Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Telemarketerzy i Książki telefoniczne.

Mam dość poważny problem, no w sumie nie ale mnie to irytuje, wydzwaniają do mnie regularnie telemarketerzy z reklamami różnych usług. Na początku grzecznie odmawiałem, prosiłem o usunięcie z listy kontaktów...Działało na porządne firmy, niestety na inne nie działa gdyż oni korzystają ze starych książek telefonicznych (a o odzywkach z typu "To się usuń z książki" nie wspomnę). Czy to nie jest niezgodne z przepisami? Czy mogą do mnie wydzwaniać tylko dlatego że kiedyś telefon był zarejestrowany w książce? Gdzie mógłbym taką firmę zgłosić?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Samo dzwonienie nie jest niezgodne ( numer może być nawet wybrany losowo! ale to w porządnych firmach i poważnych badaniach gdzie respondenci dobierani są przypadkowo) Generalnie myślę, że da się z tym coś zrobić- może spytać o poradę rzecznika praw konsumenta? Albo zapamiętać z jakiej firmy do nas dzwonią i zadzwonić do ich biura i tam załatwić sprawę, albo od razu prosić przełożonego osoby dzwoniącej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie też czasami irytują takie telefony a mam ich jeden-dwa dziennie, ostatnimi czasy to banki się uwzięły, proponując pożyczki na dogodnych warunkach.
    W takich razach mówię, że mnie to nie interesuje, albo po świńsku odkładam słuchawkę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wyrzucić stacjonarne, i przerzucić się na komórki.
    Najlepsza droga, moim zdaniem. Choć nie we wszystkich przypadkach możliwa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Rennard Zobacz post
    Wyrzucić stacjonarne, i przerzucić się na komórki.
    Najlepsza droga, moim zdaniem. Choć nie we wszystkich przypadkach możliwa.

Jak ktoś korzysta z Neostrady czy Netii, to wydaje mi się, że stacjonalny jest koniecznością.

W przypadku mojej rodziny stacjonalny telefon jest koniecznością i reklamy przez telefon muszę przeboleć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie,stacjonarny nie jest obowiązkowy przy neostradzie.
    A co do przełożonych to też nic nie daje bo bywają jeszcze gorsi od pracowników, tym firmom nie zależy na opinii za bardzo.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

telemarketerzy na mnie nie zarobią bo nie mam w ogóle telefonu stacjonarnego. A jak był to zależało od humoru czy rozmawiałem czy od razu dziękowałem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A nie można pójść z tym gdzieś wyżej ? U mnie dzwonią domofonem/telefonem od czasu do czasu. Nie nachalnie , dostarczając mi tym kupę zabawy. Najfajniej było jak jechowa zadzwonił

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Mam ten sam problem . Ostatnio coraz częściej wydzwaniają różni namolni "telefonokrążcy" (coś jak domokrążcy). W tygodniu jest tych telefonów po kilka.
    Wkurzyłam sie totalnie! Zrobiłam tak: poszłam do punktu TP i poprosiłam o zastrzeżenie mojego numeru (trzeba wypełnić jeden papierek).
    Pocierpię jeszcze trochę do momentu wydania nowej książki telefonicznej (chyba w przyszłym roku). Pewnie nie wyeliminuje to wszystkich namolnych, ale przypuszczam,że w wiekszość.

Acha, i jeszcze jedno: miałam taki zwykły aparat bez identyfikacji numeru.
    Kupiłam taki z identyfikacją (bo i tak miałam ten zamiar}.
    Teraz jak dzwoni telefon, a nie wyświetla sie żaden z tych zaprogramowanych w telefonie, to poprostu nie odbieram.
    Na początku odbierałam i jak okazywał się ten "namolny" , to wpisywałam go do telefonu pod hasłem "niepożądany". I teraz dzwońcie "namolni" , aż wam się dzwonki pourywają! A ode mnie wara!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Z tym zastrzeżeniem nr to własnie najlepiej się wybrać do operatora i kazać się wpisać na czarną listę do firm dzwoniących. Przez pewien czas pracowałam sama w OBOP-ie i nie było problemu-jak ktoś powiedział ze nie chce żeby do niego dzwonić to po prostu nr był zaznaczany na czarnej liście i komputer go nie losował. Aczkolwiek w jakichś mniej powaznych firmach jest mozliwe że właśnie tak nie chcą robić. Druga kwestia,że samo zastrzeżenie u operatora może nie wystarczyć bo np. tam gdzie pracowałam nie były brane nr z książki tylko zwyczajnie losowane przez system operacyjny więc dopiero jak w systemie ktoś z firmy zablokował dany nr to nie był losowany. ech ten marketing

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)