Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Małżeństwo i pieniądze

Witam wszystkich,

Chciałbym was zapytać o opinię w dosyć delikatnym i drażliwym temacie Przedstawię swoją sytuację i mam prośbę żebyście to skomentowali, ewentualnie możecie odnieść się do waszych doświadczeń. Za wszelkie opinie z góry wielkie dzięki

Ja i moja żona zarabiamy dosyć podobnie. Każdy trzyma swoje pieniądze a wszelkimi wydatkami (zakupy, rachunki) dzielimy się mniej więcej po połowie.

W przeszłości różnie było z tymi zarobkami. Czasami jedna, czasami druga osoba miał przejściowe zawirowania finansowe i wtedy partner pomagał.

Mamy jeden samochód, którym na co dzień ja dojeżdżam do pracy. Żona nie ma prawa jazdy i nie zamierza zrobić - nie chce, nie widzi potrzeby itd.

Tak więc ja użytkuję samochód.

Tyle że co najmniej kilka razy w tygodniu wyjeżdżam po żonę do pracy bo kończy późno.

Samochód jest też oczywiście wykorzystywany do różnych wyjazdów do rodziny itp.

Jako że to ja jestem użytkownikiem i kierowcą to ja płacę za benzynę i inne opłaty. Żona dokłada się tylko raz w roku do opłaty obowiązkowego ubezpieczenia OC.

No i teraz taka sytuacja nastąpiła. Podczas podwożenie żony i jej siostry do pracy miałem stłuczkę. Niestety nie mieliśmy wykupionego ubezpieczenia AC tak więc koszty naprawy (dosyć znaczne) trzeba było pokryć z własnej kieszeni.

Na razie ja pokryłem wszystkie koszty a żona chce się wycofać z partycypowania w wydatkach bo argumentuje, że to ja prowadziłem samochód i ja go zniszczyłem.

Czy waszym zdaniem jest to w porządku?

Czuję się trochę zrobiony w bambuko ale być może źle oceniam sytuację bo nie potrafię spojrzeć na to obiektywnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nietypowy układ finansowy między Twoją żoną a Tobą, zazwyczaj to mąż i żonka to jedna kieszonka, mówiąc prościej to jedno wspólne konto rodzinne jest w małżństwie najlepszym rozwiązaniem.
    Ale jest jak jest i wracając do Twojej sytuacji finansowej z żoną, to argumentacja że Ty jechałeś i Ty zniszczyłeś jest co najmniej dziwna, bo jechałeś w interesie żony i jej siostry. Idąc Twoim tokiem rozumowania to obie panie powinne Ci się dołożyć do kosztów naprawy samochodu. Siostrze żony można darować, ale żona powinna partycypować w kosztach.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Żona nie chce partycypować w wydatkach? Czuj się zrobiony w bambuko i czuj się naciągnięty, jak najbardziej. I słuchaj Seleny, bo ta jędza doskonale wie, co mówi, zwłaszcza w sprawach małżeńskich czy w ogóle damsko-męskich. Niestety: tu nie sięgamy jej do pięt. Niechętnie muszę się z nią zgodzić: albo jedna kieszonka, albo to nie jest małżeństwo. Chyba, że jesteście nowocześni, ale na tym to ja się juz - na szczęście - nie znam. Bez urazy, stary, ale to jest nie do pomyślenia - moja żona przeciwko mnie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał osiaq Zobacz post
    I słuchaj Seleny, bo ta jędza doskonale wie, co mówi, zwłaszcza w sprawach małżeńskich czy w ogóle damsko-męskich. Niestety: tu nie sięgamy jej do pięt.

niezmiernie mi miło usłyszeć od Ciebie komplementy i czuć się w tej dziedzinie lepszą od Ciebie.

Mam doświadczenie w tych sprawach, nie tak dawno obchodziłam złote gody. :wink:

pcb proponuję w prezencie kupić żonie auto, wtedy zabaczy potrzebę i to z pewnością zmotywuje ją do zrobienia prawa jazdy.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Najlepiej sprowadzone z Niemiec, od pierwszego właściciela, dziadka, którym jeździł nim tylko do kościoła 3 razy w roku. 30 letni z przebiegiem 1000 km. Powinien się rozlecieć po 2 dniach a Ty będziesz zacierał łapy widząc miliony, jakie żona partycypuje w tego strucla razem ze szwagierką Kurde, chyba wejdę w jakiś nowoczesny związek małżeński

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli już macie taki układ to lepiej nie powodować niepotrzebnych spięć i po prostu zapłacić, bez gadania. Jak będziesz próbował od niej tę kasę wyciągnąć to jeszcze się obrazi albo cuś...

Dziwny układ ale nie mi oceniać. Ja bym nalegała żeby partner partycypował w kosztach naprawy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pomme Zobacz post
    Jeśli już macie taki układ to lepiej nie powodować niepotrzebnych spięć i po prostu zapłacić, bez gadania. Jak będziesz próbował od niej tę kasę wyciągnąć to jeszcze się obrazi albo cuś...

Spięcie już jest, skoro autor wątku prosi nas o radę. Żona próbuje wymigać się od kosztów, nie widząc swojego udziału w stłuczce, niewykluczone że już się obraziła.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hm, temat jest śliski. W zasadzie to prawda, Ty prowadziłeś i ciężko tu cokolwiek sensownego wysnuć jednak sytuacja którą opisujesz jest bardzo niepokojąca. Jak można żyć razem i mieć takie podejście do siebie i reklacje, ze pojawiają się takie problemy?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał zielko Zobacz post
    ... sytuacja którą opisujesz jest bardzo niepokojąca. Jak można żyć razem i mieć takie podejście do siebie i reklacje, ze pojawiają się takie problemy?

są pewne wyjątki i może to być małżeństwo z rozsądku.
    Przepraszam autora wątku za tę dygresję, bo nie mam na myśli konkretnie Ciebie.

Znam takie małżeństwo, gdzie dwoje ludzi pobrało się bez uczucia, wychowują "nieswoje" dziecko i mają wspólną, składkową kasę na utrzymanie domu i rodziny a o reszcie swoich zarobków decydują samodzielnie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)