Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: Strefa cienia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

już kiedyś rozmawialiśmy na tym forum o sile wiary czlwieka we włsane wyzdowienie. czasami takie zawierzenia Bogu czy innemu czlowiekowi, w którego umiejętności się wierzy bezgranicznie wystarczy aby wyzdrowieć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał makaronizm Zobacz post
    A ile jest przykładów na to ze ludzie woleli iść do szarlatana niż normalnie się leczyć a gdy zmądrzeli było za późno?

i to jest problem, bo ludzie otumanieni cwaną reklamą i "cudownym lekiem" tracą zmysły, druga sprawa, to trąbienie o strajkach lekarzy, pielęgniarek czy braku podstawowych leków w szpitalu zniechęca chorych do leczenia szpitalnego a szukania pomocy u znachorów czy szarlatanów.
    W dzisiejszych czasach niestety nie uda się chyba znaleźć znachora typu Rafał Wilczur z powieści Dołęgi-Mostowicza.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Książki nie czytałem, ale oglądałem film - świetny. Jeśli chodzi o to, że pod ich wpływem porzucają normalne leczenie, to jest najgorsze. Gdyby tylko dało się im to jakoś udowodnić to powinno być to surowo karane.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Książkę czytałam, film dwie wersje oglądałam, przedwojenną i tę nowszą z Bińczyckim w roli tytułowej. Tak na marginesie, wspaniała gra aktorska pana Jerzego.

Nie jest to takie proste, każdy chory wybiera wedle uznania sposób leczenia, każdy ma prawo "leczyć się" u znachora, zielarza czy tylko modlić się o wyzdrowienie. Nie można postawić zarzutu znachorowi, że zmusił chorego do leczenia i doprowadził do śmierci, jeśli chory sam zadecydował o takiej formie leczenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ale można go oskarżyć o dawanie złudnej nadziei mimo ze wie że jest zwykłym naciągaczem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał makaronizm Zobacz post
    Ale można go oskarżyć o dawanie złudnej nadziei mimo ze wie że jest zwykłym naciągaczem

Nie znam się na prawie, ale wydaje mi się, że za dawanie nadzieii nie ma podstaw do oskarżenia a naciągacz z pewnościa ma jakieś papiery do prowadzenia takiej działalności.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

myślę, żę można go skazać jeśli "pacjent" złudzony wspanialymi zdolnościami dozna uszczerbku na zdrowiu w czasie cudownej terapi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał deacon Zobacz post
    myślę, żę można go skazać jeśli "pacjent" złudzony wspanialymi zdolnościami dozna uszczerbku na zdrowiu w czasie cudownej terapi.

"Uzdrowiciel" może nawet doprowadzić pacjenta do śmierci, ale to jest wybór pacjenta u kogo się leczy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To jest dziwne. Prawo definiuje sposób zachowania w niemal każdym przypadku, ale nie potrafi poradzić sobie z takimi praktykami.

Cytat Napisał selena Zobacz post
    "Uzdrowiciel" może nawet doprowadzić pacjenta do śmierci, ale to jest wybór pacjenta u kogo się leczy.
    I tak i nie. Prawo zakazuje działać na szkodę drugiego człowieka.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)