Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

wyostrzenie zdjecia złodzieja

witam ponownie,

mam do Was wielk spraw.
    a wiec w gigantycznym skrcie...mam na komputerze wykadrowane zdjecie z kamery przemysowej 'czowieka' ktry w tym miejscu mnie okrad.
    i teraz szukam programu...ktry pomgl by mi przubliy jego.. 'twarz'.
    nie powiem nagranie mimo takiej kamery, jest cakiem dobre, kolorowe, wida go ale moze jest jakas szansa na wyostrzenie, zblizenie na tyle zeby mozna bylo sie przyjzec chociaz troche dokladniej.
    probowalam Pisaca2 i PhotoFiltre ale niewiele pomogo.
    moze maice jakies rady?, prosz..to bardzo wane.
    szczerze?
    chce go dorwa, zyczajnie dorwa cholernego zodziejaa.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli wyostrzyć, to filtrem unshap mask (po polsku chyba nieostra maska?). Powinien mieć każdy dobry program graficzny (ja używam Paint Shop Pro 8, jest w wersji 30-to dniowej). Możesz dodatkowo pobawić się kontrastem, korekcją histogramu, etc.
    Jeśli chcesz je powiększyć, to potrzebny jest program z odpowiednim algorytmem. Możliwe opcje:
    • Darmowa przeglądarka Fast Stone Image Viewer - nieźle działa filtr Lanchos (albo również darmowy Photo Resizer tej samej firmy).
    • Komercyjny Photo Zoom Pro (jest chyba trial) - ma do wyboru mnóstwo zaawansowanych algorytmów, autorzy chwalą się, że ich programu używa FBI do powiększania mord właśnie, niestety trudny w użyciu (trudno osiągnć najlepsze efekty).
    • Komercyjny Reshade (reshade.com, nie wiem, czy jest jakaś wersja próbna, ale coś mi się kojarzy, że można fotkę zreskalować online) - umiarkowana ilość ustawień, dobre efekty.

Niestety, możesz wybić sobie z głowy takie cuda jak na filmach, że z kilku pikseli "robi się" elegenckie wyraźne zdjęcie. To jest niemożliwe. Nie można wydobyć z obrazka informacji, której na nim nie ma. Bardziej zaawansowane algorytmy mogą co najwyżej "domyślać się" ich, bazując na statystyce, znajomości zawartości, etc. Osiągnięcie nawet umiarkowanego efektu wymaga sporej wiedy teoretycznej o sposobach działania algorytmów i dużej wprawy. A nigdy nie widziałem choćby omówienia tych lepszych algorytmów. Podejrzewam, że są trzymane pod kluczem i opatentowane...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

.

Dziękujee...za programy.pobawie sie z tym troche, eh.
    wiem, ze moge nie wiele osiągnąć bo profesjonalistką w tym nie jestem i nigdy nie będę. ale wciąż mam nadzieje.

Pozdrawiam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia