Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 108

Temat: Wegetarianizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Tą dygresją o niewolnictwie chciałem zwrocić uwagę na fakt, że na przestrzeni dziejów różne rzeczy były uważane za naturalne a potem już nie, tego to dotyczyło i tylko tego. Walka o prawa zwierząt i jednocześne zjadanie ich kojarzy mi się z tekstem Kazika z piosenki "12 groszy": " co to za wegetarianin, co wp***** schabowe?"

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wygo swoj ideologi w krajach, gdzie ludzie gloduj... zobaczysz z jak reakcj si spotkasz. Czowiek od dawna kierowa si smakiem w dobieraniu potraw (tak jak pies zapachem). Jednym smakuje miso innych zielenina, a jeszcze inni s zadowoleni wpierdzielajc ziemi (a s takie osoby).
    Jedn rzecz, ktra denerwuje mnie u wegetarian to wanie to, e nazywaj mnie morderc zwierzt. Dobra... Zaczne ich nazywa mordercami rolin (one, jak wykazay ostatnie badania ( i nie tylko te), te odczuwaj - patrz badania Cleve'a Backstera).

Na koniec jeden cytat:
    "Ludzie maj niezwyk potrzeb szukania diaba u innych,eby nie musie
    dostrzega go w sobie samych."
    Javier Cercas

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Elbow
    Teraz rozumiem dygresję, dodam tylko że niewolnictwo to był okres przejściowy a mięso jest pokarmem ludzi od wieków.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Selena
    Elbow też ma rację, że wszystko jest okresem przejściowym... panowanie mężczyzny nad kobiętą też trwało bardzo długo, a teraz ? Mamy coś co mozna nazwać "równouprawniem" (?). Nie jest powiedziane, że za kilkadziesiąt, może nawet kilkaset ( o ile się do tego czasu nie wybiją) ludzie będą jedli warzywa, może i dojść do tego że wszystko co potrzebne będzie nam do przeżycia będzie tworzone sztucznie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Arudil Zobacz post
    Wygo swoj ideologi w krajach, gdzie ludzie gloduj... zobaczysz z jak reakcj si spotkasz. Czowiek od dawna kierowa si smakiem w dobieraniu potraw (tak jak pies zapachem). Jednym smakuje miso innych zielenina, a jeszcze inni s zadowoleni wpierdzielajc ziemi (a s takie osoby).
    Jedn rzecz, ktra denerwuje mnie u wegetarian to wanie to, e nazywaj mnie morderc zwierzt. Dobra... Zaczne ich nazywa mordercami rolin (one, jak wykazay ostatnie badania ( i nie tylko te), te odczuwaj - patrz badania Cleve'a Backstera).

Na koniec jeden cytat:
    "Ludzie maj niezwyk potrzeb szukania diaba u innych,eby nie musie
    dostrzega go w sobie samych."
    Javier Cercas
    Po pierwsze, co ju mwiem nie wiem ju ile razy- chodzi mi o ludzi, ktrzy maj wybr i ich nic nie usprawiedliwia, nie mwi nic o ludziach, ktrzy tego wyboru nie maj i dla nich posiek misny to konieczno.
    Po drugie, zobacz co napisaem o jedzeniu rolin, fakt, to te jest zabijanie, natomiast w tym przypadku mog dokona wyboru midzy zabiciem istoty niszego rzdu (rolin), ktra jeli nawet co odczuwa to nie jest samowiadoma w przeciwiestwie do istot wyszego rzdu (zwierzt), ktre oczuwaj w peni, czsto s samwiadome i maj uczucia. Dlatego ywienie si rolinami uznaj za malum necessarium. To te jest pewna forma zabjstwa i nie przecz temu, natomiast ludzie ywicy si misem czsto prbuj przekona mnie, e forma ich diety nie wyrasta z zabjstwa. Ok, nie boli Was sumienie? Wasza sprawa, mnie te nie boli gdy zjadam roliny, ale nie prbujcie nikomu wmwi, e "czarne jest czarne a biae jest biae". Nudzi mnie powtarzanie tego samego po kilka razy, wic nie bd si ju udziela w tym temacie, chyba, e pojawi si jaka nowa kwestia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Arudil Zobacz post
    panowanie mężczyzny nad kobiętą też trwało bardzo długo, a teraz ? Mamy coś co mozna nazwać "równouprawniem" (?).

Nie jest powiedziane, że za kilkadziesiąt, może nawet kilkaset ( o ile się do tego czasu nie wybiją) ludzie będą jedli warzywa

Za długo ... teraz role się odwróciły i wchodzimy w okres dominacji kobiet nad facetami.

Być może w przyszłości ludzie przerzucą się na rośliny, ale póki co to na każdym prawie stole króluje mięso.

Selena:

Interesuję się tematem wegetarianizmu od pewnego czasu i zauważyłam, że na niektórych forach wegetarianie uważają się za ludzi "w lepszym gatunku", z tej racji, że traktują zwierzęta jako "młodszych braci" i nie jedzą z nich mięsa, czasami w wypowiedziach są niegrzeczni żeby nie powiedzieć złośliwi, niekiedy nawet nie mają szacunku dla mięsożernych.
    W drugą stronę też działa.

Spotkałam się z określeniem, że mięsożerni to "zabójcy", podniosło mi to lekko cisnienie.
    Nie rozumiem dlaczego podnosi ci to ciśnienie skoro:

Życie to walka o przetrwanie i co się z tym wiąże również zabijanie, dlatego denerwuje mnie kiedy ludzie stawiani są na równi a co gorsza ponad życie zwierząt i nazywa się ich zabójcami.
    Więc bycie zabójcą nie jest niczym nadzwyczajnym w naszej walce o przetrwanie.

Skoro

Człowiek jest jednostką nadrzędną, jest formą wyższą od zwierząt
    To czemu powołujesz się na prawa rządzące światem zwierząt? Czy nie powinniśmy być ponad nimi?

Czytałam niedawno że Greenpeace swego czasu wywalczył zakaz polowania na foki.
    Nie wątpię że zrobił to z powodu zjadania fok przez ludzi... Pomijając fakt że można przytaczać różne egzotyczne przykłady które o niczym nie świadczą. Dlatego proponuje ograniczyć się do Polski i naszych okolic. A tutaj ograniczenie spożycia mięsa spowodowałoby zmniejszenie ilości przemysłowych hodowli, co raczej nie zaburzyłoby ekosystemu np. w lasach...

Nie wiem jakie teorie głosił Hobbes i prawdę mówiąc wcale mnie to nie interesuje, uważam tylko że takie są prawa natury, że zwierzęta od wieków służą ludziom jako pokarm i nie widzę sensu zmieniać tego co dla ludzi dobre.
    Jak już zostało napisane. Przez wieki istniało niewolnictwo, przez wieki kobiety służyły mężczyzną (zresztą teraz też w niektórych "kulturach" tak jest), więc mnie ten argument nie przekonuje.

ja odbieram to inaczej, bo uważam że można jeść mięso z niektórych zwierząt i być przeciwnikiem zabijania innych zwierząt np dla futerka czy dla przyjemności zabijania.
    A ja bojkotuje Olimpiadę w Pekinie, nie pojadę na nią...

Najlepiej potępiać zjadanie fok, psów i kotów i jeszcze robaków których i tak byś nie tknęła w życiu.

ostatecznie można ograniczyć spożywanie mięsa a nie całkowicie wykluczać mięso z diety.
    Jeżeli stwierdzimy że zabijanie zwierzaków jest czymś złym, to zjedzenie 5 kurczaków zamiast 10 jest mniejszym złem, więc zawsze coś.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mirthall

W drugą stronę też działa.

Nie rozumiem dlaczego podnosi ci to ciśnienie

W niczym nie ubliżyłam wegetarianom, nie krytykuję ich, bo to ich wybór, ale nie podoba mi się określenie, że mięsożerca to zabójca, dlatego wyrażam swoje niezadowolenie. Nie spotkałam się ze stwierdzeniem że roślinożerca to zabójca roślin a jeśli nawet to wyłącznie jego sprawa.

Przez wieki istniało niewolnictwo (...) więc mnie ten argument nie przekonuje.

Jeżeli stwierdzimy że zabijanie zwierzaków jest czymś złym

Nie próbuję nikogo przekonać do swoich racji, wyrażam tylko swoje zdanie co myślę w danym temacie.

Zabijanie jest złem jeśli zabijamy dla przyjemności zabijania czy na futerka np foki.
    Niewolnictwo było złem dla ludzi a w zabijaniu zwierząt na wyżywienie dla ludzi nie widzę takiego zła.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem czy reszta też ale ja odnoszę coraz bardziej wrażenie, że wszelka dyskusja z Tobą jest jałowa, w kółko powtarzasz swoje racje nie reagując nawet na argumenty. Poza tym dodam tylko, że zauważyłem, że pogubiłaś się nawet w swoich kwestiach bo z jednej strony mówisz:
    Cytat Napisał selena
    (...)ale nie podoba mi się określenie, że mięsożerca to zabójca, dlatego wyrażam swoje niezadowolenie.
    a chwilę potem sama przyznajesz, choć bez wyrzutów sumienia, że:
    Cytat Napisał selena
    Niewolnictwo było złem dla ludzi a w _zabijaniu_ zwierząt na wyżywienie dla ludzi nie widzę takiego zła.
    Więc jak? To jesteś tym zabójcą czy nie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    dyskusja z Tobą jest jałowa, w kółko powtarzasz swoje racje nie reagując nawet na argumenty. Poza tym dodam tylko, że zauważyłem, że pogubiłaś się nawet w swoich kwestiach bo z jednej strony mówisz:

Uważasz że swoimi argumentami przekonałeś mnie, zmienię zdanie i przyznam Ci rację że to jest super dieta, bo nie zabijam zwierząt? jeśli tak to się mylisz, bo nie mam przekonania do diety wegetariańskiej, ale szanuję wybór innych, nie krytykuję że jedzą zieleninę a nie jak większość ludzi wszystko co jadalne, z mięsem włącznie.

Nie pogubiłam się, od początku twierdze że w/g mnie:
    zabijanie zwierząt na pokarm dla ludzi nie jest złem, więc mięsożerca nie jest żadnym zabójcą, dlatego nie podoba mi się że wegetarianie mówią na mięsożercow zabójcy. Prościej chyba nie można.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia