Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Temat: Wegetarianizm

Hybrid View

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Wegetarianizm

Wegetarianizm polega na usunięciu z diety przede wszystkim mięsa i ryb. Dietę tę stosuje ok 10% Polaków, chwaląc sobie że jest to dieta lekkostrawna, i mniej tłusta, zawiera mniejszą ilość toksyn, nie ma w niej hormonów i antybiotyków spożywanych w mięsie.
    Powodów może być wiele np względy etyczne, ideologiczne, religijne czy zdrowotne.

http://gotowanie.onet.pl/1487123,,ca...e,artykul.html

Co myślicie o diecie wegetarjańskiej?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jestem vege od ok. 10 lat bardzo mi to służy, przede wszystkim czuję się zdrowszy, rzadziej choruję, mam lepszą kondycje. Drugi aspekt to aspekt moralny- nie pozbawiam życia i nie mam dzięki temu wyrzutów sumienia. Poza tym, gdybym był chrześcijaninem- piąte przykazanie w dekalogu wyraźnie mówi czego nie należy czynić (to tak a propos religijnego aspektu).

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jesteś pewien, że wiesz, co mówi piąte przykazanie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przynajmniej w katechizmie KK mówi "Nie zabijaj".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Elbow
    Podziwiam wytrwałość ludzi na diecie wegetariańskiej, ja jem wszystko co jadalne, mięso również a ja bez przysłowiowego kotleta nie widzę obiadu. Posty ścisłe (Popielec, Wielki Piątek, Wigilia) zachowuję, z piątkami różnie to bywa, bo piątek czyli dzień bez mięsa mam tego dnia, w którym nie zjem kawałka mięsa czy wędliny.

Dieta wegatariańska jest ponoć uboga w żelazo, witaminy grupy B12, cholinę, witaminę D, kreatynę i inne, dlatego wskazane jest wzbogacenie tej diety sztucznie, więc jeśli mają być jakieś dodatki to czy wegetarianizm ma sens?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie bardzo mogę pojąć jak można zajadać się zwłokami zwierząt. Co do sztucznych dodatków to ja żadnych nie stosuję, jedynie czasem łykam magnez ale to z innych przyczyn. Dobrze dobrana dieta na pewno nie jest ani niezdrowa ani też nie jest niepełna. Regularnie robię badania krwi i mój lekarz mówi, że gdyby wszyscy jego pacjenci mieli takie wyniki jak ja to straciłby pracę.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał selena Zobacz post
    Elbow
    Podziwiam wytrwałość ludzi na diecie wegetariańskiej, ja jem wszystko co jadalne, mięso również a ja bez przysłowiowego kotleta nie widzę obiadu.[...]
    Dieta wegatariańska jest ponoć uboga w żelazo, witaminy grupy B12, cholinę, witaminę D, kreatynę i inne, dlatego wskazane jest wzbogacenie tej diety sztucznie, więc jeśli mają być jakieś dodatki to czy wegetarianizm ma sens?
    Nie trzeba być wytrwałym, żeby być wegetarianinem. Są różne powody takiego wyboru. Dla mnie np. mięso w większości jest niejadalne, jak choćby drewno korkowe. Jeśli nie lubisz szpinaku, to niejadanie go raczej nie nazwiesz wytrwałością. Co do niedoborów, typowy człowiek po odstawieniu "kotleta" ma w spiżarce chleb z serem i ziemniaki z surówką. Jest wiele różnych rodzajów jedzenia (poza mięsem), więcej niż gatunków mięsa i jego przetworów. Wielu ludzi ma niedobory także jedząc mięso, więc to normalne, że po odstawieniu go ma nieco większe.
    Jeśli ktoś nie jada nabiału, jest narażony na niedobory wapnia i witaminy D3, więc zapewne powinien wzbogacać tę dietę "sztucznie". Czy niejadanie nabiału ma sens?
    A dla tych, którym brakuje brązowych krągłości na talerzu, wymyślono "kotlety" sojowe. Mój chłopak lubił smak mięsa (!), ale przeszedł na wegetarianizm ze względów zdrowotnych (!) i uważa, że soja jest dobrym zastępnikiem.
    Generalnie dziwi mnie podejście "zastępowania". Mięso to trucizna i nie trzeba jej niczym zastępować, a soja jest pożywna do jedzenia nawet i przy mięsie. Przyznaję, że mięso jest najlepszym źródłem żelaza w najlepszej dla ludzi postaci (hemowej), ale dlatego, że są to zwłoki istot tak podobnych do nas.
    Jakkolwiek, nie zjadłabym tynku ze ścian tylko dlatego, że zawiera dużo wapnia.

Pozdrawiam.

Ja nie jem mięsa od jakiś 7-8 lat i żyję bez sztucznych dodatków.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

ja jem mieso ale staram sie ograniczac. moze niedlugo calkiem zrezygnuje. to co sie dzieje na farmach z kurczakami, swinkami i krowami przeznaczonymi na rzez przechodzi ludzkie pojecie

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja czasami również jem potrawy wegetariańskie. Ostatnio nawet dość często. Chwilowo mam dość mięsa, ale nie mówię, że do niego nie wrócę hehe. Jak nie mam pomysłu na obiad, to najczęściej zamawiam różnorodne dania ze smakuje.pl , bo zawsze mają dobry wybór

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia