów na razie nie podaję, żeby nie robić tym forom niepotrzebnej reklamy. A moderatorzy - zdaje się mają znakomitą zabawę. Podejrzewam że czasem sami zamieszczają posty prowokujące do awantury.

Forum WPROST - teraz tam nie zaglądam, ale jeszcze rok temu było to jedno z najbardziej antysemickich forów w Polsce, z atakami na Żydów gorszymi niż w publikacjach niejakiego Bubela.
    Forum Superexpressu - ogólna sieczka, wstyd się przyznawać, że się zna ten adres.
    Forum POLSKIEJ MUZYKI COUNTRY - fajerwerki kłamstw, pomówień i oszczerstw.

Mogę tę listę rozwijać, ale czy to coś zmieni?

Pozdrawiam serdecznie

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

dorzucę ...bardzo twórcza ekipa komentująca informacje w Onet.pl

zgoda, ale wydaje się, że na to nie ma recepty

głównie z powodu tego, że mamy tu do czynienia z głupotą.

niestety, ludki o których mowa.. mam wrażenie, że oni się nie rodzą - oni sią produkowani masowo.

ale wystarczy zrobić forum tylko dla zarejestrowanych z info w faq, że wszelkie oszczerstwa i próby oczerniania mogą być ścigane z paragrafów i jest wtedy znacznie spokojniej. jak ktoś nie chce się rejestrować, to znaczy, że nie ma tu co szukać i tyle.

ale jestem pełen optymizmu, że kiedyś coś się zmieni.

Nowy Rok, nowe nadzieje i tak dalej :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A ja tam zawsze sobie powtarzam, ze usenet bije fora na głowę. Międyz innymi tym, że każdy może sobie wedle woli mustalić co i jak filtrować

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

USENET jest super ekstra i wogóle ale ma jedną poważną wadę jeśli chodzi o tzw. newbie - nie wiedzą jak z niego korzystać. Drugą wadą, jaką niekiedy można zauważyć to tzw. tryb boskości niektórych użytkowików... Szczególnie dotyczy to wielu kolesi z tzw. alternatywy systemowej, czyli użytkowników Linux, Unix, Solaris itd. itp. Oczywiście nie wszędzie i nie wszyscy, żeby mnie ktoś zaraz nie posądził o to, że jestem przeciwny USENET`owi

P.S. To może ktoś skrobnie poradnik dla poczatkujących jak korzystać z USENET`u w dziala Internet dla poczatkujących?

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Re: Bezkarne chamstwo w internecie

Cytat Napisał Bobcat
    Adminowie Forów nie należą w wielu przypadkach do grona ludzi uczciwych i ludzi honoru, wiec nie licz na pomoc.
    Admin, jak i Moderator musi być przede wszystkim:
    • - obiektywny i bezstronny
      - ortograficzny
      - kulturalny
      - taktowny (dopuszcza się chłostę biczem satyry, ale nie obrażanie)

Fora, które nie kierują się tymi zasadami należy omijać, gdyż jest to tylko strata czasu i niepotrzebne nerwy.
    Atmosfera na Forum zależy jednak głównie przede wszystkim od samych Userów. Mógłbym wymienić dziesiątki przypadków, kiedy User nic nie robiąc sobie z uwag przesyłanych poprzez PW przez osoby funkcyjne, dalej przeginał, a w konsekwencji ukarany banem, ściągał na Forum swoich kumpli celem zepsucia dobrej atmosfery Forum... Co chcę przez to powiedzieć? To, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Osobiście również spotykałem się z "gówniarstwem" na forach, ale w większości były to fora obsługiwane przez butnych nastolatków. Rzadko zdarza się sytuacja, kiedy zostajemy potraktowani jak szmaciarze w przypadku, gdy zespół administratorów i moderatorów to ludzie dorośli.
    Wszyscy mamy jakieś zalety, wszyscy mamy również wady. Mamy różne charaktery i temperament - nie da się "zrobić dobrze" wszystkim. Czasem zdarza się ktoś, kto ma odmienne zdanie od naszego i do waśni niedaleko. Byłem świadkiem wielu takich potyczek.

Nie toleruję wulgaryzmów, czemu daję często wyraz w różnych miejscach w Internecie. Userom na odwiedzanych przeze mnie forach, staram się pomagać na tyle, ile mogę pomóc, czy w takim zakresie, w jakim uważam się za osobę kompetentną. Czasem jednak krew potrafi zalać człowieka, kiedy próbuję komuś coś wytłumaczyć, a on z uporem maniaka obstaje przy swoim (a nie jest to poprawny tok myślenia).
    Jest jednak takie powiedzenie:
    Cierpliwości! - nawet trawa z czasem zamieni się w mleko...
    i w myśl tego powiedzenia, czekam cierpliwie, aż zrozumie, "co do niego rozmawiam"

Kończąc, chciałbym zwrócić uwagę na moim zdaniem ważną sprawę - to jak nas przyjmują na danym Forum, czy liście dyskusyjnej zależy przede wszystkim od nas samych. Ponadto to my decydujemy gdzie i co chcemy pisać. Jeżeli widzę, że userzy danego forum to klika, która "ma zwałę" z każdego nowego to opuszczam takie miejsce bez żalu.
    W tym miejscu mogę śmiało stanąć przy boku Piotrka i dodać, że wszystko, co wiąże się z Onetem jest (szukam słowa...) beznadziejne.
    Forum Superexpressu zapewne jak i sama gazeta to pomyłka, gdzie szuka się tanich sensacji.

Czy ja mogę dorzucić ponad w/w jakieś miejsce w Sieci, gdzie z pewnością nie napiszę słowa?... Chyba nie, ale z drugiej strony nie bardzo mam na to czas - ciągle narzekam na zbyt krótką dobę.
    Bobcat, jeszcze jedno - Internet nie daje 100% anonimowości
    Kilka osób przekonało się już o tym na własnej skórze.

Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A Wyborcza to gorsza?

Cytat Napisał Piotr
    dorzucę ...bardzo twórcza ekipa komentująca informacje w Onet.pl :)
    Forum ONET to faktycznie twórczy organizm. Ale to, co ostatnio było na Forum Wyborczej, przerasta najśmielsze oczekiwania. Przypadkiem trafiłem na kilka wpisów z krytyką działaności WOSP. Ach jak mi się dusza radowała, kiedy obrońcy tejżezaatakowali krytyków najohydniejszym słownictwem rynsztokowym, jakie można sobie wyobrazić. Określenie "Ty ch..." należało do najłagodniejszych. Moderator chyba rozkoszował się tym "geniuszem" niektórych dyskutantów, bo nie kasoawał ich wpisów dośc długo - tak jakby chciał dać do zrozumienia, po czyjej jest stronie... Dlatego kocham Wyborczą - nie ma lepszych speców od manipulacji... Co zostało właśnie pokazane na należacym do niej forum.

Przy okazji - kiedy uruchomiłem nowy wątek z prostym pytaniem o rozlczenia WOSP (dlaczego nikt tego nie kontroluje?) mój post zniknął po kilku godzinach. Jak widać na forum Wyborczej wolno być bardziej wulgarnym niż recydywiści w najgorszym więzieniu, za to pod żadnym pozorem nie wolono stawiać niewygodnych pytań. No bo co by się stało, gdyby ktoś odpowiedział i byłaby to prawda?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał WebLion Zobacz post

Nie toleruję wulgaryzmów, czemu daję często wyraz w różnych miejscach w Internecie.

ja też ...

Sytuacja prawna

Używanie wulgaryzmów regulowane jest często nie tylko przez normy społeczne, ale i prawne. Np. w Polsce art. 141 Kodeksu wykroczeń mówi: Kto w miejscach publicznych umieszcza nieprzyzwoite napisy, rysunki albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze grzywny do 1500 złotych.

Bobcat, jeszcze jedno - Internet nie daje 100% anonimowości
    Kilka osób przekonało się już o tym na własnej skórze.
    święta racja ...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)