Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Muzyka Rock'owa

Muzyka rock'owa - moim zdaniem jeden z niewielu przejaww sztuki w XXI wieku.
    Samo sowo sztuka to niby malarstwo, rzeba, muzyka, grafika etc.
    Malarstwo - mieszy mnie a wrcz enuje. Jeeli "artysta", ktry postawi czarn kropk na biaym ptnie ogaszany jest za fenomena w swojej dziedzinie, to ja umywam rce od takiej sztuki.
    Rzeba - fikune formy, pozostawiajce swobod interpretacji. Tak! tylko takich sensownych, nad ktrymi warto podywagowa jest 15% z caoci.
    Muzyka:
    pop - dno i enada, przykad takiej Dody Elektrody poruszan yw innym temacie.
    hip-hop (czy jak to tam sie zwie) - k....a k....a jedziemy po zioo yeha...!! <---no comment
    reagge (chyba le napisaem ) - nadal fajne jak kiedy, nic sinei zmienio cho osobicie tego nie sucham.
    metal - wikszos zespow (cho nie wszystkie) typu: "AaaaAaa Satan aaaa" <--- rwnie no comment
    rock - moim zdaniem ostatni przejaw sztuki XXI wieku. Teksty, ktre nie opieraj si tylko na tym, aby wpady szybko w ucho i mogo si tego sucha do us.....ej mierci (cho i tak s przyjemne). Muzyka, ktra nie kadego pociga aczkolwiek dobry zesp rock'owy tak wspaniale komponuje ze sob brzmienia elektrycznych gitar z basami i perkusj, e a chce si y.

Moe spotkam si z du krytyk ale taka jest moja opinia na temat dzisiejszej sztuki. Prosze o komentarze na poziomie.

Pozdrawiam Gleaken.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Gleaken... niby taki mdry, a gupoty gadasz. Metal to nie aaaa...Satan...aaaa. Moe jak by posucha troch tej muzyki miaby o niej inne zdanie. Przesuchaj Iron Maiden, posuchaj Blind Guardian, Ozzy'ego Osbourne'a, Black Sabath, Nightwisha. A poza tym okrelenie, e metal to tylko ave Satan wypowiadali ludzie o nikym poziomie inteligencji (a czytajc twoje wypowiedzi, nie naleysz do nich). Opierasz swoj wiedz na tym co kreuje telewizja (w tych programach s wybierane fragmenty piosenek wyrwane czsto z oglnego kontekstu). Rozumiem, e nie wszytkich moe chwyta Children of Bodom (ja te nie lubie az tak ostrej muzyki) nie katy musi sucha Kata, czy Behemota, ale to, e s takie a nie inne zespoy, ktrych wokal skupia si na groulowaniu, wcale nie oznacza, e to jest tylko Satan satan satan... (to samo mona dopasowa do kadego gatunku muzyki, daje rade nawet przy muzyce disco polo).

Z reszt si zgadzam, chocia dodabym jeszcze blues do sztuki XXI w. bo jeszcze ten gatunek i zespoy bluesowe istniej.
    Poza tym istnieje jeszcze taka "sztuka" jak performance (czy jak sie to pisze) - dno dna i 3 metry gebiej

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Fakt "metal" potraktowałem bardzo ogólnie, aczkolwiek mówię o ogólym stylu muzyki a nie odrębnych zespołach. Zauważ, że w swojej wypowiedzi zaznaczyłem, że nie wszystkie zespoły "metalowe" grają coś w stylu ave satan. Fakt zapomniałem o blues, o której też mam dobre zdanie, bo jest muzyką dla "ambitniejszych".
    A o performance nie słyszałem. Jakiś zacofany jestem a niby w XXI wiek użyje.

Pozdrawiam. Gleaken

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przykład performance... i to jest niby sztuka ?!
    Widziałem przedstawienie, gdzie pewna "artystka" rozdała widzom gumy do żucia i kazała je przeżuć (sama też zaczeła żuć). Potem podchodziła do każdego z wyciągniętą ręką i kazała oddać gumy. Następnie wzieła te zebrane gumy do buzi i je razem przeżuła... ponoć to jakąś jedność miało pokazywać

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jak dla mnie z tymi gumami nie pokazała nic. Nie wyidze w tym jakiejś jedności.
    Widok musiałbyć odrażający.
    A co do tego performance to ja też się mogę koncentratem pomidorowym oblać po tym jak założę prześcieradło na siebie. I tez będę fajny nie :P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

A teraz przypomniało mi się: jazz - kolejny przykład wspaniałej muzyki, może nie do końca XXI w. ale trwająca do dziś dnia. Coś pięknego

Wracając do metalu:
    Fakt "metal" potraktowałem bardzo ogólnie, aczkolwiek mówię o ogólym stylu muzyki a nie odrębnych zespołach.
    Metal nie jest ogólnym stylem muzyki, mówiąc metal 90% ludzi ma na myśli death, trash metal czasem black metal, ale dla zainteresowanych słowo metal to poprostu mocniejsze brzmienie gitary (heavy metal). Nie można zaliczać ogólnie do gatunku muzyki i mówić metal, tak jak nie powinno się ogólnie mówić, że lubię rocka... nie wszyscy lubią hard rocka czy soft rocka, albo nawet i punk rocka. A ja podałem przykłady zespołów grających naprawdę różną muzykę, zaczynając od heavy kończąc na death metalowych zespołach.
    większosć zespołów
    Wierz mi że mniejszość.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Stereotypy, stereotypy i jeszcze raz stereotypy.
    Pop to najogólniej rzecz biorąc muzyka popularna. Pop dzisiaj, pop 10 lat temu i pop lat 80tych to zupełnie inne bajki jeśli idzie gatunki muzyczne. Nawet dzisiaj pod pojęciem popu mogą kryć się odmienne gatunki. Oczywiście pop lansowany w TV to w znakomitej większości muzyka, która stawia przede wszystkim na bawienie się przy niej, wartości artystyczne mają tu znikome znaczenie.
    Hip hop to nie tylko bluzgki i używki. Posłuchajcie sobie Afrokolektywu czy Kanału Audytywnego. Na początku lat 90tych Kazik Staszewski zaczął wydawać solowe płyty mocno osadzone w rapowej stylistyce, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że był jednym z prekursorów rapu w Polsce.
    O reggae szczerze powiedziawszy mam blade pojęcie, ale w tym przypadku Gleaken chyba niewiele się pomylił.
    Nieszczęsny metal - metal to metal. Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi utożsamia pojącie metal z heavy metal, a nie death, thrash (nie trash!) czy black. Większość "zwykłych śmiertelników" nie ma nawet pojęcia, że takie podgatunki istnieją. Co do przekazu w metalu to generalizowanie, że dotyczy tylko Szatana i satanizmu jest oczywiście starym, śmierdzącym i bezsensownym (chociaż nie bezpodstawnym) sterotypem. "Problem" metalu polega na tym, że tam nikt nie boi się otwarcie mówić o kwestiach dotyczących religii i innych tematów tabu co dla niektórych ludzi jest rzeczą nie do ogarnięcia. Stąd taka wrogość wobec tego rodzaju muzyki. Bo to, że Slayer często zahacza o treści antychrześcijańskie wie praktycznie każdy kto zetknął się z tą kapelą, ale mało kto wie, że wokalista/basista tego zespołu jest chrześcijaninem. Tyle na razie ode mnie w tej kwestii.
    Potem mamy wspomnianego bluesa (sprawdźcie polski JJ Band, polecam) i jazz. Oba te gatunki nie przepadły, istnieją nadal i ciągle rozwijają się. I w sumie to stwierdzenie dotyczy chyba każdego gatunku muzycznego. Bo tak na prawdę wszędzie znajdą się zespoły/wykonawcy będący zakałą danego gatunku, ale jest też cała masa prawdziwych artystów pchających swoje "szufladki" naprzód, mających jeszcze wiele ciekawego i wartościowego do przekazania.

To chyba na tyle na teraz

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nieszczsny metal - metal to metal. Z moich obserwacji wynika, e wikszo ludzi utosamia pojcie metal z heavy metal, a nie death, thrash (nie trash!) czy black.
    Znw z moich obserwacji wynika, e ludzie opisujc metal najczciej kojarz go z groulowaniem,ktre nie wystepuje w heavy (przynajmniej w tym z lat 80' i 90'),z td mj wniosek i ludzi metal kojarzy sie z tym mocniejszym brzmieniem ni heavy, nie napisaem rwnie, e znaj te podgatunki.

thrash (nie trash!)
    Wynik mojej ignorancji, za ktr przepraszam, i braku ochoty sprawdzenia poprawnej pisowni z mojego wrodzonego lenistwa, za ktre nie przepraszam . Nie sucham wic nie mam pojecia jak si to pisze. Wole heavy metal, hard rocka i bluesa, od czasu do czasu cos jazzowego te si przyda.

Pozdrawiam

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Arudil Zobacz post
    Znw z moich obserwacji wynika, e ludzie opisujc metal najczciej kojarz go z groulowaniem,ktre nie wystepuje w heavy (przynajmniej w tym z lat 80' i 90'),z td mj wniosek i ludzi metal kojarzy sie z tym mocniejszym brzmieniem ni heavy, nie napisaem rwnie, e znaj te podgatunki.
    Hehe, ja z kolei najczciej spotykaem si ze stwierdzeniami, e metal to jakoby "darcie ryja i napi*** w instrumenty" Przy czym darciem ryja ludzie nazywaj i deathmetalowe ryczce wokale, i czyste, ale bardzo donone partie Bruce'a Dickinsona. Moim zdaniem wynika to gwnie z uprzedzenia.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ludzie patrzą na loga zespołów... widziałem gdzieś Eddiego przebranego za mikoła odcinającego głowe dzieciaka. To może tworzyć uprzedzenia. Ale ja tam do Eddiego nic nie mam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)