Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

No to Gleaken "pojechae". Trca mi to troszk zasad "to czego ja sucham jest jedyne i suszne, a reszt to mona krytykowa i 'opluwa'". Przedstawi Ci muzyk w podobny sposb, jak Ty...
    Pop - moe i enada, moe i dno. Ale zastanwmy si nad jej fenomenem i nazw. Muzyka popularna, dla mas, dla caej rzeszy ludzi, ktrzy jad autem i suchaj radia, dla pani w urzdzie, dla budowlaca. Czy to znaczy, e kady kto tego sucha jest gorszy? Nie wydaje mi si - reprezentuje on pewien sposb ycia, a e muzyka "pop" jest wszechobecna, zdecydowanie niewaciwym jest jakiekolwiek szufladkowanie. Ja na miejscu ludzi suchajcych popu, a myl, e czsto do nich nale poczuabym si uraona stwierdzeniem "dno i enada".

Hip-hop - nie kady zesp piewa o jaraniu zioa, nie w kadym tekcie jest mowa o "d..maniu lasek", nie w kadym tekcie wystpuj przeklestwa. Posuchaj chociaby Grammatika! Zmienisz zadnie o muzyce HH, o ile jak stwierdzie tekst jest tak bardzo wany dla Ciebie. W tym wypadku znowu szufladkujesz...i znowu bardzo si mylisz. Slucham HH, wanie dlatego, e tekst jest dla mnie najwaniejszy, a jeli jeszcze doskonale komponuje si z muzyka - sama przyjemno.

Reggae (tak, le napisae) - Mwisz, e nic si nie zmienia, nie wpade na to, e kada muzyka ma swj jedyny i niepowtarzalny klimat - taka jest specyfika reggae. Jeli nie suchasz, polecam Happysad.

Metal - no tu ju pokazae kompletny brak obiektywizmu. Moe nie sucham tego na codzie, ale czasami mam ochot posucha czego "ostrzejszego", a to zeby zaguszy myli, a to eby podenerwowa ssiadw, a to eby po prostu zaserwowa sobie nieco odmiany. Posuchaj Nightwish, i jeli wrcisz tu i powiesz mi, e tam jest tylko "saaatan" i inne tego typu krzywdzce stwierdzenia, to zwtpi w Twoj mio do muzyki-sztuki.

Rock - (eby nie byo, sucham najczciej z czystej pasji) Teksty, kte nie maj wpada w ucho? A jakie to s? Mylaam, e suchajc muzyki i skupiajc si w duej mierze na tekstach odnosimy je do siebie, personalizujemy tak bardzo, e nie ma wikszego znaczenia czy s melodyjne czy nie. Posuchaj Three Doors Down, Coma - wiele kawakw jest bardzo melodyjnych i wpada w ucho, a tekst jest gboki i ciki.

Podsumowujc Twoj wypowie, z caym szcunkiem dla Twojej osoby - proponuj wyj ze sztywnych ram i pozna co innego, a dopiero potem wypowiada si w miar rzetelnie na ten temat. Bo jak na razie to kierujesz si tak iloci stereotypw, e oczy bol jak si czyta Twojego posta!

Wikszo wypowiedzi jest suszna - pozdrowienia dla NIEzamknitych w stereotypach!

P.S.
    A co z alternative? Doskonay polski zesp George Dorn Screams - to jest sztuka, zwaszcza kawaek "Phoney"...Polecam!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Właśnie przypomniała mi się pewna sprawa. Mianowicie chodzi o jakość tekstów piosenek rockowych. O ile z jednej strony mamy wykonawców, których teksty stoją na wysokim poziomie, o tyle nie brak też "głębokich rozważań" typu "kolorowe sny kiedy ja dotykam ciebie" :lol: Czyli jednak każdy kij ma dwa końce

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście masz rację Onvog - każdy kij ma dwa końce. Dlatego też tak bardzo razi brak tej świadomości u Autora wątku Można też to potraktować odwrotnie - "żenujący, denny" pop także może charakteryzować się głębią tekstu - np. polska Goya i mogłabym tak mnozyc przykłady.
    Pozdrawiam, Aga R.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)