Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108

Temat: Wegetarianizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Porównujesz zwierzęta do ludzi i stawiasz ich na równych prawach, oczywiście i człowiek, i zwierzak chcą cieszyć się życiem, ale tak już jest stworzony ten świat, że zwierzęta służą ludziom na pokarm, co nie zmienia faktu że można ograniczyć pokarmy mięsne, ale całkowicie wyrzucić z diety trudno.
    Facet który ciężko pracuje musi konkretnie coś zjeść, mówię tu o mięsie i rybach, musi mieć siłę "roboczą" a warzywa i owoce tyle tej siły chyba nie dadzą.
    Wegetarianie mówią, że nie jedzą niczego co kiedyś żyło i oddychało a rośliny? fakt że to są istoty niższego rzędu, ale też są istotami żyjącymi a jednak są "uśmiercane", przerabiane i zjadane przez zwierzęta i ludzi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Osobiście znam wegetarian, którzy ciężko pracują fizycznie i całkiem nieźle dają sobie radę, nie słyszałem jeszcze od nich narzekań na brak siły. Według mnie zdrowy człowiek może zupełnie wyeliminować mięso ze swej diety. Większość przypadków mięsożerców to zwykli konformiści, którym mięso po prostu bardzo smakuje i dlatego je jedzą. Zabijanie innych istot dla własnej przyjemności i co gorsza, bez konieczności, wydaje mi się być szczególnie ohydne. Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, od której właściwie powinienem zacząć- przede wszystkim co to znaczy, że świat już został tak ułożony? Jak widzisz da się go ułożyć inaczej. Poza tym chciałem zwrócić uwagę, że ludzie należą do królestwa zwierząt, nie jesteśmy jakimś oderwanym od natury tworem, tylko jej integralną częścią. Co do roślin, nie czują i nie mają świadomości, wobec czego żywienie się nimi uznaję za malum necessarium, wydaje mi się, że mniejszą krzywdę wyrządzam zjadaniem roślin niż czujących, często samoświadomych zwierząt.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, od której właściwie powinienem zacząć- przede wszystkim co to znaczy, że świat już został tak ułożony?

to znaczy, że człowiek mięso jadł od dawna, ludzie pierwotni żywili się mięsem i obecnie nadal tak jest a dla niektórych musi tak być, bo np Eskimosi czy ludzie zamieszkujący tereny pustynne, nie mają wyboru i odżywiają się tylko mięsem.

Rolnik hoduje świnie, krowy, drób i z tego żyje, to jest jego praca, jest świadomy, że te zwierzęta będą zabite i zjedzone, więc powinien zaprzestać produkcji, bo przyczynia się do zabijania? problem w tym że skończy się jemu dochód.

Dzisiaj przeczytałam na Onecie, że według Światowej Organizacji Zdrowia posiłek mięsny co dwa dni to jedna z podstawowych potrzeb współczesnego człowieka.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Pewnie, że nie powinniśmy jeść mięsa, zwłaszcza tego z bezdusznych hodowli, pochodzącego z rzezi niewinnych stworzeń.

Mieszkańcy Afryki dają przykład całemu światu, jak dobrze jest żyć w zgodzie z naturą. Mają duże brzuszki i krótkie rączki, pewnie dlatego, że mało robia i dużo jedzą.Gdyby nie te bezduszne i straszne hodowle, też byśmy tak wyglądali.

EDIT: w sumie bracia wegetarianie mogą jeść rzodkiewkę, będzie mięso tańsze

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    to znaczy, że człowiek mięso jadł od dawna, ludzie pierwotni żywili się mięsem i obecnie nadal tak jest a dla niektórych musi tak być, bo np Eskimosi czy ludzie zamieszkujący tereny pustynne, nie mają wyboru i odżywiają się tylko mięsem.

Rolnik hoduje świnie, krowy, drób i z tego żyje, to jest jego praca, jest świadomy, że te zwierzęta będą zabite i zjedzone, więc powinien zaprzestać produkcji, bo przyczynia się do zabijania? problem w tym że skończy się jemu dochód.

Dzisiaj przeczytałam na Onecie, że według Światowej Organizacji Zdrowia posiłek mięsny co dwa dni to jedna z podstawowych potrzeb współczesnego człowieka.
    Zupełnie inną kwestią jest zjadanie mięsa z konieczności a inną jest zjadanie go dla przyjemności.
    Hodowanie zwierząt na ubój dla mnie jest ohydne. To bardzo przedmiotowe traktowanie życia. Poza tym uważam, że hodowla zwierząt na mięso przyczynia się do problemu głodu. Posłużę się wikipedią, z artykułu http://pl.wikipedia.org/wiki/Wegetarianizm "Motywacją dla której niektórzy przechodzą na wegetarianizm, jest zmniejszenie głódu na świecie. Produkcja mięsa zużywa duże zasoby pasz, w tym pasz roślinnych. Zmiejsza to iość produkrów roślinnych przeznaczonych na żywność dla ludzi i ogranicza możliwość dostarczania jej dla biedniejszym regionom, np.: Afryce".

Smile

Nie przepadam za tym wątkiem, bo podobne już przerabiałem kilka razy, ale...

Natura zaprogramowała człowieka, że jest wszystkożerny, jesteśmy ogniwem tzw łańcucha pokarmowego, więc dlaczego zmieniać to co jest naturalne?
    Powołujesz się na naturę w momencie kiedy piszesz (natura?) przez internet (natura?) o jedzeniu hodowanych (natura?) zwierząt w klatkach i karmionych jakimiś paszami i faszerowanych antybiotykami (natura?), które potem są transportowane do rzeźni jakąś ciężarówką (natura?), a ty jako przystosowana do polowań wybierasz się do sklepu (natura?) kupić mięsko i je sobie upichcić w domowym zaciszu. I gdzie tu natura?

Szkoda że nie jesteśmy w samolocie, to bym ze śmiechu nie wyrobił.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

lepiej było mi napisać, że to Pan Bóg stworzył ludzi, zwierzęta?

Każda dieta jest wyborem każdego z nas, nie jest to kara czy przymus. Nie neguję diety wegetariańskiej, nie krytykuję ludzi na tej diecie, tylko próbuję się dowiedzieć czegoś więcej od zainteresowanych, więc nie bądź złośliwy.

Niekiedy jak czytam o obrońcach koni, krów czy innych zwierząt to drażni mnie, że ludzie tak bardzo tym się przejmują a płacz maltretowanego dziecka czy żony alkoholika za ścianą może ich nie ruszać.

Hodowanie zwierząt na ubój dla mnie jest ohydne. To bardzo przedmiotowe traktowanie życia.
    wracam do przykładu rolnika, on z tej hodowli żyje, to jego źródło dochodu. Z uprawy ziemi nie zawsze da się wyżyć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

wracam do przykładu rolnika, on z tej hodowli żyje, to jego źródło dochodu. Z uprawy ziemi nie zawsze da się wyżyć.
    Chciałbym zauważyć, że to podaż i popyt regulują rynek. Gdyby ludzie na szerszą skale przestali jeść mięso a zaczeli jeść rośliny to sytuacja by się odwróciła i hodowla zwierząt by się nie opłacała.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Chciałbym zauważyć, że to podaż i popyt regulują rynek. Gdyby ludzie na szerszą skale przestali jeść mięso a zaczeli jeść rośliny to sytuacja by się odwróciła i hodowla zwierząt by się nie opłacała.

To racja, nie sposób się z Tobą nie zgodzić w tej kwestii.

Obecnie głównym pokarmem ludzi jest mięso ze zwierząt i jeśli ludzie przerzucą się na rośliny, to czy ziemia będzie w stanie wykarmic wszystkie zwierzęta i ludzi?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To racja, nie sposób się z Tobą nie zgodzić w tej kwestii.

Obecnie głównym pokarmem ludzi jest mięso ze zwierząt i jeśli ludzie przerzucą się na rośliny, to czy ziemia będzie w stanie wykarmic wszystkie zwierzęta i ludzi?
    Nie znam takich spekulacyjnych danych ale podejrzewam, że można je wygooglać. Nawet bez tych danych rozumując analitycznie sądze, że problem głodu znacznie by się zmniejszył.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia