Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Który router? PLEASE

Planuję kupić router i został mi polecony Linksys (z serii WRT54).
    Rozważam 2 bardzo podobne, różniące się tylko 1 szczegółem (i ceną ).
    Mianowicie jest to moc wyjściowa radia.

Zatem mam pytanie, czy (i jak bardzo) jest odczuwalna różnica pomiędzy mocą 16
    a 18?

Rozpatrywane przeze mnie routery:
    http://www.ulubiony.pl/?action=StoPr...48993&&u=10815
    http://www.hoopla.pl/Linksys,LINKSYS...rod,57599.html
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    Natalia

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jest jeszcze jedna dosc zasadnicza roznica miedzy tymi routerami. Mianowicie ilosc pamiec ram i flash
    WRT54GL ma 4MB flash i 16MB ram
    WRT54G ma 2MB flash i 8MB ram

Tych informacji zazwyczaj sprzedawcy nie umieszczaja
    Ta roznica ma dosc duze znaczenie dla osob planujacych wgrac inne oprogramowanie do routera, a dla linksysow jest to operacja wskazana. Chociaz sa ludzie, ktorym oryginalny firmware wystarczy w zupelnosci. Tak czy inaczej jesli mialbym wybierac to dolozylbym te pare groszy i wzial GL'a (zawsze to wiecej pamieci, mocniejsze radio i ewentualna mozliwosc zmiany oprogramowania)

Jednak najwazniejsze jest to jak zamierzasz korzystac z Internetu. Czy ktos bedzie sciagal cos z p2p non stop lub gral w gry online? Ile komputerow bedzie podlaczonych do routera? W jakiej odleglosci? itp
    Np dla 2 komputerow do przegladania stron www, odbierania poczty i padu-gadu prawdopodobnie nawet nie zauwazysz roznicy miedzy tymi modelami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dzięki za wyjaśnienia Trochę mi się rozjaśniło.

Jednakże pojawiły się nowe wątpliwości... Czy koniecznie potrzebuję dodatkowego oprogramowania (jeśli tak to jakiego i skąd go wziąć - dokupić?).

Router ma obsługiwać 5 kompów. Raczej nie gramy w gry online, ale czasem coś ściągamy.

Chyba faktycznie warto dołożyć. Mam rację?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Natka Zobacz post
    Czy koniecznie potrzebuję dodatkowego oprogramowania
    W tej chwili niczego jeszcze nie potrzebujesz. I mozesz nie potrzebowac wcale. Gdy jednak okaze sie, ze jedna osoba cos sciaga, a cztery pozostale czekaja 10 minut na zaladowanie strony www to bedzie sygnal ze czas cos zmienic. I wtedy okaze sie ze warto bylo dolozyc 30 zl do sprzetu, na ktorym mozna zainstalowac alternatywne oprogramowanie, ktore odpowiednio skonfigurowane problem rozwiaze.
    jeśli tak to jakiego i skąd go wziąć - dokupić?
    Dostepne w Internecie, za darmo (Tomato lub DD-WRT)
    Do kupienia sa tez routery z juz wgranym softem Tomato (ciekawa opcja, gdyz nie traci sie w ten sposob gwarancji)
    Jesli jednak chce sie zmieniac soft samemu to lepiej zeby podjela sie tego osoba z doswiadczeniem (zmienic oprogramowanie to nie problem, konfiguracja tegoz moze jednak sprawic troche trudnosci).

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Toto Zobacz post
    Do kupienia sa tez routery z juz wgranym softem Tomato (ciekawa opcja, gdyz nie traci sie w ten sposob gwarancji)
    Ani ja, ani nikt u mnie w domu nie ma zbytniego pojęcia o routerach... Dlatego może faktycznie warto zainwestować w sprzęt, o którym wspominasz. Czy możesz mi coś polecić w podobnej cenie (ok 160zł)?
    Bo rozumiem, że ten Linksys, który biorę pod uwagę nie ma jeszcze softu a istnieje tylko taka możliwość wgrania go później?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Sprzedawcy routerow z tomato doliczaja sobie jeszcze okolo 30-40zl, tak ze nie wiem czy to ma sens, tym bardziej, ze i tak mielibyscie problem z prawidlowa konfiguracja.

Ja bym po prostu wybral na waszym miejscu router z pierwszego linka (wrt54gl) i zobaczyl jak sie sprawuje wszystko na oryginalnym sofcie. Jesli nie spelni waszych oczekiwan, to na 90% zaden inny tani router tego nie zrobi. Wtedy mozna sie zaczac bawic najpierw ustawieniami na oryginalnym oprogramowaniu, a w ostatecznosci zmiana softu. Chodzi po prostu o wieksze pole manewru w przypadku rozczarowania sprzetem. Takie jest moje zdanie. Nie ma co sie martwic na zapas :]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Smile

OK

Dzięki wielkie za pomoc!
    Zaraz kupię ten router.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)