Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Mój kolega zginął w wypadku samochodowym bo miał zapięe pasy. Jakby ich nie miał, to by przeżył. Taką informację uzyskała mojego zmarłego kolegi rodzina.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Kolejny dyskurs, który wyraźnej pointy mieć nie będzie. Są zwolennicy i przeciwnicy, którym nawet statystyczne badania potwierdzające słuszność korzystania z pasów nie przemówi. Sam pasów nie zapinam prowadząc samochód bo zwyczajnie jest mi nie wygodnie (wiem, moja głupota), ale już każdy mój pasażer musi je zapiąć, bez tego nie ruszam z miejsca. Któryś z przedmówców trafnie stwierdził, że każdy podejmuje decyzje za siebie i sam poniesie konsekwencje swoich decyzji. Oby tylko sam!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Gleaken Zobacz post
    Kolejny dyskurs, który wyraźnej pointy mieć nie będzie. Są zwolennicy i przeciwnicy, którym nawet statystyczne badania potwierdzające słuszność korzystania z pasów nie przemówi. Sam pasów nie zapinam prowadząc samochód bo zwyczajnie jest mi nie wygodnie (wiem, moja głupota), ale już każdy mój pasażer musi je zapiąć, bez tego nie ruszam z miejsca. Któryś z przedmówców trafnie stwierdził, że każdy podejmuje decyzje za siebie i sam poniesie konsekwencje swoich decyzji. Oby tylko sam!
    Niestety ja również mogę ponieść konsekwencje Twojej decyzji. Wyobraźmy sobie, że wskutek niezapięcia pasów doznałeś poważnego uszczerbku na zdrowiu (czego oczywiście nie życzę nikomu). Z uwagi na to, że mamy socjalistyczne podejście do służby zdrowia, to z moich składek będzie opłacane Twoje leczenie. Jeżeli będziesz miał rentę to również ja za nią zapłacę. Gdyby takie rzeczy finansowało Twoje ubezpieczenie to mógłbyś powiedzieć, że tylko Ty ponosisz konsekwencje, ale obecnie niestety tak nie jest. Zresztą gdyby w Polsce istniały ubezpieczenia na wzór USA to obawiam się, że za niezapięcie pasów mógłbyś nie dostać ani złotówki na leczenie i odszkodowanie, z uwagi na to, że szkoda była z Twojej winy. Pozdrawiam.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

co to wogóle za pytanie? jak masz gruby portfel i tytanowe kości to nie zapinaj

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dla mnie ten temat jest dość zabawny, bo czytam jak wzajemnie obie strony się targują: "zapinaj"/"nie zapinaj" pasów.

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej zapiąć i zostać w samochodzie podczas wypadku, czy może lepiej nie zapinać, wylecieć przez szybę i modlić się, żeby nie wpaść:
    a) pod samochód nadjeżdżający z przeciwka,
    b) uderzyć w pobliskie drzewo z prędkością dosyć sporą
    c) a może po prostu uderzyć prosto w asfalt drogi.

Na ten temat moim zdaniem mogli by się wypowiedzieć wszyscy Ci, którzy pasów nie zapięli i odwiedzamy ich raz w roku na jesieni.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

…jeszcze:
    d) przywalić w innego człowieka i go zabić w ten sposób.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Może filmik instruktażowy uzmysłowi niektórym, co w aucie, podczas wypadku robi osoba, która nie zapięła pasów.

http://www.youtube.com/watch?v=4HSND...eature=related

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

moi dwaj kumple jechali samochodem, jeden miał zapięte pasy drugi nie, mieli wypadek, temu w zapiętych pasach nic się nie stało drugi wybił głową szybę, rozwalił sobie kolano, miał liczne stłuczenia itd. zderzenie nastąpiło przy prędkości 70 km/h, samochód do kasacji, obecnie chłopaki już zawsze jeżdżą z pasami tyle w temacie

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pasy zapinamy i koniec dyskusji. Jest dużo miejskich legend, że niby kumpel jechał bez pasów i nic mu się nie stało, a jakby zapiął to by zginał. Ludzie! Jest o wiele wiecej szans na przeżycie jeśli masz pasy spięte. To po pierwsze. Jeśli boisz sie o swoje żebra to kupujesz pasy sportowe. Nic więcej nie trzeba dodawac.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Po wpisach widzę, że zbliżamy się powoli do zamknięcia tego tematu, ponieważ wątek przestaje wnosić nowe wartości. Jeśli chcecie coś jeszcze dodać, piszcie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)