Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Który Linuks

Hybrid View

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Który Linuks

Dziś naszło mnie by zmierzyć się z Linuxem - a to zaczęło się od tego iż po raz n-ty miałem zrzut pamięci i znienawidzony blue screen. Jaką dystrybucję polecacie i dlaczego akurat tą? Co sądzicie o FreeBSD ? Dodam iż kompa mam starego , CPU 1 GHz , 380 MB RAM , RIVA TNT 2 32 MB. I by na tym sprzęcie linuks bez problemu się uruchamiał. Dodatkowo by była obsługiwana karta sieciowa Realtek RTL8180 Wireless LAN (Mini-) PCI NIC. Gdy ta karta będzie wpierana (a dawniej nie była i przez to Internet mi nie chodził - bo mam radiówkę) to będzie super.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mnie też naszło wreszcie na linuxa - może dlatego, że sprawiłem sobie miłego laptopa, a może to niemy nacisk kolegów w pracy...
    Dość powiedzieć, że wiele doświadczonych osób przesiadło się na Ubuntu, i właśnie tą dystrybucję mi poleciło. U mnie działa bardzo ładnie na IBM X41: 1.5 GHz i 1GB ramu z czego zużywa jakieś 300-400 MB.

Myślę, że w Twoim przypadku dobrą drogą będzie wypróbowanie najpierw dystrybucji LiveCD i pooglądanie, która będzie chciała wykryć Twój sprzęt.
    Druga zasada (którą kiedyś znalazłem na tym forum): wybierz taką dystrybucję, jaką posiada Twój lokalny guru - w razie problemów będzie łatwiej go zaprosić i rozwiązać

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

jaką posiada Twój lokalny guru
    ale ja zadnego nie znam. jak wspomnialem ta karta Realtek MUSI byc wspierana !!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

sterowniki do tej karty sa dostepne dla linuksa (oto dowod), ale obawiam sie, ze jaka dystrybucje bys nie wybral, to sterowniki do niej bedziesz musial doinstalowac recznie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał doderic Zobacz post
    Mnie też naszło wreszcie na linuxa - może dlatego, że sprawiłem sobie miłego laptopa, a może to niemy nacisk kolegów w pracy...
    Dość powiedzieć, że wiele doświadczonych osób przesiadło się na Ubuntu, i właśnie tą dystrybucję mi poleciło. U mnie działa bardzo ładnie na IBM X41: 1.5 GHz i 1GB ramu z czego zużywa jakieś 300-400 MB.

Myślę, że w Twoim przypadku dobrą drogą będzie wypróbowanie najpierw dystrybucji LiveCD i pooglądanie, która będzie chciała wykryć Twój sprzęt.
    Druga zasada (którą kiedyś znalazłem na tym forum): wybierz taką dystrybucję, jaką posiada Twój lokalny guru - w razie problemów będzie łatwiej go zaprosić i rozwiązać

Ubuntu nie polecam, jak nie masz dobrego komputera.
    Na Sempron 1533Mhz 1GB ram Radeon 9600 Ubuntu z firefoxem potrafiło mulić, się wieszać.
    Nie polecę także na twój sprzęt dystrybucji Mandriva 2009, OpenSuse. Testowałem już sporo distro, najlepiej chodziły mi i najbardziej spełniały moje oczekiwania distro PcLinuxOs począwszy od wersji 2007 PL.
    W tym roku powstała wersja z LXDE.
    PCLinuxOS z LXDE ( jest lżejsze od xfce także )
    Distro które zawiera bardzo szybkie, ładnie wyglądające środowisko graficzne + do tego
    # Midori - jako przeglądarkę www, ( jest szybsza od firefox, na słabszy sprzęt )
    # Alsaplayer - jako odtwarzacz muzyki,
    # Leafpad - jako edytor tekstu,
    # PCMan - jako menadżer plików,
    # Mplayer - jako odtwarzacz filmów,
    # oraz wiele, wiele więcej...

Iso waży zaledwie 300MB
    Link : http://distro.ibiblio.org/pub/linux/...xde-2009.4.iso

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Mam komputer z Pentium III 933MHz i 512M RAM'u i na tym openSUSE 11.0 z KDE 3.5 chodzi zupełnie normalnie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

ubuntu nic nie zamula a mam stary 10 letni komp .Wykorzystanie zasobów jak na scrinie.

pozdrawiam

Obserwator Avatar Fart
    Siła Reputacji
    0

Ubuntu jest chyba w tej chwili najpolularnieszą dystrybucją na świecie i w Polsce także, Ja jednak polecam PCLinuxOsa lub któryś z jego klonów.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał rouge Zobacz post
    Dodam iż kompa mam starego , CPU 1 GHz , 380 MB RAM , RIVA TNT 2 32 MB. I by na tym sprzęcie linuks bez problemu się uruchamiał.
    Rozbawiłeś mnie tym twierdzeniem
    Linux to nie Vista nie musisz mieć 2GB pamięci RAM.
    Zainstaluj lekkie środowisko graficzne i będzie latało szybko i stabilnie.

FreeBSD to fajny system ale to nie Linux.
    Jeśli nie miałeś do tej pory styczności z systemami uniksopodobnymi to nie bierz się za *BSD.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał hans Zobacz post
    Rozbawiłeś mnie tym twierdzeniem
    Linux to nie Vista nie musisz mieć 2GB pamięci RAM.
    Zainstaluj lekkie środowisko graficzne i będzie latało szybko i stabilnie.

FreeBSD to fajny system ale to nie Linux.
    Jeśli nie miałeś do tej pory styczności z systemami uniksopodobnymi to nie bierz się za *BSD.
    Witam,według mnie niezłym systemem jest.Ubuntu.Ja jednak używałem Linuksa Minta ze środowiskiem graficznym Gnome.Uważam,że jest bardzo przyjemnym systemem,a do tego ma zainstalowane od razu kodeki.Mint pracował u mnie na starym stacjonarnym kompie bez problemów.Potem śmigał bez problemów na nowym laptopie Asus.Polecam.8-).Jeśli dodatkowo mogę poradzić.Odwiedź fora linuksowe lub stronkę jaki linuks.pl

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)