Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 108

Temat: Wegetarianizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

a miało być łopatologicznie.
    przekonałeś mnie, dość zabijania, od jutra przerzucam się na zieleninę i wbijanie do głowy problemów etycznych. o_glowie:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Życzę zatem powodzenia, może wyjdzie Ci lepiej niż subtelna sztuka ironii, której nie opanowałaś

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W dużej mierze sztuka ironii zależy od poziomu dyskutanta a poza tym to muszę częściej ironizować, trening czyni mistrza.
    Koniec off topu z mojej strony.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    Teraz proponuję sprawdzić co znaczy "osoba". Cytując chcoćby wikipedię:
    Język jest narzędziem niedoskonałym i nieścisłym, ale podejmowane są starania jego uściślenia, żeby pod danym pojęciem-symbolem wszyscy mogli rozumieć to samo. Słownik Języka Polskiego jest właśnie takim narzędziem, do którego należy sięgać w razie wątpliwości, i myślę, że jest on lepszym źródłem definicji słów niż Wikipedia.
    Zgodnie ze Słownikiem, pierwszą definicją słowa "osoba" jest "1. «jednostka ludzka»" -- czyli jednak człowiek, nie zwierzęta.

Nasuwa mi się więc Elbow pytanie: czy specjalnie wybrałeś definicję, która będzie lepiej służyła Twoim celom?

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    Po drugie, użyłem definicji projektującej, desygnatu tego terminu również objaśniać nie zamierzam.
    Szkoda, że wolisz się zasłaniać mądrymi nazwami niż wyjaśnić, co Ty pod tym pojęciem rozumiesz, bo niestety jak zajrzę do słownika, to nie będę miał pewności, czy ty rozumiesz to pojęcie tak samo...

Co do wegetarianizmu -- jest to wspaniały temat do długich dyskusji na poziomie moralnym, medycznym, psychologicznym i jaki tam sobie jeszcze każdy wymyśli. No i właściwie może służyć tylko do doskonalenia sztuki dyskusji, bo każda ze stron jest tak bardzo okopana na swoich stanowiskach, że nie da się przekonać

Jeszcze na koniec pytanie do wszystkich -- może ktoś będzie mi w stanie wyjaśnić bez używania trudnych słów -- jak to jest:
    Przypomina mi się z dawien dawna argument, który pojawił się chyba w związku z walką z głodem w Afryce, że jeśli wykarmimy taką krowę, to naje się nią potem tylko garstka ludzi, ale jeśli krowy paszę przerobimy na chleb i podpłomyki, to da się wykarmić wieś -- prawda to? czy tylko duże uproszczenie?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No z trawy to chyba tych podpłomyków nie ma za wiele Sera i produktów mlekopochodnych chyba też

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie mam już siły na jałowe dyskusje, powiedziałem wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie, reszta jest tylko odbijaniem piłeczki i biciem piany. Jako lekturę uzupełniającą polecam ten tekst, pod którym mógłbym się spokojnie podpisać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przyznam nie chciało mi się czytać artykułu... ale przyznaję, że my mięsożercy jesteśmy naprawdę ochydni ( i to nie jest sarkazm). Kurcze... popatrzyłem sobie tak dokładniej co jedzą Azjaci na tych swoich targach i podziękowałem... Chyba wole swojego schabowego. Zaczynam rozumieć już wegetarian, ale z mięsa narazie nie zrezygnuje, a mówie narazie bo nie wiem co będzie za czas jakiś. Takom rzekł

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

co jedzą Azjaci na tych swoich targach i podziękowałem
    A co tam dokładnie widziałeś? Ja chętnie spróbował pieczonej szarańczy, ale u nas chyba nigdzie nie serwują, zresztą pewnie cena byłaby straszna.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Szarańcze moze i bym spróbował... ale odpowiedno podaną. No ale szczura już nie za bardzo :/. A te i inne, dla Polaków ekstremalne potrawy, są normalnością w w krajach Azjatyckich (chodzi mi tu w szczególności o Chiny itp.). Chociaż oni by pewnie naszych polskich ogórków kiszonych nie zjedli. Co kraj to obyczaj.

Ja w sumie też od 5 lat jestem wegetarianką i cieszę się jedzenie ryb dobrze wpłynęło na moje zdrowie i figurę

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia