Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Exclamation proszę o pomoc przy wyborze laptopa

Witam. zupełnie się nie znam na komputerach laptopach itp. zamierzam kupić jednak laptopa. potrzebny mi jest głównie do tego aby internet sie nie zacinał i office ładnie chodził. mam na to 1500 zł. i teraz co mi radzicie ? co powinnam zrobić i na co zwracać uwagę ? z góry dziękuje

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Przy takich wymaganiach (pisanie i przeglądanie) praktycznie na nic nie trzeba patrzeć.
    Na pewno 1GB (1024MB) pamięci. Najlepiej 2GB (nie cała będzie dostępna dla Ciebie, więc lepiej większa opcja)...
    Dysk - nie ważne (wystarczy między 80 a 160GB).
    Procesor - praktycznie nie wykorzystasz go przy takich założeniach. Chyba, że planujesz otwieranie 20zakładek w przeglądarce, to możesz patrzeć w stronę platformy Intel Centrino Duo. Jednak nie jest to konieczne.
    Być może powinna zainteresować Cię opcja możliwości połączenia przez Bluetooth (jeśli masz np. telefon działający w ten sposób), albo bezprzewodową sieć Wireless 802.11 (jeśli chcesz być mobilna i masz np. bezprzewodowy router w domu).
    Ewentualnie wbudowana kamerka internetowa, ale raczej rzadko spotykana w modelach z niższej półki.
    No i Windows XP na pokładzie. Obowiązkowo. Przy słabszych konfiguracjach nawet nie próbuj się pakować w Vistę, choćby nie wiem co Ci próbowali w sklepie wcisnąć na temat tego systemu...

Marki w tej granicy cenowej: Acer, IBM Leonowo (najtańsze w okolicach 1560), Toshiba Satelite (uwaga na system operacyjny, wciskają Vistę)..

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Odkopuję stary post, bo mam podobny problem, z tym że na lapka przeznaczam ok 2000zł i bardziej mi chodzi o producenta. Wiem, że ponoć niektóre firmy produkujące laptopy są lepsze od innych. Która jest najlepsza, w sensie lapek bez problemowo chodzi, gwarancja jest dość obszerna (w sensie nie znika kiedy przypadkiem lapek mi się zarysuje ;P ) i jest pewność, że w w kompie jest to co na karcie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No to polecam Asusa, chodzi bez zarzutu. Cicho, sprawnie i jest bardzo ładniutki :P
    Pozdrawiam,
    Aga

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odradzam kompa z celeronem na pokadzie.
    Pentium Duo lub Core 2 Duo, lub AMD x2
    Dwa rdzenie w kompie to podstawa!! Caa reszta nie jest ju tak istotna.
    Dobrze jeszcze eby RAM w notebooku by x2, tz. dwie kostki np. po 512 MB
    Ale to jest rzadko i w tej cenie raczej nie znajdziemy takiej opcji.
    Wtedy naley si dowiedzie ile WOLNYCH slotw RAM'u bdzie w naszym notebooku. (min.1 potrzebny)

I powiem szczerze.. unika Vista Home jak ognia!!! Jeeli chcemy by oryginalni, to jeeli nie ma XP prof, to bierzmy lapka z Vista Biznes. Troch droszy, ale moemy zainstalowa w ramach licencji XP prof.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeszcze muszę coś dodać... :lol:

Centrino to PLATFORMA!! Nie żaden procesor!!
    Jak sprzedawca Wam powiem, że ten lapek ma procesor CENTRINO. To proponuję zmienić sklep, albo sprzedawcę! :lol:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)