Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Który Linuks

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Panowie ,bardzo dziekuje za szybka reakcje,jestem naprawde wdzieczna:-D rowniez za strony(nie lubie wchodzic na nieznane mi a jak sa polecone to dobrze.) Czyli teraz pozostaje mi zapoznac sie z tymi poleconymi przez Was programami i zaczac dzialac.
    Mam Pentium4 , 1.8 GHz i 1 GB RAM XP Prof.
    Chyba wystarczy aby chodzilo plynnie??
    Pozdrawiam i serdecznie i dzieki.

W zupełności wystarczy, na jednym z moich komputerów, AMD Sempron 2600, 512 MB ram, Radeon 9600 PRO, Ubuntu z Compiz'em (dla nie wtajemniczonych efekty 3D pulpitu - m. in. lupa, kostka, "elastyczne okna" przy przesuwaniu) śmiga. Ale do pracy innej niż biurowa nie polecam Ubuntu - zrypana wtyczka flash'a i smplayer (jw.)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

witam
    Na codzień używam debian-squeeze ale mam też zainstalowny ubuntu9.04 i nie zauważyłem,żeby były "zrypane"smplayer i flash.Celowo odtwarzałem filmy w różnych formatach i wszystko jest ok.Sprawdż może pokręciłeś coś w konfiguracji albo brakuje Ci bibliotek i nie wprowadzaj w błąd.Ubuntu również nie polecam ale z innego powodu.
    pozdrawiam

Nic mi nie brakuje. Smplayer przy większych filmach (wyższe rozdzielczości) tak robi. Zwłaszcza na trochę słabszym sprzęcie, ale tylko na Ubuntu tak miałem. Flashplayer pod firefox'em minimalnie opóźnia dźwięk, ale jednak w takim stopniu, że to wkurza. Nikogo nie wprowadzam w błąd. Na kilku konfiguracjach sprzętowych już mi się tak działo właśnie z wersją 9.04, podczas gdy na innych dystrybucjach takiego problemu nie ma !!

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=111433 - flash
    http://www.mail-archive.com/ubuntu-b...sg1142293.html - smplayer

Dowody masz, że nie tylko ja mam ten problem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał doderic Zobacz post
    Mnie też naszło wreszcie na linuxa - może dlatego, że sprawiłem sobie miłego laptopa, a może to niemy nacisk kolegów w pracy...
    Dość powiedzieć, że wiele doświadczonych osób przesiadło się na Ubuntu, i właśnie tą dystrybucję mi poleciło. U mnie działa bardzo ładnie na IBM X41: 1.5 GHz i 1GB ramu z czego zużywa jakieś 300-400 MB.

Myślę, że w Twoim przypadku dobrą drogą będzie wypróbowanie najpierw dystrybucji LiveCD i pooglądanie, która będzie chciała wykryć Twój sprzęt.
    Druga zasada (którą kiedyś znalazłem na tym forum): wybierz taką dystrybucję, jaką posiada Twój lokalny guru - w razie problemów będzie łatwiej go zaprosić i rozwiązać

Ubuntu nie polecam, jak nie masz dobrego komputera.
    Na Sempron 1533Mhz 1GB ram Radeon 9600 Ubuntu z firefoxem potrafiło mulić, się wieszać.
    Nie polecę także na twój sprzęt dystrybucji Mandriva 2009, OpenSuse. Testowałem już sporo distro, najlepiej chodziły mi i najbardziej spełniały moje oczekiwania distro PcLinuxOs począwszy od wersji 2007 PL.
    W tym roku powstała wersja z LXDE.
    PCLinuxOS z LXDE ( jest lżejsze od xfce także )
    Distro które zawiera bardzo szybkie, ładnie wyglądające środowisko graficzne + do tego
    # Midori - jako przeglądarkę www, ( jest szybsza od firefox, na słabszy sprzęt )
    # Alsaplayer - jako odtwarzacz muzyki,
    # Leafpad - jako edytor tekstu,
    # PCMan - jako menadżer plików,
    # Mplayer - jako odtwarzacz filmów,
    # oraz wiele, wiele więcej...

Iso waży zaledwie 300MB
    Link : http://distro.ibiblio.org/pub/linux/...xde-2009.4.iso

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mam komputer z Pentium III 933MHz i 512M RAM'u i na tym openSUSE 11.0 z KDE 3.5 chodzi zupełnie normalnie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

ubuntu nic nie zamula a mam stary 10 letni komp .Wykorzystanie zasobów jak na scrinie.

pozdrawiam

Obserwator Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Ubuntu jest chyba w tej chwili najpolularnieszą dystrybucją na świecie i w Polsce także, Ja jednak polecam PCLinuxOsa lub któryś z jego klonów.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Mandriva dobrze śmiga, ma wersję PL i częste aktualizacje, które dobrze się instalują i integrują bez bug'ów. Bardzo zbliżony do Windowsa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam,

Dołączam się do pytania jaki Linux na biurko proponujecie dla laptopa pentium 4 512ram ?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)