Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ucieczka od Visty. Czy warto?

W ostatnim czasie zaobserwowalem na wszelkich forach tematy typu:
    "Chce zmienic viste na xp........"
    Z jednej strony doskonale to rozumie, bo dla mnie Xp z dodatkiem Service Pack 2
    to jak do tej pory najlepszy OS Microsoftu i do tego dochodzi ...........coz mozna juz powiedziec ze przywiazanie.
    Po pierwsze musimy sie zastanowic czy warto.
    Jezeli potwierdza sie informacje z Microsoftu to pod koniec tego roku firma zamierza przestac wspierac Xp jako produkt. Co to znaczy - wiadomo.
    Pozostac ma Vista i jej nastepca - ktorego nazwa narazie zmienia sie jak w kalejdoskopie - "Blackcomb" /"Vienna"....cd pewnie nastapi i finalny produkt ukaze sie pod jeszcze inna nazwa.

Następca Visty w 2009

Microsoft zapowiada wydane następcy Windows Vista w ciągu dwóch lat.

Nowy kliencki Windows, znany obecnie pod kodową nazwą Vienna, miałby być dostępny przed końcem 2009 roku. Tym samym Microsoft chce przyspieszyć wydawanie kolejnych wersji swojego systemu operacyjnego. Jak wiadomo, Windows XP czekał na swojego następcę 5 lat, co jest dosyć długim okresem czasu. Spowodowane było to koniecznością wprowadzenia zmian i poprawek w XP, które ostatecznie przybrały formę drugiego Service Packa.

Obecnie Vienna nosi już inną nazwę, nie została ona jednak ogłoszona publicznie. Ponieważ nowy system jest obecnie na bardzo wczesnym etapie tworzenia, nie wiadomo jeszcze jakich nowości będzie się można w nim spodziewać. Być może będzie to m.in. platforma wirtualizacyjna. Jest to dosyć prawdopodobne ze względu na duże obecnie, także w Microsofcie, zainteresowanie wirtualizacją. Technologia ta pozwala nie tylko uruchamiać kilka systemów operacyjnych na raz, ale także odseparowywać od siebie składniki systemu zwiększając tym samym stabilność i bezpieczeństwo. Więcej szczegółów na temat nowego Windows ma być znane w ciągu kilku miesięcy.

źródło: Yahoo
    Ponizej podaje link pod ktorym mozna juz zobaczyc demo interfejsu urzytkownika, nowego produktu??
    http://pl.youtube.com/watch?v=xfdeNVtGO_A

Ten filmik natomiast funduje nam swoista podroz w czasie.
    http://pl.youtube.com/watch?v=1_W794...eature=related

Dochodzi jeszcze drogi aspekt z problemami przy zmianie Visty na XP.
    Najwiecej problemow zaobserwowalem z laptopami ktore sprzedawane sa wraz z Vista i niejako pod nia przygotowywanymi.
    Nie dosc ze moze pojawic sie problem przy probie instalacji z potrzeba zintegrowani sterownikow Raid z plyta instalacyjna XP to i tak po zainstalowaniu moga pojawic sie problemy z poprawnym dzialaniem urzadzen w komputerze.Dotyczy to w szczegolnosci laptopow. Czytalem o wielu przypadkach tego typu i nie pomaga nawet to iz ze strony producenta zostaly pobrane sterowniki do danego modelu pod system Windows XP.
    Lepiej sytuacja wyglada z desktopami. Te ze wzgledu na uniwersalnosc urzadzen ktore posiadaja lepiej to znosza.
    Dodatkowo sprawdzmy czy przypadkiem w umowie gwarancyjnej nie ma zapisu ktory mowi iz w przypadku wykasowania oryginalnego OS mozemy stracic gwarancje!
    Wyjsciem w z takiej sytuacji moze byc trzymanie na dysku obu systemow.
    Jednak w obu przypadkach najczestszy problem przy probie instalacji to komunikat:
    instalator nie znalazl zadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.Sprawdz czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i własciwie podłączone do komputera,a takze czy konfiguracja urządzen związanych z dyskami jest poprawna.W tym celu moze byc konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta opragromowania diagnostycznego lub instalacyjnego

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Jezeli potwierdza sie informacje z Microsoftu to pod koniec tego roku firma zamierza przestac wspierac Xp jako produkt.
    Bez dezinformacji poproszę.

Microsoft 31 stycznia 2009 wycofuje XP ze sprzedaży, nie znaczy to że wycofuje się ze wspierania xp, którego notabene będzie wspierał(w postaci aktualizacji zabezpieczeń) przynajmniej do połowy 2014 roku.
    Pozostac ma Vista i jej nastepca - ktorego nazwa narazie zmienia sie jak w kalejdoskopie - "Blackcomb" /"Vienna"....cd pewnie nastapi i finalny produkt ukaze sie pod jeszcze inna nazwa.
    Na chwilę obecną Windows Seven

Ponizej podaje link pod ktorym mozna juz zobaczyc demonstracje nowego produktu.
    http://pl.youtube.com/watch?v=xfdeNVtGO_A
    W to to chyba sam nie wierzysz. Jedna wielka bzdura.

Jednak w obu przypadkach najczestszy problem to przy probie instalacji to komunikat:
    Który wielokrotnie na FDI już rozwiązywaliśmy. Wyłączenie AHCI, ewentualnie wyszukanie sterowników do kontrolera i ich dołączenie w czasie instalacji.

Nie będę bronił ani Visty, ani XP, bo z żadnego nie korzystam. Na razie moje wymagania spełnia win2003, a jak tylko na msdnaa pojawi się longhorn, to zacznę przygotowywać się do przesiadki na niego.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Longhorn jest świetny. Tyle, że to prawie Vista, ale i tak jest świetny. Pracuję na nim może ze 2 miesiące i jestem pod wrażeniem. Natomiast co do samej visty: nie miałem przyjemności z nią pracować, bo "praca" z tym, to mordęga poniżej 2GB RAM. Więc z laptopów po prostu ją wywalam i tyle.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Bez dezinformacji poproszę.

Microsoft 31 stycznia 2009 wycofuje XP ze sprzedaży, nie znaczy to że wycofuje się ze wspierania xp, którego notabene będzie wspierał(w postaci aktualizacji zabezpieczeń) przynajmniej do połowy 2014 roku.
    Moja wina. Taki skrot myslowy
    Coz co do dat.....
    Ja wiem o 31 stycznia ale 2008, w dodatku termin ten zostal potem przesuniety na czerwiec tego roku.
    Moze sie myle, jak mozesz to podaj zrodlo z ktorego korzystales.
    Ja korzystalem z tego:
    http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/..._Windowsa.aspx
    notabene będzie wspierał(w postaci aktualizacji zabezpieczeń
    No nie podejrzewalem innej opcji. To by bylo samobojstwo ze strony MS.
    Tak czy inaczej cala reszta odpada.
    Który wielokrotnie na FDI już rozwiązywaliśmy. Wyłączenie AHCI, ewentualnie wyszukanie sterowników do kontrolera i ich dołączenie w czasie instalacji.
    Nie napisalem ze jest to nie do przejscia.
    Chcialem tylko uswiadomic wlascicieli laptopow (bo tu jest najwiekszy problem)
    na jakie przeszkody moga natrafic. Na problemie przy instalacji sie nie konczy.
    Niektore modele wogole nie chca przyjac sterownikow kart graficznych.
    Trzeba sie uciekac do sztuczek z podmiana pliku INF na odpowiednio zmodyfikowany,
    problem karty dzwiekowej jakos udalo sie opanowac, zdarza sie i tak ze wyglada iz
    wszystko jest ok. a po 2 tygodniach wysypuja sie kolejne urzadzenia i klient
    wraca zrezygnowany do visty....itd.
    Powtarzam jeszcze raz chcialem tylko uprzedzic uzytkownika co
    moze sie wydarzyc.
    W to to chyba sam nie wierzysz. Jedna wielka bzdura.
    Pomazyc warto :lol:

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

Ja wiem o 31 stycznia ale 2008, w dodatku termin ten zostal potem przesuniety na czerwiec tego roku.
    Moze sie myle, jak mozesz to podaj zrodlo z ktorego korzystales.
    Nie mylisz si. Pierwszy termin dotyczy PC sprzedawanych z xp, oraz Box'ow, 1 stycznia 2009 dotyczy detalicznych OEM'ow.
    Tak czy inaczej cala reszta odpada.
    Ale dopiero od kwietnia 2009. Do tego wszystko bdzie jak dotychczas.

Trzeba sie uciekac do sztuczek z podmiana pliku INF na odpowiednio zmodyfikowany,
    Albo zadzwoni do producenta lapka z prob o udostpnienie sterownikw. Podobno komu si udao, info szukaj na FDI

Longhorn jest wietny. Tyle, e to prawie Vista, ale i tak jest wietny
    A jak tam wyglda DRM? W viscie na dzie dobry ten twr poyka parset mb ramu, a w longornie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ujdzie. Na chwile obecną całość żre 430 MB z 2 GB jakie mam, ale 80 mega należy do firefoksa. Troche ma w keszu, jakies 150 MB i Audio Graph Isolation bierze na akceleracje dzwięku jakieś 7-12 MB.
    Mam włączone wszystkie bajery, poza aero, ale chodzi Desktop Experience, co też troche bierze niby, ale jakoś tego nie widze.
    Obciążenie procka w większości pomiedzy 1-3% na rdzeń, procesy systemowe maja w wiekszości poniżej 1MB, jest szybki jak cholera i bardzo stabilny.
    Sprawdzam kiedy go będę musiał zresetować i na razie mam 280 godzin ciągłej pracy, z nocnym aureusem, sql serverem, całą deweloperką .NET i okazyjnie włączanymi na kilka godzin programami Adobe.

Mi się on podoba, w każdym razie. Tylko 11k PLN za wersje Enterprise, to jednak przesada

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)