Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question Popieram posła Palikota...

uważam , że to jedyny w całym sejmie człowiek , który odważnie mówi to , co myśli on i wielu innych , nie mogących się wypowiedzieć publicznie.Poruszył wiele spraw ,o których mówiło się może nie szeptem , ale nie miały siły przebicia , np. sprawa policjantów gwałcących studentki, pomyłki w prezydenckich przemówieniach {było ich sporo} świadczące o zanikach pamięci , czy teraz głośna sprawa T. Rydzyka - wszyscy znają sprawę zbieranych przez niego pieniędzy na " ratowanie " stoczni,tajemniczego wypadku ze skutkiem śmiertelnym człowieka jadącego do prokuratury z dowodami na malwersację , wyzywanie pani prezydentowej, większość z nas ma w rodzinie starszych ludzi, którzy mają puste lodówki , nie kupują podstawowych rzeczy , bo opłacają przysyłane im blankiety wpłat na radio maryja.Myślę , że skoro mamy demokrację , to powinno być wolno mówić o wszystkim.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Demokracja, Palikot, PRL i Radio Maryja

Hej wiga.

Demokracja - to się tylko tak nazywa.

Jak się wydaje, p. Palikot, jak tez wielu innych, to tylko młotek, którym ktoś wali w to co mu przeszkadza.

Najwyraźniej nigdy nie słyszałeś, wiga, Radia Maryja. Powtarzasz to co usłyszysz. To się nazywa plotka. Kiedyś podobnie myślałem. Aż w końcu włączyłem to Radio; chciałem się przekonać na własne uszy. Dałem sobie tydzień. No i przekonałem się, że to świetna rozgłośnia, a to co o niej wykrzykują to propaganda.

Niedawno wpadła mi do głowy pewna myśl. Mianowicie, jest rok 1989, okrągły stół i ustalenia, że komuniści odchodzą a na to miejsce wchodzi demokracja. OK. Tylko (i tutaj jest najciekawszy moment) co się stało z komunistami, z całym aparatem państwowym, aparatem terroru, ORMO, ZOMO, milicją, rządem, WSI (być może wtedy inaczej się to nazywało) a więc wywiadem i kontrwywiadem oraz innymi tajnymi służbami, wydziałami zajmującymi się inwigilacją i rozbijaniem Kościoła w Posce, agentami sowieckimi, powiązaniami z Moskwą, z telewizją i radiem publicznym, którymi zarządzają komórki propagandowe itd? Co się stało z zabójcami księdza Jerzego Popiełuszki, tymi którzy wydali decyzje? Dlaczego Wałęsa żyje, choć był głównym wrogiem w PRL i, jak się sam wciąż chwali, sam rozbił komunizm? On a nie ksiądz Popiełuszko. Nie wierzę w to, że był bardziej przebiegły od tych, którzy stali wówczas u steru, a którzy nie byli idiotami tylko inteligentnymi ludźmi. Dlaczego ludzie odpowiedzialni za stan wojenny, w którym zginęli Polacy z rąk Polaków są pod ochroną? Bzdurne jest tłumaczenie, że musieli zabijać rodaków bo w innym przypadku to Sowieci by nas zabijali i pewnie trochę więcej by nas zginęło.

Zapewne jeszcze wiele by wymieniać. Przecież to są tysiące ludzi, armia ludzi. Co, nagle stali się przykładnymi obywatelami, patriotami? Dodać trzeba, że lata komunizmu to lata okupacji sowieckiej, a więc to byli zdrajcy własnego narodu. Wielu z nich przechodziło szkolenia w Związku Radzieckim. Polska była kontrolowana przez Sowietów.

A więc raz jeszcze zadaję pytanie: co się z tymi ludźmi i z tymi układami stało?! Uprzytomniłem sobie, że nic takiego. Nie zmienili nagle swego wnętrza. Działali i działają nadal. Tylko sposób działania zmienili. Rozpoczęli sprzedawanie majątku narodowego twierdząc, że przemysł polski jest do bani i prawie nic się nie opłaca produkować, a więc należy sprzedać komuś z zagranicy, bo w Polsce nikogo na fabryki nie stać. Wprowadzili usłużne im media typu Polsat, TVN, Gazeta Wyborcza itd. Jeśli ktoś nie działał i nie myślał według poprawności politycznej, którą oni podawali na tacy, to go niszczyli (np. Roman Kluska i jego Optimus -> Roman Kluska ujawnia nowe fakty o akcji fiskusa skierowanej w jego osobę, JTT z Wrocławia). Wypromowali ciemnogród, do którego należą wszycy ci, którzy myślą inaczej, są aktywnymi katolikami, mają czelność mówić o odkrytych matactwach gospodarczych i politycznych, którzy mówią, że istnieje Układ. Tych, którzy mówią w pewnym sensie o dziejowym spisku określa się oszołomy.

Zatem, jak trzymali łapę na wszystkim w kraju za czasów PRLu, tak trzymają ją nadal, tyle że z ukrycia. No i jak mogliby spać spokojnie, gdy ten wtręt, Radio Maryja psuje im szyki? Kościół Katolicki, którego głos słychać na falach RM, jest największą ich przeszkodą. To Radio Maryja właśnie odsłania nieraz ciemne sprawy, które dzieją się w Polsce. Dlatego jest sprawą oczywistą, że tą rozgłośnię trzeba zniszczyć. Rzecz jasna wielu nie słucha tego Radia i nie mają pojęcia o tych wydarzeniach. Są urobieni przez media wrogie dla RM w ten sposób, aby myśleć, że kto słucha tejże stacji jest moherem, z ciemnogrodu, że RM kłamie, że odkrywają teorię spiskową dziejów, że są homofobami i antysemitami, złodziejami itd., itp. No i ludziska wstydzą się nawet pomyśleć przychylnie o tym Radiu, a ta propaganda jest tak bardzo skuteczna, że nie wpadną również na to, aby samemu sprawdzić co tam gadają, chociaż wymaga to tylko przestawienia radia na ich częstotliwość.

Radio Maryja ma linię patriotyczną. Przyznam się, że ja także wstydziłbym się przyznać do patriotyzmu, użyć tego słowa. I to jest efekt kształcenia nas, Polaków przez media obecne w Polsce. A czy patriotyzm to jest coś złego? Wmawiają nam, że tak, i że patriotyzm to faszystowski nacjonalizm. A więc Radio Maryja propaguje faszyzm, jak głoszą jego przeciwnicy medialni i polityczni - to kolejny zarzut i kłamstwo na temat tej rozgłośni. Oczywiście starym agentom patriotyzm nie jest na rękę, bo np. nie weszlibyśmy do Unii Europejskiej, nie wybierani byliby postkomuniści i liberałowie do parlamentu czyli ich poplecznicy. Trudniej patriotę wodzić za nos za pomocą telewizora. Większy opór w narodzie patriotycznym przed sprzedawaniem na lewo i prawo jego majątku. I tak dalej, i tak dalej. WSKSIM kształci młodych Polaków do patriotyzmu. I to jest dla nich nie do zniesienia, zdeprawowana młodzież jest przyszłością dla ludzi z Układu zatem trzeba to zniszczyć wszelkimi sposobami. Bo młodzież, dla której największymi wartościami w życiu jest rozrywka, jedzenie, luz, własna wygoda nieraz kosztem innych, jest łatwiejsza w późniejszym okresie do manipulowania np. obiecankami.

Wiele osób jest szkalowanych w mediach za to, że sprzeciwiają się Układowi. To metoda stara i sprawdzona w PRLu. Ksiądz Popiełuszko też był poniewierany w mediach, a w końcu go zamordowali.

Doprawdy, w to co odbieramy z mediów my tylko wierzymy. My tego nie wiemy bo nie widzieliśmy tego na własne oczy. Do nas należy wybór komu uwierzymy. Jeśli znakomita większość mediów pokrzykuje na rozgłośnię Radio Maryja, to nie można się dziwić, że większość ludzi wierzy przeciwnikom tej stacji. Historia się powtarza. Krzyżacy także łgali na Polaków w krajach zachodnich. Ludność polska długie lata cierpiała z ich powodu. Na szczęście nastąpił ich kres (aczkolwiek nie do końca; mało kto wie, że zakon krzyżacki istnieje do dziś, w Wiedniu, o ile dobrze pamiętam). Jezus Chrystus także był prześladowany, a w końcu zabity dlatego, że miał posłuch u ludzi i przez prawdę którą głosił. Powiedział też abyśmy się nie łudzili i jeśli On był prześladowany to i my będziemy prześladowani. Oczywiście chodzi tu o jego wyznawców.

Proponuję: zadawajcie sobie pytania, szukajcie odpowiedzi, drążcie zagadnienia, czytajcie historię Polski.

P.S. Niedawno zainteresowałem się historią Polski. Jeśli czytać ją napisaną w sposób ciekawy, jest pasjonująca. Naprawdę nie przesadzę, jeśli napiszę, że mamy wspaniałą historię, którą tworzyli nasi ojcowie i praojcowie! Nie mamy prawie się czego wstydzić! Niewiele jest niegodnych epizodów w naszej historii. Niestety, Polacy często czują się gorsi od innych narodów, a są tacy (nie tylko niby polacy), którzy chcą nadal robić z nas ofiary losu i winnymi całemu złu świata. Zobaczcie to na własne oczy, na tym filmie -> mały format odtwarzanie łagodniejsze: Upside Down
    duży format, może trochę rwać odtwarzanie: Upside Down

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Atakujesz ludzi, którzy ulegają wpływom mediów. Ty również do nich należysz, a wpłynęła na ciebie właśnie stacja której tak bronisz. I nie możesz mi zarzucić, że nigdy tego radia nie słuchałem, wierz mi słuchałem i to co usłyszłem mnie zszokowało. W tej stacji może nie mówią wprost, że żyd jest zły i krajem rządzi żydomasoneria, tam wystepują tak gustowne aluzje i metafory, że tylko ktoś naprawdę potrafiący słuchać może je zrozumieć. Należysz nie do moherów, ale do ludzi broniących Radio Maryja, rozgłośnię z założenia religijną, na której nie powinny być poruszane sprawy ciężkiej polityki. Stacja ta wpływa na ludzi i ty jesteś tego przykładem mówiąc, że Polsaty, TVNy i jeszcze inne telewizje prywatne to jedno wielkie ZŁO. Przykładme jest pobicie reportera Polsatu bodajrze (bo nie pamiętam juz dokładnie której stacji) przez zagorzałych słuchaczy Radia.
    I do jasnej cholery nie ma żadnego pie...... spisku. A nawet jeśli jest to mi on nie wadzi. Co wy sie tego tak przyczepiliście... A w 2012 będzie koniec świata.
    I Krzyżacy i Joannici i jeszcze kilka zakonów, które zostały założone podczas wypraw Krzyżowych.

Co do filmu
    Zauważyłeś może, że to w USA i Kanadzie kręcony było ? Ludzie tam nie potrafią czasem powiedzieć jakie miasto jest ich stolicą, nie znają stanów, nie powiedzą, że wiedzą, że liczba gwiazdek na ich fladze świadczy o liczbie stanów wchodzących w skład USA. Ludzie z USA i Kanady są zwyczajnie nie douczeni i to nie jest spowodowane tym, że ktoś chce sprawić aby Polacy byli traktowani jako mordercy Żydów. To poprostu zaniedbanie w nauce i nic poza tym. Tworzysz ideologię, z której można się naprawdę uśmiać.

Jeżeli dopiero niedawno zainteresowałeś się historią Polski to gratuluję. Niedawno to naprawdę krótki okres czasu, abyś mógł powiedzieć, że z Polski się śmiano, Polski i Polaków się bano, to była jedna z kilku potęg w Europie. Co do Zakonu który zajął ziemie Prus Wschodnich. Polacy nie zniszczyli zakonu, tylko PAŃSTWO Krzyżackie. A nie zakon.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

@dmr
    1. Temat, wydaje mi się dotyczy posła Palikota.
    2. Kolejny raz mocno subiektywne opinie nie poparte żadnymi faktami.
    3. Jeśli się nie mylę, to zakon krzyżacki, to część kościoła katolickiego? A przecież "wszyscy jesteście katolikami" i swoich braci w wierze nie zabijacie? Nawet w odwecie.
    4. Dalej się wysilać nie będę, zapewne podobnie jak poprzednio więcej tu nie zajrzysz.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Question

No cóż , nie bardzo wiem , co ten długi " historyczny wykład " ma wspólnego z poruszonymi przeze mnie problemami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał macol Zobacz post
    @dmr
    1. Temat, wydaje mi się dotyczy posła Palikota.
    2. Kolejny raz mocno subiektywne opinie nie poparte żadnymi faktami.
    3. Jeśli się nie mylę, to zakon krzyżacki, to część kościoła katolickiego? A przecież "wszyscy jesteście katolikami" i swoich braci w wierze nie zabijacie? Nawet w odwecie.
    4. Dalej się wysilać nie będę, zapewne podobnie jak poprzednio więcej tu nie zajrzysz.
    Tak, temat dotyczy posła Palikota, a ten zajmuje się Radiem Maryja. No więc co, mam pisać, że podoba mi się jego fryzura, natomiast nie gustuję w takich krawatach jakie on nosi? Niedwuznacznie to przecież on nawołuje do nienawiści względem tegoż Radia. Może rzeczywiście dygresje wyszły nieco za daleko.

Ja o was, szanowni oponenci, mogę także powiedzieć, że wasze opinie są mocno subiektywne i nie poparte żadnymi faktami.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeżeli nasze opinie są mocno obiektywne to raczej bardzo dobrze, nie ?

A co do Palikota, kolejny komik w Sejmie, ale potrafi coś ruszyć przez swój hm... jakby to nazwać.. "niecodzienny humor". Ogólnie gościa lubie bo oglądając, czy słuchając jego wypowiedzi, często spadam z krzesełka i bynajmniej nie dlatego ,że gada głupoty, ale dlatego, że często jest to prawdą.

Zaawansowany uczestnik moderator
    Siła Reputacji
    0

nie poparte żadnymi faktami.
    Czyli?

Chyba nie chcesz powiedzieć że nie znasz bajki będącej podstawą twojej wiary? Tam jest wyraźny zakaz zabijania braci w wierze, ba! nawet wrogów. A może masz wątpliwości co do tego czy zakon krzyżacki był zakonem twojego kościoła? Ale to chyba norma że "chrześcijanie" nie znają historii własnej religii.

Żeby nie było wątpliwości. (Fakt: ) Zakon krzyżacki powstał podczas krucjat(oficjalnie od 1191, Klemens III), w podobnym celu jak zakon joannitów, czy templariuszy, czyli aby zabijać "niewiernych", (Opinia: )i dokonywać pewnie jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, której skutki być może odczuwamy do dziś.

Oczywiście zdaje sobie sprawę ze dla słuchacza RM zarówno Krzyżacy, jak i Templariusze utożsamiani z "masonerią" to zło wcielone, ale należy pamiętać że to przedewszystkim zakony chrześcijańskie!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tak, nie znam bajki, która miałaby być podstawą mojej wiary.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Więc jak najszybciej należy ją poznać.
    A Krzyżacy, Templariusze, Joannici, czy też inne zakony krzyżowe były powoływane przez kolejnych papieży tylko po to aby mogli on "dbać" o "niewiernych". W końcu to papieże głosili teorię, że cyt. "Zabić niewiernego to nie grzech, to droga do nieba".

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)