Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Gdzie nauczyc sie projektowania www?

Cześć,
    gdzie w krakowie najlepeij nauczyc sie projektowania www? na jakim kursie? czy może na prywatnych lekcjach? dodam , że jestem grafikiem, zajmuje sie projektowaniem graficznym od paru lat, teraz chciałabym rozszerzyc umiejetności na www, prosze o rade :-)
    pozdrawiam
    F.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał fornarina Zobacz post
    Cześć,
    gdzie w krakowie najlepeij nauczyc sie projektowania www? na jakim kursie? czy może na prywatnych lekcjach? dodam , że jestem grafikiem, zajmuje sie projektowaniem graficznym od paru lat, teraz chciałabym rozszerzyc umiejetności na www, prosze o rade :-)
    pozdrawiam
    F.
    [OT]Albo to czysta podpucha albo masz nie więcej niż 15 lat. [/OT]

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

@szary_user
    Powinieneś przypomnieć sobie zasady z regulaminu:
    • Wymagając szacunku na forum, okaż szacunek innym jego użytkownikom.
    • Staraj się nie pisać pod wpływem emocji, szczególnie tych negatywnych.
    Co masz do tego usera, spytać nie może?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Albo to czysta podpucha albo masz nie więcej niż 15 lat.

czy czymś cie uraziłam? możesz mi wyjaśnić o co ci chodzi?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja uczyłem się sam i choć ciągle się uczę (teraz XHTML`a) powiem szczerze, że żadne kursy czy lekcje nie zrobią z Ciebie prawdziwego webmastera / webdesignera.
    Zaczynałem od stronek w html 4.x robiąc nawet to, co nie wyglądało tak jak należy... teraz, wraz z każdym nowym projektem zdobywam nowe doświadczenia - opanowałem już prawie XHTML (układ stron oparty na warstwach, etc.)

Praktyka... praktyka... i jeszcze raz praktyka

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Częściowo zgadzam się z poprzednimi opiniami. Webdesign to przede wszystkim wiedza którą zdobywa się na praktycznych projektach, jest jednak kilka działań które można podjąć aby tą naukę znacznie przyspieszyć.

Bardzo polecam videotutoriale, zwłaszcza początkującym. Jeśli nie ma bariery językowej to mocno polecam tutoriale lynda.com - subskrypcja nie jest droga, znacznie tańsza niż jakikolwiek kurs - zwłaszcza że te które dostępne są w Krakowie nie mają najlepszej opinii.

Nieco bardziej kosztowną drogą są prywatne lekcje u osoby która zajmuje się tym zawodowo. Wprawdzie ciężko znaleźć osobę która jest jednocześnie dobrym webdesignerem i umie przekazywać wiedzę w przystępny sposób, ale zdecydowanie warto.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Specjalizuj się w jednej dziedzinie. To nie lada sztuka być dobrym grafikiem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał joseph01 Zobacz post
    Specjalizuj się w jednej dziedzinie. To nie lada sztuka być dobrym grafikiem.
    Z tym też zgadzam się tylko częściowo - grafik bardzo często musi współpracować z drukarzem, webmasterem itp: innych dziedzin też koniecznie trzeba chociaż liznąć żeby móc być dobrym grafikiem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witaj,
    odpowiedzi na Twoje pytanie jest praktycznie tyle ilu jest internautw zarejestrowanych na forum. Odradzam pacenie za jakiekolwiek kursy. Byem wiadkiem jednego z takich (promo kurs ktry mia zaprezentowa przysze lekcje, rozdano rwnie program zaje, jedna godzina bez opaty, taka reklama) z ciekawoci. To co facet wykada przez godzin mona byo opanowa w 5 min (wiem z dowiadczenia). Poza tym pomija wiele istotnych faktw a nastpne zajcia miay by zupenie o czym innym wic wtpi eby do nich wraca.
    Jeeli chcesz nauczy si jak wykonywa strony WWW to na start mog poleci Ci stron na ktrej wychowao si wielu modych webmasterw.

http://www.kurshtml.boo.pl/

Druga sprawa to taka czy mylisz o nabyciu wiedzy o tworzeniu tych witryn by je tworzy czy po to by by dobrym grafikiem. Jeeli chcesz tworzy strony to w dzisiejszych czasach xHTML, CSS cznie ze znajomoci standardw sieciowych (w3c) plus PHP, SQL i JavaScript to absolutne minimum.
    Jeeli chcesz by dziki temu lepszym grafikiem jeeli chodzi o projekty stron WWW to wystarczy Ci znajomo HTML'a i CSS'a. Z dowiadczenia wiem e wielu grafikw tworzy nie projekty stron WWW a interaktywne obrazy. Niby dobrze ale przez to koszty tworzenia takiej witryny nieraz wzrastaj 2-3 krotnie. (witryna musi by elastyczna a sam HTML + CSS czy rnorodno przegldarek z jakich korzystaj uytkownicy nakada pewne ograniczenia)

Kopalni wiedzy jest szkoa w3c. Ogromna i darmowa kopalnia wiedzy.

http://www.w3schools.com/

Wymagana jest znajomo angielskiego.

Przerabiajc kurs, gdyby napotka pewne trudnoci, zawsze moesz skorzysta z darmowej pomocy na forach internetowych. Najpopularniejsze w Polsce to:
    www.webhelp.pl
    www.webmade.org
    www.webinside.pl
    www.webdiary.pl

Do wyboru do koloru. Sam jestem samoukiem, dziaam od duszego czasu na tych forach pomagajc i czasami zadajc pytania i pracuje w tej brany od jakiego czasu. aden kurs czy nauczyciel nie przekae Ci tego co wasna praca i dowiadczenie. Zwaszcza e te kursy s na og nic nie warte.

Pozdrawiam
    Gorylek

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dla ćwiczeń możesz porobić trochę stronek dla swoich znajomych, którzy mogliby czegoś takiego potrzebować. Wówczas masz dwa w jednym: praktykę w tworzeniu stron z jednej strony i praktykę w "rozumieniu" potrzeb i też kaprysów "zleceniodawców".

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)