Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Twoja ocena: Yes No

Exclamation blizny vs solarium?

cze jestem Paulina, mam 17 lat rok temu przeszam powan operacje (zamanie koci udowej z przemieszczeniem) od roku mam w sobie ruby i gwd chirurgiczny, rdszpikowy (mao wane) pisz bo nie wiem czy mog i na solarium, majc na udzie 4 siedmio centymetrowe blizny:uwaga: . S one zagojone OCZYWICIE!! przez rok smarowaam je maci na blizny (CEPAN) w marcu czeka mnie operacja:cry: usunicia tych 'metalowych' czci z mojej nogi. Chciaam zapyta czy do tego czasu mog chodzi na solariumodstep: (2 razy w tygodniu). Pozdrawiam czekam na odpowiedzi

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja się może nie znam, ale nie polecam solarki na blizny. Widać jest tylko bardziej (tak mam jak się opalę przy robocie na słońcu, a mam jedną i dość sporą na boku). Powinnaś iść do lekarza z tym i jego się najlepiej zapytać, napewno powie co i jak. A ja jestem sceptycznie nastawiony do tego typu zabiegów jak solarium... niszczenie młodej skóry i większe prawdopodobieństwo zachorowalności na raka skóry...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wydaje mi się, że promienie z lamp docierają dość głęboko i może to byc przeciwwskazaniem.
    Wizyta u lekarza jest raczej nieunikniona, to specjalista powinien Ci wyjaśnic za i przeciw odnośnie solarium w Twojej sytuacji.

Smile podziękowanie :)

hmm.. liczyam e jest na 'sali' jaki lekarz i mgby mi doradzi bez wizyty w szpitalu mimo wszystko dzikuje

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Post solarium a blizny

Nie polecam solarium,ponieważ każda nawet mała blizna będzie widoczna,promienie powodują iż blizna jest ciemniejsza i błyszcząca,a co za tym idzie jest więc widoczna.Ja mam bliznę na nodze 3 cm i niestety była ona widoczna.Ale polecam balsamy brązujące, lepsze dla naszej skóry.Natomiast z punktu lekarskiego,mając metalowe przedmioty w ciele jest to niewskazane,nawet niepowinno się opalać w biżuterii.Taka jest moja rada.

kariotyp
    Gość

w prawdzie nie jestem lekarzem, ale solarium w ogóle nie polecam. Wszyscy znają złe skutki wielogodzinnego opalania - w solarium przyjmujemy równie dużą dawke promieniowania jednak w bardzo krótkim czasie - jest to niezwykle szkodliwe dla skóry

czemik
    Gość

Odp: blizny vs solarium?

Nie myślałaś o tym by usunąć te blizny? Może udaj się do specjalisty i zapytaj jakie są szanse na usunięcie ich?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)