Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z Linksys WRT54G

Witam, mam problem z routerem Linksys WRT54G. Zacznę sprawę od początku. Przed zakupem routera mój komputer łączył się bezpośrednio z internetem, przez kabel, osiedle jest połączone w sieć. Po zakupie routera przeniosłem komputer do swojego pokoju, w zestawie z routerem dołączony był adapter, który bezprzewdowo odbiera internet. Przy routerze stoi laptop i jest z nim połączony kablem. Mój problem tkwi w tym, iż internet na moim komputerze zarówno jak i na laptopie chodzi wolno, a gdy dwa komputery w tym samym czasie korzystają z internetu to można zwariować...Próbowałem wielu rzeczy: wgrywałem najnowszy firmware ze strony producenta, lecz nie bawiłem się w konfiguracji, ale raczej jest dobrze jeśli internet odbiera jednakże bardzo wolno. Bardzo proszę o wskazówki i porady.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

internet, czyli co ? strony www czy jakies p2p ?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alexandre
    ...a gdy dwa komputery w tym samym czasie korzystają z internetu to można zwariować
    Jak juz Marshall pytal, co masz na mysli piszac o korzystaniu z Internetu?

Ja proponuje zrobic maly test na numion.com lub/i speedtest.pl i porownac wyniki przy bezposrednim polaczeniu kabelkiem i przy polaczeniu przez router.
    Mozna tez sciagnac jakis wiekszy plik w celach porownawczych.
    Jesli wyniki beda przyblizone to router prawdopodobnie jest ok.

W innym przypadku:
    Mozna zawsze sprobowac resetu routera do ustawien fabrycznych
    Wylaczyc wi-fi i sprawdzic jak sie zachowuje na samym kabelku
    Wgrac alternatywny soft z rozbudowanym qos-em np tomato (tylko dla wersji v1-v4 tego routera)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

chodzi mi o strony www

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Czy ktoś jeszcze ma jakieś sugestie dotyczące mojego problemu, bardzo proszę o pomoc.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

A czy zabezpieczyles siec bezprzewodowa w jakikolwiek sposob?
    Moze ktos sie podlaczyl na gape? :]
    Ten router jest nowy czy uzywany i czy jest jeszcze na gwarancji?
    I podaj prosze czwarty znak numeru seryjnego (zaczyna sie na CDF.....), ktory sie znajduje na spodzie urzadzenia, to sprawdzimy wersje.

Mam w domu identyczne ustawienie/polaczenie komputerow i routera (ten sam model) jak Ty i troche to dziwne bo u mnie smiga jak zloto. Moze faktycznie kopniety ten Twoj router jest.

Jak masz mozliwosc to przetestuj go u kogos znajomego (sasiada, kolegi) i sprawdz czy dzieje sie to samo co u Ciebie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Router nie jest zabezpieczony, ale wątpię żeby ktoś się do mnie podłączył, ponieważ cały blok jest połączony w sieć i jest stałe łącze, czyli opłata jest stała za internet bez różnicy czy z niego korzystasz czy nie.

Router jest nowy, kupiony w USA.

Numer o który prosiłeś to: CDFD1FBM7404
    Model No. WRT54G ver. 6

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Alexandre Zobacz post
    Numer o który prosiłeś to: CDFD1FBM7404
    Model No. WRT54G ver. 6
    Ver. 6, to w takim razie odpada mozliwosc wgrania alternatywnego oprogramowania.

Zdalnie ciezko cokolwiek poradzic. Zobacz jeszcze w konfiguracji routera, w zakladce Applications & Gaming -> QoS czy nie ma jakis dziwnych wpisow. I polecam przetestowanie routera u kogos innego lub poprosic jakiegos znajomego obeznanego z tematem zeby sie przyjrzal z bliska. Zresetuj ustawienia przez przytrzymanie przycisku z tylu routera przez 30 sek. Nic wiecej na razie nie przychodzi mi do glowy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sprawdzałem w zakładce, którą mi podałeś i niczego dziwnego się nie dopatrzyłem. Spróbuję jeszcze zresetować router jak wspomniałeś.

BTW. Chciałem jeszcze dodać, że czasami Internet chodzi elegancko, ale częściej zdarza się, że chodzi powoli...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam!

Też mam router WRT54GL i dziwne pytanie.

Router mam podpięty pod modem DSL z Dialogu i sygnał bezprzewodowo dociera do laptopa. Korzystam w ten sposob z internetu od poniedziałku do piątku. Natomiast na weekendy zabieram laptopa do rodziców, którzy też mają Dialog, ale oczywiście inne IP, bramę ,DNS-y.

W ustawieniach routera na http://192.168.1.1/ mam wpisane swoje dane z Dialogu, które po przyjeździe do rodziców zminiam na ich Dialog, po powrocie do siebie zminiam znowu na swoje.

Czy jest możliwość takiego ustawienia tych danych żeby router wykrywał automatycznie z którym modemem (danymi) Dialogu się łączę???

Pozdrawiam
    Grzesiek

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)