Witam wszystkich,

mam mały problem z tabelą łącznikową, która pobiera dane z dwóch innych ("części" i "naprawy"). Te pobierane dane stanowią klucze główne tabeli łącznikowej. Oprócz tych dwóch kluczy jest jeszcze pole związane z ilością.
Problem polega na tym, że chcę aby moża było wprowadzać dane do tabeli łącznikowej wybierając z dwóch pól kombi dane z tych dwóch tabel i jednoczesnie wpisując w pole tekstowe ilość obliczaną jako różnicę wartości wpisanej i wartości z innej tabeli. Mowiąc inneczej: ma to być formularz wprowadzania dancyh do tabeli łącznikowej porzprzez:
- kombi nr1: nazwa części do naprawy z tabeli "części",
- kombi nr2: id naprawy z tabeli "naprawy",
- pole tekstowe: ilość pobieranych części do naprawy z tabeli "cześci", jednocześnie zmniejszając ilość danej cześći w tabeli "części".

Ogólnie stworzyłem formularz do wprowadzania danych na podstawie tabeli łącznikowej, za pomocą którego poprzez kombi z nazwami wszystkich dostępnych cześci z tabeli "części", drugiego kombi z ID naprawy z tabeli "naprawy" oraz polem tekstowy ilosc. Wszystko ładnie daje się wprowadzić do tabeli łącznikowej. Tylko nie wiem jak wpisywaną ilość powiązać z ilością w tabeli z "cześci", aby odrazu zmniejszać ilość cześci wybranej w kombi nr1.
Próbowałem juz na różne sposoby rozwiązać ten problem, ale już nie wiem jak to zrobić :cry:
Jeżeli ktoś zna jakies rozwiązanie to proszę o pomoc,
z góry dziękuję i pozdrawiam.