Automatyczna sekretarka, poczta głosowa, czy VoiceMail, zwał jak zwał :-) jest naprawdę bardzo pożyteczna.

Nie raz pewnie zdarzyło się Wam, że rozmawialiście z jedną osobą, a tu nagle ktoś inny dzwoni, że aż ucho boli. Innym razem nie zdążyliście dobiec do słuchawki. Jeszcze innym nie mogliście odebrać, albo Wam się nie chciało... :P, jednak ciekawi byliście co dzwoniący miał Wam do powiedzienia. W takich sytuacjach niezywkle przydatny jest dodatek do Skype, o którym poniżej.

Programiści Skype cały czas pracują nad wprowadzeniem VoiceMail razem z możliwością nawiązywania połączeń z użytkownikami Skype z tradycyjnych telefonów (SkypeIn) DI: Poczta głosowa w Skype. Z wypowiedzi na oficjalnym forum Skype wynika, że usługi te są wciąż w fazie testów i jeśli zostaną udostępnione, za ich wykorzystanie będzie trzeba raczej płacić.

Tymczasem Alex Rosenbaum, niezależny programista, przygotował własną wersję automatycznej sekretarki dla Skype, którą nazwał SAM ( Answering Machine for Skype® users). SAM nie dość, że jest darmowa, to także całkiem fajnie działa.

Cytat Napisał Instrukcja instalacji SAM - Krzysiek
Stąd możecie sobie ściągnąć najnowszą wersję (w momencie pisania posta jest to Beta 0.10.3 from Jan 13, 2005 [327 KB]):
http://www.freewebs.com/skypeansweri...e/download.htm


Przed instalacją upewnijcie się, że macie zainstalowaną wersję Skype o numerze 1.0.0.94 lub wyższą. Potem pozamykajcie wszystkie uruchomione na kompie aplikacje (przynajmniej takie jest zalecenie w instalatorze)


Następnie uruchamiamy ściągnięty na dysk plik o nazwie SAM.Setup.numer_wersji_data_wydania.exe


Po przeczytaniu licencji zgadzamy sie z nią (jeśli NIE zgadzamy, to nie da rady zainstalować :P).


Następnie wybieramy miejsce do instalacji programu - na instalację potrzeba 1 MB wolnego na dysku.

i naciskamy przycisk "Start"


Instalacja trwa sekundę. Następnie możemy uruchomić aplikację (wcześniej pokaże się okienko, w którym zostaniemy poinformowani, że program instalacyjny SAM stworzono przy użyciu darmowej wersji jakiegoś tam programu - tutaj należy kliknąć "Exit")


Po uruchomieniu SAM spróbuje wykryć Waszą kartę graficzną, a jeśli mu się to nie uda trzeba sobie ją samemu wybrać z pola wyboru opisanego jako "Audio Device".


Poniżej znajduje się drugie pole wyboru "Control Items". Tutaj z menu rozwijalnego należy według twórcy programu wybrać opcję z gwiazdką *, z których najlepsza jest podobno *Miks stereo


Na razie aplikacja będzie widoczna w pasku zadań jako czerwona ikonka z napisem SAM.


Kiedy uruchomimy Skype, pokaże nam się w okienku dialogowym komunikat, że "Inny program chce użyć Skype i istnieje potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa."

W okienku powinna znajdować się także informacja dot.
nazwy tego programu: SAM.exe
oraz wydawcy: Alex Rosenbaum

Będziemy mieli do wyboru trzy opcje:
* zezwolić temu programowi uruchamiać Skype
* zezwolić temu programowi uruchamiać Skype, ale zawsze pytać
* zabronić temu programowi uruchamiać Skype

Wybieramy pierwszą opcję, czyli zezwalamy temu programowi uruchamiać Skype i wciskamy "OK".

Kolor ikonki SAM w pasku zadań zmieni się na zielony.
Cytat Napisał Uwagi do działania programu - Krzysiek

1. Program działa wyłącznie gdy macie włączony Skype, ale niezależnie od statusu - czyli może być także ustawiony jako "niewidoczny"


2. Domyślne ustawienia programu sprawiają, że jeśli macie ustawiony status inny niż dostępny wtedy automatyczna sekretarka włącza się po 2 sekundach od momentu gdy ktoś będzie próbował się do Was dodzwonić - można ten czas oczywiście zmienić w ustawieniach (nawet na 0)


3. W momencie załączenia się SAM, wykonane zostaną trzy procesy:
a) w okienku tekstowym uobydwu osób pojawia się wiadomość, że SAM odebrała rozmowę:
[i]Call answered by SAM - Answering Machine for Skype® users. Please leave your voice message after the tone.[i/]

natomiast dzwoniący usłyszy ostatnie zdanie wypowidziane kobiecym głosem... (można to zmienić na swoje powitanie w ustawieniach)

b) w pasku zadań zacznie migać żółta koperta na zielonej ikonce SAM


4. Po zakończeniu rozmowy SAM wyświetli okienko z zapisanymi wiadomościami, które można sobie odsłuchać w dowolnej chwili.
© DI :twisted: