Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Wazektomia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wazektomia

Antykoncepcja leży głównie w kwestii kobiety, wydaje mi się to delikatnie mówiąc niesprawiedliwe, ale od niedawna w naszym kraju mężczyźni też mogą zabezpieczyć się przed nieporządaną ciążą.
    Wazektomia jest to zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów. Jest to skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn, którzy chcą mieć pewność, że nie zostaną ojcami.
    Cena zabiegu wraz z potrzebnymi badaniami przed i po zabiegu kształtuje się w granicach 2.5-3 tys złotych, więc jest to kosztowne, ale też w 99% skuteczne.

http://www.wazektomia.com/

Co o tym sądzicie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

O ile pamiętam to w Polsce ten zabieg jest nielegalny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prawo polskie mówi że:

W polskim prawie nie ma regulacji, która wprost odnosi się do zabiegów sterylizacji antykoncepcyjnej. W szczególności nie została ona przewidziana w ustawodawstwie jako metoda kontroli płodności.

W artykule 156 K.K czyn ten wymieniony jest wśród krzywd, których wyrządzenie podlega karze pozbawienia wolności:

„ 1.Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
    1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
    2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej lub znacznej niezdolność do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. ”

Zgodnie z uznanymi prawami człowieka, świadoma i dobrowolna rezygnacja z własnej płodności jest podstawowym prawem człowieka. Tak więc zabiegi wykonywane przez lekarzy na żądanie zainteresowanych osób nie tylko nie mogą być traktowane jak przestępstwo, ale powinny być dostępne na równi z innymi metodami antykoncepcji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    W artykule 156 K.K czyn ten wymieniony jest wśród krzywd, których wyrządzenie podlega karze pozbawienia wolności:

„ 1.Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
    1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
    Jednym słowem pacjent nie ponosi żadnej odpowiedzialności, a ukarany zostaje tylko lekarz ? Więc w praktyce strona WWW jako taka jest legalna będąc na serwerach zagranicznych, a sam zabieg także musi być wykonany za granicą. Kolejne omijanie prawa polskiego ... polski lekarz "wycina jajka" polskiemu mezczyznie, a że dzieje się to tuż za granicą to wszystko jest legalne Niech żyje Shengen !!! :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kszysiek Zobacz post
    Kolejne omijanie prawa polskiego ... polski lekarz "wycina jajka" polskiemu mezczyznie, a że dzieje się to tuż za granicą to wszystko jest legalne

Wazektomia to nie kastracja. :lol:

Z tego co mi wiadomo to Akademia Medyczna w Białymstoku i SPL w Toruniu wykonują takie zabiegi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Wazektomia to nie kastracja. :lol:
    Wiem co to jest wazektomia. Dlatego umiesciłem opis w cudzysłowach co miało sugerować ironię o niedomyślny człowieku

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

kszysiek

Być może Ty w domyśle miałeś ironię, ja odczytałam to jednak jako Twoją niewiedzę, bo w tym temacie podwiązanie nasieniowodów a wycięcie jajek to dwie odrębne kwestie.

Wypowiedź Dr Eugeniusza Siwika, który wykonał 10 zabiegów wazektomii.

"Procedury medyczne, takie jak aborcja czy eutanazja, są zależne od prawa danego kraju. Jeśli chodzi o wazektomię, to nikt tego nie zakazał, ale w świadomości wielu ludzi, nawet lekarzy, tkwi to jako coś złego, zabronionego. Owszem, jeden z punktów Kodeksu Karnego mówi o tym, że ktoś, kto umyślnie spowoduje spowoduje niemożność rozmnażania się, może podlegać karze, ale przecież my nie robimy tego wbrew woli pacjenta, jest to jego świadoma, przemyślana decyzja. To tylko jedna z metod antykoncepcji tyle, że u mężczyzn."

http://www.medserwis.pl/nm.asp?p=6176,1,2452,92017

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A można cofnąć ten zabieg? Ja na takie coś NIGDY bym się nie zdecydował. To chyba desperaci stosują ten zabieg. Ja tam chce mieć dzieci i szkoda mi tyle kasy na coś po czym nie będzie możliwości zmiany - odwiązania.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał rouge Zobacz post
    A można cofnąć ten zabieg?

Odwracalność wazektomii jest możliwa, ale zabieg naprawczy kończy się powodzeniem tylko w 30% przypadków i wydaje mi się, że w naszym kraju nie było jeszcze zabiegów "odwiązania" nasieniowodów i trzeba to zrobić za granicą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A można cofnąć ten zabieg? Ja na takie coś NIGDY bym się nie zdecydował. To chyba desperaci stosują ten zabieg. Ja tam chce mieć dzieci i szkoda mi tyle kasy na coś po czym nie będzie możliwości zmiany - odwiązania.

rogue - powiedz ile ty masz lat i jakie doswiadczenia z kobietami, oraz z potomstwem . Chyba jeszcze nie znasz wszystkich konsekwencji zwiazanych z tym pieknym doznaniem jakim jest sex. I nie zycze Ci etgo abys je wszystkie poznal ! Bo nie wszystkie sa przyjemne w efekcie koncowym . A co do wazektomi to nie oceniaj wszystkich ze swojego punkty widzenia bo mysle ,ze jeszcze nie masz na tyle doswiadczenia. Dla nie jednego faceta wazektomia jest super rozwiazaniem. Atak apropo aby ja zrobic to trzeba miec minimum dwoje dzieci i skonczone 35lat - mysle ze twoj tok myslenie jeszce nie jest na tym pozimie. :wyklad:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia