Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

granice sztuki

Jak myślicie są jakieś granice dla sztuki? czy performance na ulicy to już sztuka? jakie są kryteria sztuki? czy fotoblog czy videoblog może stać się dziełem?
    ponieważ moje zainteresownia to virtual i szerokopojęta sztuka, postanowiłem się rozejrzeć po sieci, poszukać, na razie znajduje kiepskie wystepy malolatów, nie ma videoblogów ambitnych. dotychczas znalazlem może jednen trochę ambitniejszy videoblog faceokeya
    możecie mi pomóc? macie jakies ciekawe videoblogii, ktore pretendują do miana sztuki? albo po prostu mają przemyślana kompozycję, scenariusz, koncept, coś co można docenić?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

no mam poważne wątpliwości jak widzę pewne "przejawy" sztuki.
    Zastanawiam sie czy jak bym oddal mocz tudzież "uzewnętrznił sie" w jakims publicznym miejscu po czym zaczolł bym sie przyglądać klockowi i był bym profesorem jakiejś ASP to czy udało by mi sie przekonać świat ze jestem prekursorem nowego kierunku w sztuce, a mandat za czyn nieobyczajny to zwykle niezrozumienie sztuki przez niższe warstwy społeczeństwa, zupełnie głuchego i ślepego na nowoczesna sztukę.
    No bo jeśli tak to może należało by dać tez po tytule profesora każdemu menelowi ?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ale jesli nawet twoj twórczy wklad w użyznianie gleby nazwiemy czy zakwalifikujemy do sztuki, to nie dostaniesz tytulu profesora i tak;P

a swoja drogą, masz całkeim fajny pomysł na preformance!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał deacon Zobacz post
    Jak myślicie są jakieś granice dla sztuki? czy performance na ulicy to już sztuka? jakie są kryteria sztuki? czy fotoblog czy videoblog może stać się dziełem?
    Sztuka nie ma konkretnej definicji, bo nie podlega prawom logicznej kalkulacji. Fotoblog pewnie może stać się dziełem, o ile zawiera dobre foto

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

czyli generalnie wszytko sztuka może sie stać

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

sztuka ?
    ma granice czy nie?
    Pytanie zadawane od pokoleń.Myslę jednak że musi coś nieść,przesłanie,mysl czy też obrazowo pokazane własne odczucia.
    Musi jednak być zrobina dla sztuki,a nie dla popaprania ścian budynku i tylko dlatego że to dobra zabawa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie jestem zdania, że wszystko jest sztuką, że wszystko może stać się sztuką. Jej wyjątkowość wynika właśnie z tego, że nie powstaje na byle jakiej podstawie. Moje uznanie i podziw dla wytworów artystycznych spadłby drastycznie, gdyby każdy i bez talentu mógł przeobrazić jakiś rupieć w arcydzieło. Wynika to z moich indywidualnych granic, jakie nakładam pojęciu sztuki. Wiążą się one najściślej z kryteriami estetycznymi. Podążając za myślą Brucha Spinozy, pięknem jest wrażenie, jakie wywoła dane zjawisko czy przedmiot, nie przypisywana mu właściwość.

Widziałam kiedyś zdjęcie z jakiejś wystawy: zniszczona, duża porcelanowa lalka wisiała na sznurkach u sufitu, do niej poprzyczepiane były jakieś matalowe pręty i inne graty. Nie potrafię dostrzec wartości takich tworów.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)