Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Żona kontra pocieszycielka

Zwykle tak się wszystko zaczyna, facet zobaczy ładną dziewczynę zaraz zaczyna się ślinić na jej widok i układa sobie przemówienie czym ją i jak podejsć,aby umówiła się z nim chociaż na kawę.Kiedy to się stanie,chce czegoś więcej, ale wie,że w domu czeka żona i może dzieci,ale macha ręką i twierdzi,że raz kozie śmierć,a może się nic nie wyda. I tak brnie coraz dalej,przy okazji opowiadając nowej poderwanej,jaki to on nieszczęśliwy, jak go żona zdradza, że jego związek mimo,że kilkuletni,lub kilkunastoletni jest "już od dawna fikcją" i niekoniecznie musi to być blondynka,aby w takie zapewnienia uwierzyła.Bywają i takie,którym gość się podoba i też myśli..a co mi tam,zdradza żonę, jego sprawa,mnie też coś się od życia należy.... ale,że kosztem innej, o tym raczej nikt nie myśli. A proste stwierdzenie jest takie...nie buduje się swojego szczęścia na nieszczęściu innej....Trójkąt też czasami ulega zniszczeniu, kochanka się odwraca,bo wcześniejsze zapewnienia kochanka o miłości,okazują się kłamstwem,a prawowita małżonka wywala z hukiem niewiernego za drzwi.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

dokladnie, a jak zostanie nawet przy tym swoim bostwie to skad ona ma pewnosc, z ei jej nie zrobi takiego numeru jak zonie? pff, zona mnie nie rozumie, co za wymowka w ogole, sama z doswiadczenia wiem, ze to w wiekszosci faceci nei chca sluchac a nie kobiety.

Początkujący
    Mieszka w
    Krakow
    Siła Reputacji
    0

Rozeszłam się z mężem przez taką flądrę. Kiedy kazałam mu się wynosić, zabrał swoje rzeczy do "bratniej duszy" i wrócił na klęczkach po tygodniu.. Nie pasowało jej to jednak do końca.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

No niestety musimy uważnie słuchać siebie nawzajem i przede wszystkim obserwować. W każdej czynności, każdym geście jest znak/ wiadomość dla partnera. Nie wszyscy potrafią rozmawiać ze sobą otwarcie, ale dobrze jest to poćwiczyć i żyć ze sobą w prawdzie i szczerości. Jeśli jednego coś boli niech to powie, ale nie robi awantury. Chowanie uraz i unikanie konfliktów do niczego dobrego nie doprowadzi. Druga strona medalu jest taka, że ciągłe wypominki i przytyki też są nie na miejscu.
    Ostatnio edytowane przez maja40790 ; 26-08-13 o 12:31

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja uważam, że pary powinny się dobierać na zasadzie przeciwieństw. Kobieta mocno stąpająca po ziemi i nie dająca sobie dmuchać w kaszę i mąż pracowity, mądry,wierny,mający zamiast sieczki,rozum. Ale te "pocieszycielki" czasami tak potrafią zmanipulować każdym, że i ten wierny ulega.Dlatego należy każdy problem w małżeństwie rozwiązywać od ręki,nie czekać aż "sam się rozwiąże" , dużo rozmawiać,przebywać razem,częściej też gdzieś razem wychodzić. I jeśli mąż będzie miał wszystko w domu to czego mu potrzeba - będzie okey, z tym, że to oczywiście działa w obie strony. Ale rzeczywistość czasami jest inna i o tym wiemy doskonale, życie.

Początkujący
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

A ja uważam, że żona i mąż powinni być, jak najbardziej podobni do siebie. Jeśli jedno nie ma nawyku słuchania, to bardzo trudno będzie Nam "wytrzymać" z taką osobą...będziemy zmuszeni kilka razy powtarzać to samo (co bywa frustrujące). Wyobrażacie sobie związek introwertyka z ekstrawertykiem? To z pewnością się nie uda. Jedno będzie otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach, a drugie "i rzadko i niechętnie". Moim zdaniem obie strony powinny dążyć np. do tego, aby wybudować dom, zaoszczędzić na...

Witka
    Gość

nieznoszę pocieszycielek... z autopsji niestety

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Witka Zobacz post
    nieznoszę pocieszycielek... z autopsji niestety
    masz rację ... "pocieszycielki" pachną hipokryzją a niekiedy nawet chyba odczuwają dziką satysfakcję ... ja myślę że "pcieszycielstwo" [???] jest obłudne ...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wszystko zależy od tego w jakim sensie będzie ta pocieszycielka, bo jeśli biedny małżonek chce się wypłakać na ramieniu innej- to fatalnie, ale jeśli przyjaciółka pocieszycielka,będzie pocieszać zrozpaczoną koleżankę - super,oby tylko była szczera i miała uczciwe zamiary. Ale jak świat światem te pierwsze były,są i chyba zawsze będą,czy my tego chcemy czy nie.A skoro jeszcze facet jest podatny na uroki tychże,choćby żona za nim chodziła i tak go nie upilnuje.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)