Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Abonament RTV.

Donald Tusk dawno temu zapewniał, że niebawem zostanie zniesiony abonament radiowo-telewizyjny.
    Kilkoro moich znajomych, którzy mają Cyfrę lub Polsat w ubiełym roku już wyrejestrowało odbiorniki i przestali płacić abonament RTV. Namawiają i mnie, ale nie robię tego, bo trochę się obawiam.

Interesuje mnie jedno: czy mogą ukarać tych, którzy nie płacą abonamentu i naliczyć do tyłu abonament wraz z odsetkami?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odpowiadam w tym temacie, żeby nie było bałaganu:

1. Donald Tusk dawno temu zapewniał, że niebawem zostanie zniesiony abonament radiowo-telewizyjny.
    Kilkoro moich znajomych, którzy mają Cyfrę lub Polsat w ubiełym roku już wyrejestrowało odbiorniki i przestali płacić abonament RTV. Namawiają i mnie, ale nie robię tego, bo trochę się obawiam.

Interesuje mnie jedno: czy mogą ukarać tych, którzy nie płacą abonamentu i naliczyć do tyłu abonament wraz z odsetkami?

Szansa na to jest niewielka (zobacz ilu ludzi nie płaci od lat abonamentu i nic im się nie dzieje), ale mogą.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Olhado Zobacz post
    Szansa na to jest niewielka (zobacz ilu ludzi nie płaci od lat abonamentu i nic im się nie dzieje), ale mogą.

Pytanie dodatkowe: teoretycznie, TVP decyduje się ściągnąć zaległy abonament od tych którzy go nie płacą.
    Czy do każdego dłużnika podchodzi indywidualnie, czy może wynająć firmę do ściągania długów, daje im pełnomocnictwa, podaje listę dłużników i taka firma zajmuje się resztą?
    Chodzi mi o to, że pojedyńczo to za wiele zachodu a grupowo sprawa uproszczona i długi pościągane. Pozostaje jeszcze kwestia odsetek.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Jedno wiem. W tej chwili nie ma zadnych prawnych mozliwosci sciagniecia zaleglego abonamentu. Moga sobie przysylac powiadomienia o zaleglosci w nieskonczonosc (sytuacja gdy ktos nie wyrejestrowal odbiornika).

Wyrejestrowac odbiornik mozna chyba tylko przy braku zaleglosci w oplatach abonamentowych (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle). W niedlugim czasie od wyrejestrowania telewizora mozna sie spodziewac kontroli. Kontrolera mozna co prawda nie wpuscic do domu, wtedy spisuje on jakis protokol i tu nie wiem co dalej sie dzieje. Podejrzewam, ze co najwyzej moga przysylac co jakis czas kolejnych kontrolerow i nic wiecej (to tylko moje domysly)

Faktem jest tylko brak odpowiednich rozwiazan prawnych pozwalajach "sciagnac" od ludzi abonament rtv. Byly pomysly zeby podpiac abonament do rachunkow za telefon lub prad, podobnie jak podatek drogowy powiazano z paliwem. Jednak na pomyslach sie skonczylo. Jak na razie.

Ja tam bez telewizora moge zyc, jednak nie jestem w stanie pojac dlaczego ludzie maja placic co miesiac za posiadanie odbiornika tv, za ktory zaplacili w sklepie. Dlaczego nie wprowadzic oplat za pralki, lodowki, i inne artykuly agd?
    Kazdy kto decyduje sie placic miesiecznie za "cokolwiek" (telefon, Internet, tv np HBO, Cyfra itp) sam dokonuje wyboru i jest swiadomy produktu ktory otrzymuje, w przypadku niezadowolenia moze sie wycofac, zmienic operatora i takie tam.

Wiem ze to nierealne, ale jak dla mnie publiczna telewizja powinna sie zakodowac i pobierac oplaty tak jak inni operatorzy. Kto placi dostaje dekoder i po klopocie. Jednak masy trzeba oglupiac, nawet te nie placace abonamentu bo taka jest misja ;]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziękuję za te wskazówki.

Prośba do adminów o przyłączenie postów w temacie abonamentu z tego wątku.

http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=7803

//przeniesione. Macol

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Pytanie dodatkowe: teoretycznie, TVP decyduje się ściągnąć zaległy abonament od tych którzy go nie płacą.
    Czy do każdego dłużnika podchodzi indywidualnie, czy może wynająć firmę do ściągania długów, daje im pełnomocnictwa, podaje listę dłużników i taka firma zajmuje się resztą?
    Chodzi mi o to, że pojedyńczo to za wiele zachodu a grupowo sprawa uproszczona i długi pościągane. Pozostaje jeszcze kwestia odsetek.
    2. Skoro pytasz czy TVP może wynająć firmę windykacyjną, to odpowiedź brzmi: nie widzę przeszkód. Co więcej, moim zdaniem zdecydowanie powinna to zrobić - tak by było po prostu rozsądniej. Czy TVP w tej teoretycznej sytuacji postąpiłaby rozsądnie? Możemy spekulować
    Bonusowa, niechciana odpowiedź: niepłacenie za coś tylko dlatego, że być może w przyszłości nie trzeba będzie za to płacić, jest nie w porządku.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Do pobierania abonamentu upoważniona jest tylko Poczta Polska (co w opinii wielu jest wręcz sprzeczne z konstytucją, więc bezprawne - abonament jest rodzajem podatku i nie może go ściągać prywatna firma, powinien się tym zajmować Urząd Skarbowy), kontrolować mogą więc listonosze albo specjalnie wyznaczeni przez PP kontrolerzy.
    Ponieważ jednak nie maja oni żadnych ustawowych do tego uprawnień, nie musimy ich wpuszczać do domu, ani w ogóle z nimi rozmawiać. Żadna państwowa służba, typu policja, z kolei nie jest upoważniona do kontrolowania czy mamy odbiornik, czy nie i czy płacimy za niego.

Nie wiem, co Poczta robi po wyrejestrowaniu odbiornika, ja nie mam tego problemu, bo nigdy nie posiadałem zarejestrowanego odbiornika, nie płacę więc oczywiście i mam wszystko w nosie - jestem czysty.
    Przez długi czas pod ustawową definicję odbiornika nie podchodziła np. karta telewizyjna, ale podobno to już naprawiono (nie jestem pewien). Podejrzewam, że tak samo ma się sprawa z np. tunerem w magnetowidzie. A szkoda, taki fajny był sposób na wymiganie się (manetowid + stary monitor z wejściem AV).

Osobiście niewiele mnie to tyczy, ale jestem raczej przeciwny likwidacji abonamentu. Natomiast uważam go za zbyt wysoki, a jego wykorzystanie powinno być moim zdaniem kontrolowane i iść na programy kulturalne i edukacyjne (jak i większość kasy z reklam, skoro już są, TV publiczna powinna być instystucją nastawioną na cel, a nie na zarabianie, choć niech będzie w miarę samowystarczalna).
    Denerwują mnie natomiast pomysły dołączenia abonamentu do np. ceny prądu lub abonamentu TV kablowych, widzę tu źródło problemów dla osób nie korzystających z TV. Ja np. TV kablową mam - bo dostarcz mi Internet, a nie jest to możliwe bez wykupienia choćby najniższego pakietu TV. I co, miałbym jeszcze płacić abonament RTV?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie mam wielkiego wyboru, chcąc mieć święty spokój trzeba nadal opłacać abonament RTV i nie strachać się.

To fakt, że abonament jest dość wysoki, przeszło 15 zł miesięcznie, nie wspominają, że placę również Cyfrę i konserwację obsługi anteny zbiorczej a TV tylko sporadycznie oglądam.

Olhado dzięki, za bonusową wskazówkę również.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Abonament RTV

Dużo się mówi o tym całym abonamencie rtv.
    Uważam,że zamiesznie zrobili politycy bo obiecali i nie dotrzymali słowa-zreszta jak zwykle.
    Z tego co teraz wiem, bo poszlam oplacic na poczte ten abonament to teraz są nowe druki. Dzwoniłam do Działu Obsługi, zamówilam nowe ( bo stare wyrzuciłam, myślałam ze jak mam książeczke to nie są mi potrzebne ) i dowiedziałam się, że rtv normalnie istnieje, nie ma żadnych zwolnień ani nic i że naliczają odsetki za to jak ktoś nie płaci. Myślałam, że znosą go od stycznia bo w czerwcu byl szum medialny. Pół roku minęło, nic sie nie zmieniło wiec dla czystego sumienia poszlam zaplacic. Mam nowe druki- zapłaciłam zaległość z odsetkami i caly 2009. Tyle szumu a caly rok kosztuje tylko 186,70zł. Wolałam zapłacić dla czystego sumienia. Zreszta korzystam z TV i radia to czemu mam nie płacic. Odsetki wyszły mnie pare złoty. Nie jest źle. Nie wierze politykom. Dużo mówią mało robią a odsetki rtv rosną.
    Na szczęście mam uregulowane.
    Premier mówił, że chcą zmieść rtv i zastąpić czymś innym (pewnie ze zastapią i tak bedziemy placic bo to kasa dla Państwa a oni z kasy nie rezygnuja jak to mówia "dziura w budrzecie") zastanaiwa mnie czym zastapia-oile do tego dojdzie. Słyszalam o jakims podatku od reklam. Teraz na godzine ogladania mamy 15min reklam. Jak wprowadza ten podatek od reklam to bedziemy ogladac reklamy i czasami gdzies jakis film? Ile bedzie wtedy reklam? na godzine ogladania tv 30min reklam? Niech sobie już jest ten abonament rtv
    Zreszta stojąc w kolejce na poczcie bylo pelno ludzi i oni placą abonament. Rozmawialam z sąsiadami z bloku i tez placą. Myślałam, że nie ale te kolejki ludzi na poczcie utwierdzily mnie ze ludzie płacą wiec też zapłaciłam. Dodzwonic sie na rtv też nie lada sztuka ciągle zajęte. Pani mówiła, że tyle ludzi wyrzuciło nowe druki i chcą placic i dzwonia po nowe ( jak i ja to zrobilam) wiec drogą dedukcji zaplaciłam skoro inni płacą.
    Szczerze to wole miec święty spokój i współczuje tym co im odsetki rosną i żyją w błogiej nieświadomości.
    Myślałam, że moja mama jest zwolniona z rtv bo jest emerytką ale Pani z rtv mówiła, że nie ma żadnych takich zwolnień. Uważam, że politycy w Polsce robią bałagan... wstyd mi za nich...
    Zresztą Pani przez telefon poleciła mi strone www.poczta-polska.pl tam usługi i abonament rtv i tam wszystko jest napisane. Siara się przyznać ale człowiek nawet nie wie gdzie szukać... Byłam na tej stronie, czytałam, mam nowe druki i jest ok.
    Jakby co polecam link [url]http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV[/url
    A co do kablówki to też posiadam i był ich przedstawiciel i zapewniał mnie, że w cenie opłaty jest wliczony abonament telewizyjny i wcale nie prawda. Oszuści. Myśle sobie: opłacony rtv a nawet nie chciał ode mnie numeru ksiązeczki ani nic. No i wyczytałam na linku , że rtv to opłata jak kolega wyżej wspomnial za używanie i posiadanie sprawnego tv i radia a nie za sygnał, ilość programów czy coś.
    A o naszych politykach to ja się lepiej może nie wypowiem bo to oni powinni za ludzi zapłacić te odsetki. Pozostawie ich bez komentarza... Nie no obciach jak ich słucham czy widze w delegacji... ((

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja nie płaciłem i na obecną chwilę nie mam zamiaru płacić.
    ciągle tylko reklamy, powtórki seriali i starych filmów. uważam że jak ktoś płaci abonament za kablówkę lub inną telewizję to nie powinien płacić abonamentu rtv.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)