Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Włamanie na pocztę mailową

Dzisiaj ktoś prawdopodobnie włamał mi się na pocztę mailową, bo nie mogę się zalogować i mam komunikat, że podaję niewłaściwe hasło lub login.
    Nie pamiętam odpowiedzi na pytanie, by wejść przez "nie pamiętam hasła".
    Mam na niej wszystkie kontakty, maile prywatne od rodziny, tak bardzo mi na niej zależy.

Czy istnieje inna opcja zalogowania się na tę pocztę?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

O capslock'u pamietalas? A przypomnienie/reset hasla na drugiego maila? (nie wszystkie skrzynki to maja - nie podalas sewera swojej).
    Pisz jak najszybciej do administracji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wczoraj pod wpływem niemocy wpisałam ten wątek, szukałam złotego środka, którego raczej nie ma.

Dziękuję.
    Dzisiaj napisałam do Administracji O2.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Pozostaje jeszcze tylko kwestia tego w jaki sposob Twoj login i haslo dostal sie do niepowolanej osoby.
    Moje mysli ida jak zawsze w jednym kierunku......

Jezeli pozwolilas przegladarce na zapamietywanie loginow i hasel do roznego rodzaju stron, to spyware jest wlasnie m. in. stworzone do tego. Takie oprogramowanie doskonale wie gdzie i czego szukac.
    Inny sposob to keyloggery, ktore zapisuja kazde udezenie w klawiature. Z takich zapisow idzie wylapac sekwencje i skojarzyc co do czego.
    W obu przypadkach taki sofcik wysyla potem grzecznie zapis swojej pracy do tworcy i bam.

Jedno co mnie dziwi to fakt przemianowania hasla. Na ogol dane przechowywane sa do monitorowania konta. Majac dostep do konta mamy pelen podglad informacji, a taka sytuacja od razu budzi podejrzenia no i wiadomo.........Byc moze ktos uznal, ze nie znajdzie nic uzytecznego. Sa takze przypadki gdzie samo szkodzenie jest wystarczajacym powodem do takich praktyk.

Tak czy siak, jezeli to wina szkodnikow to masz je/go nadal i trzeba to sprawdzic zanim narobia jeszcze wiecej biedy.

Hmmmm......proponuje ci skan przez Kasperski removal tool - pelny od a do z!
    W posie #7 masz co i jak:
    http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=6805
    Po wszystim pokaz raport detected/deleted. Chyba , ze bedzie czysto to znaczy dane do Twojego konta ktos podpatrzyl, wygadalas sie etc....
    Nie wykluczony tez blad na bazie danych O2, czego Ci zycze bo to "najlepsza" opcja w tym przypadku.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

R2D2
    adne haso, aden login nie jest zapamitywane na mojej przegldarce. Hasa do kadego konta mam inne, zmieniam je co jaki czas. Adresu tej poczty nie podawaam w necie, adres maj tylko przyjaciele i najblisza rodzina.
    Nikt, nigdy nie dosta i nie dostanie moich hase, nawet m nie wie a jemu ufam najbardziej. Dla mnie to paranoia dzieli si z kim swoim dostpem do jakiegokolwiek konta.
    Keyloggera raczej nie mam, nie otwieram nieznanych linkw, wic nie sdz, by kto mg mi t pluskw podrzuci.
    Scanowanie komputera zrobiam BitDefenderem w necie i NODem zainstalowanym na komputerze. Ze Startu uruchomiam lusrmgr.msc i w aktywnych uytkownikach mam tylko administratora sieci i siebie.
    Kasperski removal tool musiaabym zainstalowa, po pierwsze nie potrafi a po drugie, czy Kasperek nie bdzie si gryz z NODem?

Otrzymaam ju odpowied z O2, ktra mnie troch zaskoczya.
    Nie mam ksero, drukarki, skanera, poza tym nie podam te kserokopii swojego dowodu. Czas chyba przyj do wiadomoci, e nie wrc ju na t poczt.

W wypadku gdyby to nie dziaao, prosz wysa do nas wypeniony formularz ktry mona pobra 'tutaj' z doczon czyteln kserokopi dowodu osobistego.
    W wypadku podejrzenia wamania na konto, prosz zgosi spraw na policj.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W przypadku skanu zainstalowanymi AV - to tu mozna je "oslepic".
    Nie wiem do konca jak wyglada sprawa z Bit Defenderem jezeli chodzi o rootkity, a takie cus podejrzewam (jezeli to szkodnika sprawa).
    Co do narzedzia Kasperskiego to w linku, ktory podalem jest co i jak.
    Pobierasz plik>>zainstaluj i zrob skan. Pamietaj co trzeba zrobic zeby go potem odisnstalowac. (tez napisalem). Kasperski jest bardzo dobry w wykrywaniu infekcji typu rootkit. Co do NOD32 - to mozesz go wylaczyc na czas skanowania. Pozwoli to zapobiec ewentualnym falszywym interpretacja Kasperskiego na NOD32. Jezeli chcesz miec spokojna glowe to zrob to, chociaz po tym co napisalas jest malo prawdopodobne by cos umknelo poprzednim skanerom. Chociaz zawsze twierdze (a czytalem o takich przypadkach) ze jak dobry rootkit to skanery sa gluche niestety.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Na Twoim miejscu Seleno, nie poddawał bym sie tak łatwo.
    O2.pl to dość poważna firma na rynku internetowym i poszedłbym za ich radą - jeśli nawet nie znajdą delikwenta, to przynamniej odzyskasz konto.

Rowniez mam konto tlenowe, ale zamiast pytania pomocniczego, mam wlaczone przypomnienie na komorke - to o wiele bezpieczniejsze rozwiazanie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

R2D2
    dla pewności jutro znajomy zrobi scan Kasperkiem, tak jak proponujesz.

Marshall
    jest pewien problem, kilka lat temu stawiając pierwsze kroki w necie, nie podawałam nigdzie prawdziwych danych, więc ksero z dowodu nie wchodzi w grę.
    Napisałam ponownie do administracji O2, wyjaśniając wszystko, ale wątpię czy coś wskóram.

Super sprawa z przypomnieniem hasła przez telefon, nawet nie wiedziałam, że taka opcja istnieje.

9 marca
    komputer mam czysty.
    Administracja O2 odpisała, że błąd tkwi w loginie lub haśle, bo poczta działa poprawnie.
    Nie zmieniałam hasła od ok miesiaca, to u nich prawdopodobnie nastąpiła jakaś usterka w bazie danych.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)