Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Deinstalacja sterowników

Hej,
    mam taki problem i nie bardzo wiem jak go rozwiązać <myśli>
    Otóż, niedawno pożyczałam urządzenie wielofunkcyjne HP, żeby coś tam sobie podrukować. Ściągnęłam sterowniki ze strony producenta i ładnie zainstalowałam, wszystko chodziło bez zarzutu. Kilka dni później drukarkę oddawałam, więc odinstalowałam wszelkie oprogramowanie z "HP" w nazwie - czyli takie, które się z nią łączyło. Wyczyściłam rejestr CleanGP i wszystko byłoby ok, gdyby nie sytuacja z dzisiaj.
    Komp nagle zaczął mulić, więc sprawdziłam procesy, a tam "coś" o nazwie HPZipm12.exe zużywało mi 98 CPU. Więc poszperałam trochę w Googlach (oczywiście po restarcie, bo nie szło czegokolwiek normalnie zrobić) i znalazłam program, którym niby mam usunąć wszystkie komponenty sterowników spod Trybu Awaryjnego. Tak tez chciałam zrobić, zainstalowałam Driver Cleaner i uruchomiłam go w tym trybie, ale w spisie sterów ni pokazał mi nic z "HP". Pytanie brzmi - jak mogę całkowicie usunąć pliki powiązane z tą nieszczęsną drukarką (urządzeniem wielofunkcyjnym) z kompa?
    Dodam, że kiedy wpisuję w "Wyszukaj" frazę HP, to wyskakuje mi mnóstwo plików, które jakby są generowane bóg wie przez co z rozszerzeniem najczęściej ".dll".
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję,
    pozdrawiam Aga R.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie wiem czy to cokolwiek da, ale proponuję uruchomić msconfig (polecenie Uruchom...). Tam na zakładce autostart (lub coś w ten deseń) będą wyszczególnione programy uruchamiane przy starcie systemu. Byćmoże jakaś pozostałość po tym urządzeniu tkwi tam.
    Myślę, że pomocne byłoby gdybyś podała nazwę tego urządzenia

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Już to zrobiłam, zaraz po odinstalowaniu sterowników. A co do nazwy urządzenia to dokładnie nie pamiętam właśnie... :shock: Ale to było chyba HP PSC 1410, tak na pewno bo z bitwą pod Grunwaldem kojarzę ;P

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał aga-r5 Zobacz post
    Ju to zrobiam, zaraz po odinstalowaniu sterownikw.
    Proponuje zerkn jeszcze na startujce z systemem usugi - jeli jest tam co podejrzanego z 'HP' w nazwie - moe to by to

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W Menederze Urzdze moesz poszuka drukarki. Jeli bdzie, to prawym, "Odinstaluj sterownik".
    Moesz skasowa te cay katalog c:\program files\HPxxxxxxxxxxxxxx (chyba bd dwa).
    Dodatkowo w c:\program files\common files\HPxxxxxxxx
    DLL'ek z "hp" w nazwie nie ruszaj, bo zajdziesz za gboko i si nie wygrzebiesz. Windows ma tendencj do gromadzenia niepotrzebnych rzeczy i nic na to nie poradzisz. Za to on sobie poradzi z Tob, jak mu za duo skasujesz
    HPZipm siedzi w c:\windows albo w c:\windows\system32. Moesz sprbowa te usun. I pewnie bdzie to exe, a nie DLL.
    Jeli go nie ma w autostarcie, to moesz sprawdzi jeszcze Panel Sterowania->Usugi i poszuka jakiego "printing service" albo "driver" z HP w nazwie (samego printer service nie usuwaj). Jak znajdziesz, to zatrzymaj i przestanie przeszkadza.

Oczywicie pewnie nie wszystko si da "tak po prostu", wic polecam tryb awaryjny.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Super, dzięki za pomocne rady...zaraz się za to wszystko zabiorę i nie omieszkam powiedzieć o wynikach - temat można uznać za zamknięty
    Pozdrawiam, Aga R.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)