Microsoft SMTP Service 6.0
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Zefir_psv
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Question Microsoft SMTP Service 6.0

Kupiem jaki czas temu par domen, postawiem na serwerze midzy innymi usug poczty (SMTP + POP3). Serwer pracuje na MS Windows Server 2003 x64, SP2. Poczta dziaa na standardowych demonach, instalowanych z windowsem. Nie zdecydowaem si na MSExchange (gownie ze wzgldu na Active Directory, ktrego nie chc wprowadza).

Wybraem najlepsze zabezpieczenie jakie mi przyszlo do glowy - ot port 25 (na SMTP) jest publicznie dostpny - kady moe mi napisa list (relay wyczony), natomiast odbieranie poczty przez POP3 - port zamkniety na routerze, czyli tylko userzy z sieci lokalnej. Niby wietnie, ale problem mj zacz sie w chwili, gdy chciaem zaoyc konto komu z poza LAN.

I odnonie powyszego moje pytanie - czy da si wogle gdzie ustawi, eby ten demon smtp automatycznie przesya poczt, ktra przyjdzie na dane konto, na jaki inny serwer (np. gmail)?? A moe kto podpowie inne - lepsze rozwizanie? Google milcz, a "maymitki" na kade wyszukiwanie dot. poczty prbuje mi exchange'a wcisn i zaczynam si ju gubi...

Bybym bardzo wdziczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

SMTP instalowany z Windowsem jest bardzo lekkim i przyjemnym klientem do obsługi poczty wychodzącej, przeznaczonym głównie do mailingu z poziomu aplikacji .NET.
    Natomiast nie jest to żaden zamiennik serwera pocztowego - w ogóle się do tego nie nadaje.

Na Twoim miejscu raczej podpiąłbym domeny do gmaila
    http://www.google.com/a/help/intl/en...sources/setup/

Jeżeli to Ci nie odpowiada, a potrzebujesz forwardingu (bo chyba o to Ci chodzi, jak rozumiem) - polecam darmowy hMailServer (u mnie działa )

Zefir_psv
    Gość

Dzięki za odpowiedź - tak chodzi mi o forwarding, a podpięcie pod gmaila całej domeny mi nie leży. Odnośnie tego serwerka mam pytanie - jak z jego bezpieczenstwem? Moge sie nie bac pootwierac porty 25,110?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

większość serwerów pocztowych na świecie ma je otwarte i nie słyszałem o jakichś spektakularnych atakach
    Ustawianie SSL to IMHO przerost formy nad treścią i nie zabezpiecza serwera w żaden sposób. Zabezpiecza transmisję między klientem a serwerem, a to insza inszość (np. wspomniany gmail)

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

większość używa portu 25 dla SMTP, teraz tylko chyba WP jakiś czas temu zmieniło

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)