Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Temat: Wegetarianizm

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wegetarianizm

Wegetarianizm polega na usunięciu z diety przede wszystkim mięsa i ryb. Dietę tę stosuje ok 10% Polaków, chwaląc sobie że jest to dieta lekkostrawna, i mniej tłusta, zawiera mniejszą ilość toksyn, nie ma w niej hormonów i antybiotyków spożywanych w mięsie.
    Powodów może być wiele np względy etyczne, ideologiczne, religijne czy zdrowotne.

http://gotowanie.onet.pl/1487123,,ca...e,artykul.html

Co myślicie o diecie wegetarjańskiej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jestem vege od ok. 10 lat bardzo mi to służy, przede wszystkim czuję się zdrowszy, rzadziej choruję, mam lepszą kondycje. Drugi aspekt to aspekt moralny- nie pozbawiam życia i nie mam dzięki temu wyrzutów sumienia. Poza tym, gdybym był chrześcijaninem- piąte przykazanie w dekalogu wyraźnie mówi czego nie należy czynić (to tak a propos religijnego aspektu).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jesteś pewien, że wiesz, co mówi piąte przykazanie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przynajmniej w katechizmie KK mówi "Nie zabijaj".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Elbow
    Podziwiam wytrwałość ludzi na diecie wegetariańskiej, ja jem wszystko co jadalne, mięso również a ja bez przysłowiowego kotleta nie widzę obiadu. Posty ścisłe (Popielec, Wielki Piątek, Wigilia) zachowuję, z piątkami różnie to bywa, bo piątek czyli dzień bez mięsa mam tego dnia, w którym nie zjem kawałka mięsa czy wędliny.

Dieta wegatariańska jest ponoć uboga w żelazo, witaminy grupy B12, cholinę, witaminę D, kreatynę i inne, dlatego wskazane jest wzbogacenie tej diety sztucznie, więc jeśli mają być jakieś dodatki to czy wegetarianizm ma sens?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie bardzo mogę pojąć jak można zajadać się zwłokami zwierząt. Co do sztucznych dodatków to ja żadnych nie stosuję, jedynie czasem łykam magnez ale to z innych przyczyn. Dobrze dobrana dieta na pewno nie jest ani niezdrowa ani też nie jest niepełna. Regularnie robię badania krwi i mój lekarz mówi, że gdyby wszyscy jego pacjenci mieli takie wyniki jak ja to straciłby pracę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sam nie jestem wegetarianinem, za to moja siostra przeszła na "drugą stronę" już parę ładnych lat temu - osobiście bardzo sobie chwalę jej decyzję, bo nagle w domu pojawiły się potrawy inne niż przysłowiowy schabowy i kopiec ziemniaków.

Jednak nadal bardzo lubię mięso i się nim zajadam. Dlatego też uważam, że przejście na wegetarianizm by mnie ograniczyło, jednak za jego następstwa w postaci nowych, wymyślnych potraw bardzo jestem wdzięczny
    Niech każdy sam wybierze, co woli, ale z drugiej strony warto czerpać z pomysłów i doświadczeń drugiej strony...

Ja nie jem mięsa od jakiś 7-8 lat i żyję bez sztucznych dodatków.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał elbow Zobacz post
    Nie bardzo mogę pojąć jak można zajadać się zwłokami zwierząt.

Wegetarianie nie jedzą mięsa zwierząt bo akurat są przeciwni zabijaniu i to jest jasne.
    Jestem też przeciwnikiem zabijania zwierząt przezaczonych np na futra, bo można bez tego się obejść, ale zwierzęta przeznaczone do uboju zabijane są humanitarnie, bez znęcania się nad nimi.
    Natura zaprogramowała człowieka, że jest wszystkożerny, jesteśmy ogniwem tzw łańcucha pokarmowego, więc dlaczego zmieniać to co jest naturalne?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zabijanie to zabijanie, mówisz, że bez futra można się obejść, bez mięsa także więc po co je jeść i przykładać rękę do morderstwa? To, że jesteśmy najbardziej rozwiniętymi istotami na tej planecie (w co czasem wątpię) nie daje nam prawa, żeby decydować o życiu innych czujących istot. Co z tego, że jesteśmy wszystkożerni skoro bez mięsa można się obejść to według mnie jest to wskazane. Nie jesteśmy tylko zwierzętami, my (ludzie) mamy rozum, sumienie i zdolność do podejmowania suwerennych wyborów, między innymi to odróżnia nas od reszty zwierząt- mamy wybór.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia