Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Unhappy wielka prośba w css

orłem nie jestem trochę poczytałem no i cały czas się uczę a w css mam spore problemy nie ogarniam i proszę o pomoc w zaczęciu zrobienia pliku css żeby to wyglądało tak jak zrobiłem w xhtml z tym że w tej opcji nie mogę pisać tekstu miedzy menu a obrazkiem

http://halt.neostrada.pl
    Załączone Pliki Załączone Pliki

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dobra, zajrzałem...

Tylko co ty chcesz uzyskać na koniec? Masz jakiś projekt tej strony?
    Bo jak na razie widzę tylko menu i tego Mercedesa. I nie wiem, dlaczego ten Mercedes tak sobie wisi z prawej...

Po pierwsze:
    1. czy chcesz stronę zrobić w tabelce - to tak, jak byś podzielił stronę na kawałki, tak jak komórki tabeli: jedna komórka z lewej na menu, druga na środku na tekst, być może trzecia na prawy bok...
    2. czy wolisz pomęczyć się i zrobić w div i css - bardziej to przypomina wyrysowanie poszczególnych elementów strony na osobnych kartkach i "poprzypinanie" ich potem w odpowiednie miejsca - jest to sposób trudniejszy, ale bardziej zgodny z trendem "tak powinno się robić"...

Po drugie:
    Przygotuj projekt strony. Mogą to być nawet bazgrołki na kartce. Albo możesz pobawić się czymś, co znalazłem wczoraj: DENIM*. Projekt ma na celu zmuszenie Ciebie do przemyślenia, co robisz oraz umożliwienie Tobie pokazywania innym Twojego pomysłu - gdzie mają się znajdować poszczególne elementy i co mają zawierać? Dzięki temu będzie też można podyskutować o css-ie.
    *http://dub.washington.edu/denim/

Po trzecie:
    Przyczepianie się do różnych rzeczy:
    Czy ten Mercedes ma być oblewany przez tekst? Jeśli tak, to powinien być raczej wstawiony w tekście, a nie jako osobny div - do tego jeszcze przed menu.
    Czy menu jest już w wersji ostatecznej? Jeśli tak, to osobiście uważam, że użycie Flasha tylko do podświetlania guziczków to trochę duże działo na małą muszkę. Do tego skutecznie uniemożliwiasz wyszukiwarkom zaindeksowanie podstron (brak linków), a osobom niedowidzącym używanie syntetyzerów mowy do czytania strony (bo nie ma tekstu). Proponował bym zastanowić się nad przejściem na obrazki z linkami, atrybutem alt opisującym co robią i zdefiniowanym w css pseudoelementem a:hover. Efekt dostaniesz ten sam, a wykonanie lepsze.

Mam nadzieję, że moje czepialstwo nie zniechęciło jeszcze Ciebie do pracy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chciałbym zrobić to w arkuszu css jak byś mi mógł podzielić tą stonę
    na trzy części lewa kolumna: menu, środkowa tekst, prawa kolumna
    jeszcze nie wiem co będzie (i czy będzie) ale chcę żeby było to szerokości lewego menu (jak zdjęcie mercedesa 142x250) i jakimś marginesem linie i baner pośrodku co do menu to napewno zmienie je a obrazek mercedesa wziełem tylko po to żeby zobaczyć jak wyszły mi marginesy i kombinowałem żeby było równo.Wszystko zależy od tekstu bo teraz nie mogłem pisać, zobaczę jak będzie wyglądał i zdecyduję czy prawą stronę wykorzystam na jakąś tabelkę. Wtedy gdy zrobił byś mi ten plik css jak go zobaczę jak go zrobiłeś w końcu będę wiedział na czym to polega. Cały projekt zalęży od tekstu mniej więcej tak

ale z marginesem 50-100px

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Machnij to w tabeli bo jak zobaczysz różnice między FF a IE to się rozpłaczesz
    CSS w FF ssie.
    A skorto musi być koniecznie CSS...
    Ale najpierw opisz dwoma zdaniami o co właściwie Ci chodzi, a najlepiej w punktach.
    Na przykład:

1. Trzy kolumny
    2. Lewa: stały rozmiar
    3. Prawa: stały rozmiar
    4 Środek: zmienny rozmiar

Albo jakoś tak. Bo na razie to są epickie acz niejasne opowieści.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 kolumna to menu i ewentualnie coś co bede mogł pod menu ummiescic np wysylanie wiadomości do samego dolu strony
    2 kolumna obok meu miejsce na text do drugiej tabeli do samego dolu strony
    3 kolumna to za testem jak 1 kolumna do samego dolu strony
    4 u góry linie i baner

dokladnie jak tu clik to to co jest w moim index ale zchrzanione
    w sumie obojetnie jakim sposobem stylu

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)