Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Nie jest źle, ale nerwy trzeba mieć mocne. :)

W ostatnim roku wysłałem za pośrednictwem PP ponad 100 listów i paczek.
    Naturalnie wszystko pakuję tak pancernie, jakby miało po tym deptać stado słoni.
    Przesyłki dochodzą bardzo szybko, nawet pieniądze z pobrania są przelewane w ciągu kilku dni.
    O dziwnych zwyczajach pracowników tej instytucji mógłbym pisać dużo, ale prawie wszyscy to znają.

Męczy mnie jedna sprawa: opłaty za paczki z podaną wartością w starym i w nowym cenniku.

Czy ktoś jest w stanie logicznie wyjaśnić sens powiązania minimalnej, deklarowanej kwoty wartości paczki (i opłaty za nią) z wagą paczki?
    Przecież przesyłka o wadze np.6- 7 kilogramów może być warta 150 zł.
    Poczta wie lepiej i musisz skłamać podając minimum 630 zł.
    Zainteresowanych odsyłam do obejrzenia kalkulatora opłat pocztowych:
    http://www.cennik.poczta.lublin.pl/c...main_kraj.html

Pozdrawiam.
    Kacper

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jest źle, ale nerwy trzeba mieć mocne. :)

W ostatnim roku wysłałem za pośrednictwem PP ponad 100 listów i paczek.
    Naturalnie wszystko pakuję tak pancernie, jakby miało po tym deptać stado słoni.
    Przesyłki dochodzą bardzo szybko, nawet pieniądze z pobrania są przelewane w ciągu kilku dni.
    O dziwnych zwyczajach pracowników tej instytucji mógłbym pisać dużo, ale prawie wszyscy to znają.

Męczy mnie jedna sprawa: opłaty za paczki z podaną wartością w starym i w nowym cenniku.

Czy ktoś jest w stanie logicznie wyjaśnić sens powiązania minimalnej, deklarowanej kwoty wartości paczki (i opłaty za nią) z wagą paczki?
    Przecież przesyłka o wadze np.6- 7 kilogramów może być warta 150 zł.
    Poczta wie lepiej i musisz skłamać podając minimum 630 zł.
    Zainteresowanych odsyłam do obejrzenia kalkulatora opłat pocztowych:
    http://www.cennik.poczta.lublin.pl/c...main_kraj.html

Pozdrawiam.
    Kacper

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czekać, czy nie czekać...

Wysłano mi kilka przekazów i czekam...
    Jak na razie nie wygląda, żebym się miała szybko doczekać pieniążków.
    Ogólnie usługi się poprawiły, ale sprawy dotyczące pieniędzy są załatwiane powoli. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - Poczta ma z tego niemałe odsetki na koncie :cry:
    Zgadzam się z tobą rozczarowany, że to jest walka z wiatrakami. Myślę, że jedyna szansa, żeby się coś poprawiło, to stworzenie firmy oferującej konkurencyjne usługi, ale na to trzeba by ogromne pieniądze, więc jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim będziemy mieli możliwość godnego wysyłania przesyłek.

:idea:
    Mówi się trudno i żyje się dalej...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czekać, czy nie czekać...

Wysłano mi kilka przekazów i czekam...
    Jak na razie nie wygląda, żebym się miała szybko doczekać pieniążków.
    Ogólnie usługi się poprawiły, ale sprawy dotyczące pieniędzy są załatwiane powoli. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - Poczta ma z tego niemałe odsetki na koncie :cry:
    Zgadzam się z tobą rozczarowany, że to jest walka z wiatrakami. Myślę, że jedyna szansa, żeby się coś poprawiło, to stworzenie firmy oferującej konkurencyjne usługi, ale na to trzeba by ogromne pieniądze, więc jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim będziemy mieli możliwość godnego wysyłania przesyłek.

:idea:
    Mówi się trudno i żyje się dalej...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Faktycznie usługi Poczty Polskiej często odbiegają od standardów, jednakże trzeba również przyznać, że wiele się zmienia i napewno na lepsze.

Również miałem wiele przygód z Pocztą, natomiast paczki wartościowe wysyłam zawsze Servisco czy innymi firmami spedycyjnymi (koszt niewiele większy a pewność 100%)

W sumie nie ma takiej firmy w Polsce, na którą byśmy nie narzekali, wpadki zdarzają się każdemu i wszyscy o tym wiedzą.

Proponuje jednak, zamiast notorycznie narzekać, mieć trochę optymizmu i czekać cierpliwie na pożądane zmiany, napewno się pojawią :-)

Z moich doświadczeń (wysyłam 100-200 paczek miesięcznie z różnych urzędów pocztowych) wynika również, że drastycznie różnią się dokładnie te same usługi nawet na poszczególnych urzędach pocztowych, co najciekawsze nawet pod względem cenowym.

:wink:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Faktycznie usługi Poczty Polskiej często odbiegają od standardów, jednakże trzeba również przyznać, że wiele się zmienia i napewno na lepsze.

Również miałem wiele przygód z Pocztą, natomiast paczki wartościowe wysyłam zawsze Servisco czy innymi firmami spedycyjnymi (koszt niewiele większy a pewność 100%)

W sumie nie ma takiej firmy w Polsce, na którą byśmy nie narzekali, wpadki zdarzają się każdemu i wszyscy o tym wiedzą.

Proponuje jednak, zamiast notorycznie narzekać, mieć trochę optymizmu i czekać cierpliwie na pożądane zmiany, napewno się pojawią :-)

Z moich doświadczeń (wysyłam 100-200 paczek miesięcznie z różnych urzędów pocztowych) wynika również, że drastycznie różnią się dokładnie te same usługi nawet na poszczególnych urzędach pocztowych, co najciekawsze nawet pod względem cenowym.

:wink:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał robert22wawa Zobacz post
    Witam
    Wysłałem paczkę pocztą przesyłką za pobraniem 720zł +19.40zł(koszty przesyłki). Reklamacje rozpatrzono po 2 miesiacach i uznano, iż paczka zaginęła podczas transportu. Jednak jako kwotę odszkodowania przyznano mi 19,40zł + 90zł (odszkodowanie w ustawowej wysokości). W sumie 109.40zł. Napisali, że pełną sumę odszkodowania tj. 739.40 jeżeli przesyłka została by nadana jako wartościowa. Moim zdaniem przesyłka za pobraniem przedstawia wartość pobrania. Mam prawo odwołania od tej decyzji, co o tym sądzicie proszę o radę.
    Z góry dziękuje
    Witam!!

MAm ten sam problem , i mam pytanko jak wyglada pismo jesli chodzi o odwolanie do poczty polskiej ze za mala jest kwota odszkodowania przyznana?Bardzo Prosze o szybka odpowiedz

Pozdrawiam!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia