Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Najpierw wykupić hosting na czyimś serwerze, czyli wykupić miejsce na dysku (gdzie będzie leżeć Twojs stronka) + łącze ( z którego będziesz korzystać Ty i Twoi klienci). To jest hosting. Żeby mieć również domenę musisz sobie ją znaleźć. Masa domen jest już zajęta i istnieje rynek wtórny więc czasem jest z tym spory problem. Jeśli jednak znajdziesz wolną domenę która Cie interesuje po prostu wykupujesz ją. Koszt tych operacji zależy od bardzo wielu czynników i trudno mi powiedzieć w jakiej kwocie się zamknie. Wszystko zależy ile wydasz na hosting (od kilku do kilkudziesięciu zł za miesiąć) i i za wykupienie domeny (od kilkunastu do kulkuset złoty za rok). Takie połęczenie w najprostrzy sposób da Ci własną domenę i miejsce na serwerze. Obrazowo - ktoś wpisuje Twój adres np. www.krst.pl (uprzednio wykupiłeś soboe taką domenę za 100 zł na rok) i jest przekierowywany na serwer firmy home.pl gdzie na dysku leży Twoja stronka i stamtąd wszystko jest pobierane (za pomocą łącza firmy Home.pl) i klient może obejrzeć to co masz mu do zaoferowania. to by było na tyle. Jakieś jeszcze pytania?

P.S. Od razu zaznaczam, że podałem tylko przykład firmy home.pl żeby mnie ktoś zaraz o kryptoreklame nie posądził ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    Najpierw wykupić hosting na czyimś serwerze, czyli wykupić miejsce na dysku (gdzie będzie leżeć Twojs stronka) + łącze ( z którego będziesz korzystać Ty i Twoi klienci). To jest hosting. Żeby mieć również domenę musisz sobie ją znaleźć.
    Dzięki za ten opis. To zmieniło moją znajomość zakładania strony o 180 stopni .
    SZukałem trochę i chyba najlepsze rozwiązanie to "Ja w sieci" onetu.

DODANE:
    czy przy kupnie domeny email też dostaje, czy trzeba jeszcze kupić. A jeślii dostaję, to czy mogę zrobić tak, aby listy np z admin@krst.pl dochodziły na moje inne konto emailowe??

Znalazłem też firmę klatka.pl też wychodzi tanio, jakieś 65 zł rocznie

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

O ile się nie myle, to wykupując hosting masz zazwyczaj dodawaną jakąś liczbę kont pocztowych (zazwyczaj liczba jest nieograniczona niczym innym jak tylko ilością miejsca wykupionego na serwerze). Wykupując (tutaj posłuże się znowu przykładem home.pl) u nich hosting dostajesz nieograniczoną liczbę kont e-mail. Tworzysz sobie powiedzmy z 3 (admin@home.pl, biuro@home.pl, abuse@home.pl). Jeśli jednak chciałbyś mieć e-mail w postaci admin@krst.pl to tego moje doświadczenie życiowe nie obejmuje i licze, że ktoś inny wyjaśni Ci jako to działa. Wydaje mi się, że wystarczy wtedy przekierowanie poczty z adresu @krst.pl na adres @home.pl gdzie składowane są Twoje pliki i sprawa załatwiona ale niestety głowy sobie
    za to uciąć nie dam.

Co do firmy klatka.pl - sprawdź ją sobie na wszystkie możliwe sposoby, bo dużo jest firm krzaków które pozbierają kase i znikają. Patrz szczególnie na uptime, czyli ile czasu ich serwer działa nieprzerwanie...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dajmy na to chcesz miec adres email cos@krst.pl
    Potrzebuje hostingu, w ktorym mozesz podpiac wlasna domene i iles tam kont pocztowych (np. 1) i w opisie "adres email we wlasnej domenie".

To tak w skrocie, nie chce mi sie wszystkiego pisac, pozniej uzupelnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Nimitz
    50 MB z full opcją na poczatek kosztuje na www.eqi.pl 43 złocisze na rok.
    Czy na pewno ten adres jest dobry? Próbowałam już kilka razy, ale stronka mi się nie otwiera.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chłopaki chyba zakończyli działalność. Ja też obecnie z nimi walcze, bo hostowałem tam swoją stronkę...

NIE POLECAM USUŁUG FIRMY E-NIT.PL! :evil:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzięki Nimitz
    Sam mi się znalazł adres, gdzie można powiesić bezpłatnie swoją stronkę: http://www.resources4free.com/page/xmsites/index.php
    Nie wiem czy dobrze działa, bo dopiero wczoraj go znalazłam.
    Miejsca nie ma zbyt dużo, bo chyba tylko 20Mb. Powieszona stronka otrzymuje adres: twoja-strona.xmsites.com, do tego dają dwa adresy e-mail: webmaster@twoja-strona.xmsites.com oraz postmaster@twoja-strona.xmsites.com. Mam wrażenie, że te adresy są tylko do poczty przychodzącej, która jest automatycznie przesyłana na adres @ podany przy rejestracji. Są też różne możliwości przesyłania plików na serwer. Mój angielski nie jest zbyt dobry, więc nie powiem dokładnie.
    Są różne możliwości rozszerzenia tego konta o opcje płatne - wszystko zależy od kwoty, jaką chcesz na to przeznaczyć, ale ceny nie są zbyt wygórowane (tak myślę).
    Oczywiście w miejsce "twoja-strona" wpisujemy własną nazwę
    Jeśli ktoś ma bliższe informacje na temat działania tego serwera, to będę wdzięczna, gdy podzieli się ze wszystkimi.

Zaawansowany uczestnik Avatar WebLion
    Mieszka w
    Toruń / Grabowiec
    Siła Reputacji
    0

Ja również nie mogę się połączyć, więc jest nas już dwoje
    Wojtek, co z tym adresem?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jak pisałem - zwinęli się bez powiadomienia użytkowników... Nic na ten temat nei wiem. Moja strona u nich nie działa, ale nie miałem tam dużo rzeczy więc po prostu olałem. Kolejna firma krzak...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

szukam serwera

Moźe troche nie tutaj powinien być ten temat, ale nigdzie indziej się nie dało
    Poszukuje darmowego serwerka na strone www, aby miał chociaź 50, 60 MB pojemności, i źeby jeden plik młgł mieć z 10 MB albo najlepiej bez limitu. Nie musi obslugiwać php itd.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)