Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question Reklama strony

Wiem, że wymiany linków i bannerów
    wiem, że wykop.pl
    wiem, że podpisy, fora itd.
    wiem, że punkter.pl
    katalogi..

co jeszcze można? a właściwie gdzie jeszcze można reklamować swoją stronę?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dif Zobacz post
    co jeszcze można? a właściwie gdzie jeszcze można reklamować swoją stronę?
    Choć podpada pod wymianę banerów, to jeśli strona jest jakoś-tematyczna, to ringi.
    Jeśli chcesz reklamować nie stronę, ale usługi, które świadczysz poprzez stronę (albo i bez strony), to wszelkie bardziej tradycyjne media: prasa, radio, telewizja, reklama zewnętrzna, w komunikacji miejskiej.
    Także: sponsoring imprez, nalepki na samochodach, gadżety marketingowe (koszulki, długopisy, czapki, kubki, podkładki mod myszy, pendrive...), reklama na pudełkach pizzy (i kartonach mleka ;] )

Wszystko zależy, ile masz funduszy, czy opłaca Ci się inwestować i do kogo chcesz trafić.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cóż.. nie mam budżetu małego filmu, więc raczej szukam czegoś w miarę taniego lub wręcz darmowego

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wymianę linków można rozumieć na trzy sposoby:
    - jako wymianę na zasadzie umówienia się z właścicielem innej/innych stron na wzajemną wymianę linków, co moim zdaniem nie zawsze może przynieść oczekiwane rezultaty
    - jako wykorzystanie, nazwijmy to na nasze potrzeby, systemu automatycznej wymiany linków, który działa mniej więcej tak, że instalujemy na swojej stronie specjalny skrypt, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie na Twojej stronie linków stron zawartych w systemie. Gdy podczas wizyty robotów wyszukiwarek na Twojej stronie taki robot natrafi na linki z tego systemu to Ty otrzymujesz punkty w systemie, za które możesz "kupić" wyświetlenia linka do Twojej strony na innych stronach będąych w systemie. Im częściej boty wchodzą na Twoją stronę tym więcej otrzymujesz punktów. Punkty możesz też kupić za żywą gotówkę.
    - możesz też wykupić pojawienie się linka do swojej strony u właściciela innej strony. Dużo takich ofert znajdziesz na allegro.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Za umieszczenie na dobrej stronie linka do swojej ludzie oferują spore kwoty, więc jeśli nie zamierzasz na to przeznaczyć trzycyfrowych sum (jak na stronie o Jane Austen), to lipa. Z kolei na bylejakiej stronie nie ma to wielkiego sensu.
    Są jeszcze katalogi dmoz i mnóstwo innych, jak np. iKatalog.org (ten polecam po znajomości ale jest multum innych). Korzystałem z nich swego czasu.
    Wiele zależy od charakteru strony i jej jakości. Promując stronę z newsami Atari8.Info korzystałem z faktu dużej ilości „branżowych” katalogów i stron z linkami, dzięki prawie codziennym newsom strona była chętnie wszędzie dodawana. Na najważniejsze frazy udało się ja podnieść z 3-4 strony wyszukiwań w Google na czołowe miejsca: 1, 2, 3… I podnieść PR bodaj o dwa stopnie. Ale zajęło to (bez żadnych systemów wymiany i bez spamerskich sztuczek) około półtora roku. Albo duża kasa jest potrzebna, albo mrówcza, mozolna praca u podstaw — innej uczciwej drogi nie ma. Chyba, że strona jest fenomenalna i sami zachwyceni użytkownicy ją wypromują.
    Możesz skorzystać z serwisów typu wykop.pl, czy gwar.pl. Ale uważaj — nadmierne i wyraźnie autoreklamowe wstawianie swojej strony spowoduje jej zakopywanie przez zirytowanych użytkowników. Sam tak robię, bo niektóre wpisy to chyba są przez boty, hurtowo wrzucane. Zamieszczaj, jak masz coś wartościowego do pokazania, inaczej szkoda czasu.
    Zauważ, że korzystam z okazji i dodatkowo umieszczam linki do zaprzyjaźnionych stron raz jeszcze.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wartościowa strona reklamuje się sama

Cytat Napisał joseph01 Zobacz post
    Wartościowa strona reklamuje się sama
    Sam się sam reklamujesz :-| Jeszcze takiej nie widziałem która by się sama reklamowała.

Masz Allegro, gdzie w dziale komputery > internet jest mnóstwo różnych form reklam - również tanich tak więc na początek dla każdego coś dobrego.

No i najważniejsza dźwignia - dobre pozycjonowanie.
    http://www.e-pomocnik.pl/artykul.php?id=1

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Wiele też zależy od tego, co to za strona. Na przykład wiele blogów o tematyce IT zarejestrowanych jest w "Planecie Opery", która wybiera wpisy powiązane z tą przeglądarką i udostępnia listę takowych, oraz RSS. Na pewno dla małych stron i blogów jest to cenne wsparcie.

Jeśli strona jest wartościowa, to warto komentować (byle mądrze) pod wpisami na blogach, zainteresowany czytelnik/autor może kliknąć i jeśli spodoba mu się zawartość, doda ją np do blogrolla. Ale to, co chcesz zareklamować, musi być dobre, inaczej szkoda czasu. Mi się parę razy udało (na przykład dorzucił mnie do polecanych Andsol, czy polecił jeden z moich wpisów publicysta Polityki).
    Natomiast komentowanie, jeśli strona jest słaba lub średnia, nie ma sensu. Linki spod komentarzy prawie wszędzie mają "nofollow".

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

darmowa promocja

Ja jeszcze bym dodał że darmową promocję mego serwisu CenoLand.com - porównywarka cen uzyskałem w serwisie mojbiznes.pl
    oraz można wstawić artykuł na darmowym blogu blogspot.com lub założyć konto na technorati.com/blogs
    Do tego kilka katalogów i po 3miesiącach serwis ma PR3.
    iwo:

Reklama jako pozycjonowanie za pomoca linków i katalogów

Jedna z najskuteczniejszych metod wywyższenia się jest bez wątpienia pozycjonowanie za pomocą linków. Jednak nie każdy kto oferuje tego typu usługi w sieci jest specjalista. To zabieg szczególnie ważny, gdyż nieprawidłowo wykonywany może naprawdę zaszkodzić. Decydując się na tego typu usługi warto dobrze zapoznać się z ferta oraz oferentem. Dla tych którzy nie maja czasu idealnym rozwiązaniem jest również katalog stron

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)