Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Umowa o pracę na zastępstwo a chorobowe.

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam małą sytuację kryzysową otóż od około miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim i mam jeszcze zwolnienie do 11.06. Właśnie się dowiedziałam, że moja szefowa -dyrektorka Gimnazjum gdyż jestem nauczycielką właśnie mi wysłała rozwiązanie umowy pocztą.
    Nie martwi mnie fakt utracenia pracy lecz braku środków do życia, gdyż jestem po operacji kolana i nie bardzo mogę chodzić zwłaszcza na rozmowy o pracę. Byłam na umowie na zastępstwo ale na czas określony do 30.06. Nauczycielka za którą jestem na zastępstwie zapewne za namową dyrektora wraca do pracy i już wróciła stad pewnie to rozwiązanie umowy.

Wiem, że po 33 dniach ZUS wypłaca zasiłek chorobowy nie wiem tylko czy trzeba im coś wysłać czy to idzie automatycznie...no i jak oni zamierzają obliczyć moją średnią pensję z 12 miesięcy jak ja pracuję dopiero od 8 bo wcześniej studiowałam.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Talking

Chyba nikt tu nie zagląda...wiec nikt mi nie pomógł...dowiedziałam sie, że zakład pracy wysłała wszystkie dokumenty do ZUS i będę dostawać zasiłek chorobowy za każde zwolnienie.
    Rozwiązanie umowy ze mną nie było bezprawne i wszystko gra.
    Nie polecam umowy na zastępstwo bo mimo krótkiego okresu wypowiedzenia to dużo z nia kłopotów w razie nieprzewidzianych okoliczności jak wypadek i choroba.

Pozdrawiam wszystkich :tak_trzymaj:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

coś mi się wydaje, że to do końca nie było fair, ogólnie wiadomo może zwolnić Cię wcześniej, ale nie jak Ty jesteś na zwolnieniu, czyli teoretycznie rozwiązanie umowy moglaś dostać dopiero po 111.06!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wink

:hmmm: Dzięki za odpowiedz...tez czuję, że to było nie fair ale co zrobić. Jeszcze chyba sie udam do inspekcji pracy tak aby mieć pewność na 100%.
    Pozdrawiam 8-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Umowa na zastępstwo została z Tobą podpisana na czas określony, który kończył się 30.06. Wysłanie wypowiedzenia jest zgodne z kodeksem pracy.Zwolnienie lekarskie pracodawca prześle do ZUS-u i oni wypłacą ci chorobowe. Natomiast następnie zwolnienie lekarskie musisz dostarczyć do ZUS-u, aby mieć wypłacone chorobowe. Z autopsji wiem, że po dostarczaniu następnego zwolnienia w szkole w której pracowałaś zacznie się dokładna kontrola ZUS-u dotycząca przebiegu twojego zatrudnienia, jak również będziesz musiała w tej sprawie składać wyjaśnienia w ZUS-ie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał qukaj Zobacz post
    Umowa na zastępstwo została z Tobą podpisana na czas określony, który kończył się 30.06. Wysłanie wypowiedzenia jest zgodne z kodeksem pracy.Zwolnienie lekarskie pracodawca prześle do ZUS-u i oni wypłacą ci chorobowe. Natomiast następnie zwolnienie lekarskie musisz dostarczyć do ZUS-u, aby mieć wypłacone chorobowe. Z autopsji wiem, że po dostarczaniu następnego zwolnienia w szkole w której pracowałaś zacznie się dokładna kontrola ZUS-u dotycząca przebiegu twojego zatrudnienia, jak również będziesz musiała w tej sprawie składać wyjaśnienia w ZUS-ie.
    ale czy napewno? bo zobacz miała umowę do 30.06, a była na zwolnieniu do 11.06 a dyrektorka chciała z nią rozwiązać umowę jak ta była na zwolnieniu lekarskim(a czas umowy jeszcze się nie skończył) i to chyba jest własnie trochę nie fair?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sprawki...

:x Z ZUS-em już wszystko wiem...wkurzona jestem na maxa, że dałam się zrobić w konia. Byłam w inspekcji pracy podobno wszystko zostało zrobione zgodnie z prawem!Nawet brak 3 dniowego okresu wypowiedzenia.To na prawdę smutne...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Art. 25.
    1. Umowę o pracę zawiera się na czas nie określony, na czas określony lub na
    czas wykonania określonej pracy. Jeżeli zachodzi konieczność zastępstwa pracownika
    w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy, pracodawca
    może w tym celu zatrudnić innego pracownika na podstawie umowy o pracę na
    czas określony, obejmujący czas tej nieobecnośc
    Art:30
    1. Umowa o pracę rozwiązuje się:
    1) na mocy porozumienia stron,
    2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia
    (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),
    3) przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia
    (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia),
    4) z upływem czasu, na który była zawarta,
    5) z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta.
    Art:44
    Pracownik może wnieść odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy,
    To są wybrane artykuły Kodeksu pracy. I w tym wypadku jest to zgodne z prawe, ale czy moralne to już zupełnie inna bajka.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Inspekcja pracy...

:hipiska:
    Dzwoniłam do 4 inspektoratów pracy województwa mazowieckiego w trzech przypadkach dowiedziałam się, że rozwiązanie umowy powinno nastąpić za trzydniowym terminem wypowiedzenia...mało tego czas tych trzech dni powinien sie zacząć w momencie dostarczenia takiej informacji. Ja dowiedziałam się 15 maja, że umowa została rozwiązana 12 maja...:wlosy_staja_deba: jeszcze chwila i zwariuję...każdy inaczej interpretuje przepisy ale przewaga osób twierdzi, że tak nie można...dlatego postanowiłam iść z tym do sądu niech on ostatecznie rozstrzygnie...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Umowa na zastępstwo!!!

Najgorsza umowa jaka istnieje!!!:stop:

Można ja w każ:stop: :stop: :stop: dej chwili rozwiązań nawet bez 3 dniowego okresu wypowiedzenia...rozwiązuje sie automatycznie jak zastępowany pracownik wróci...a pracodawca nie musi wcześniej uprzedzać, że ten pracownik wraca po prostu można przyjść do pracy i może się okazać, że już się nie pracuje...wszystko zgodnie z prawem!!!

Gratuluję wszystkim posłom zatrudnionym na umowę na zastępstwo...zaraz oni pewnie takich nie maja dlatego je wymyślaja!!!

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)