Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Niepożądane strony przy przeglądaniu internetu

Wczoraj przeżyłam mały stres. Szukałam w googlach tematów związanych z hostingiem zdjęć (chodziło o serwery do przechowywania fotek). Klikałam po kolei na linki i klikając na jeden z nich wyskoczyła mi .... strona pedofilska:uwaga: :mdlosci: Chciałam jak najszybciej wyjść z tej strony , a tu figa !
    Nie mogę się jej pozbyć. Wyskoczylo jakieś okienko z komunikatem o jakiejś instalacji - chyba domagało się zainstalowania ( z nerwów nawet dokładnie nie czytałam co tam napisane).
    Wtedy zareagowal ESET (ESET Smart Security) i podał komunikat o zagrożeniu.
    Ale strona dalej sie wyświetlała. Wyłączyłam laptopa (a niech się dzieje co chce). Włączyłam ponownie i .... strony już nie było . Uffff, co za ulga
    Przeglądając dziennik zdarzeń ESET-a , zobaczyłam,że został wykryty koń trojański (właśnie z tej parszywej strony) i został przekazany do kwarantanny.

W związku z w/w mam pytanie: czy jest jakiś sposób,żeby na podobne strony nie wchodzic przez przypadek. Co robić , jak juz się dwepnie w takie g..... i nie można strony wyłączyć. Czy tylko ratuje całkowite wyłączenie komputera? Może macie podobne doświadczenia.
    Bedę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Najprościej

Uzywaj Firefoxa/Opery, są dużo bezpieczniejsze, w przeciwieństwie do IE błedy pozwalające na zainstalowanie złośliwego oprogramowania czy też są na bieżaco łatane. Znacznie łatwiej też zablokować strony które otwierają inne za pomocą JavaScriptu etc.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Firefox ma dwa fajne dodatki na tą okoliczność. Do pobrania ręcznie:
    AdBlock Plus - możesz zablokować wyświetlanie obrazków lub nawet zawartości całych stron, które Ci podpadną (z reguły "wyskakujące okienka" są trzymane na jednym serwerze "partnerskim" i dzielone między serwisy). Zablokowanie jednego takiego serwera zablokuje większość z nich.

Drugi to CustomizeGoogle, pozwala robić ciekawe rzeczy z wynikami wyszukiwań. Możesz na przykład zablokować niechcianą stronę (obok odnośnika pojawia się napis "filtruj"), by już nigdy nie pojawiła się jako odpowiedź na żadne pytanie do Googla.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Opera posiada wbudowane mechanizmy do blokowania niechcianych stron i zawartości

Jeśli koniecznie musisz korzystać z Internet Explorera to w przypadku takich stron jak opisałaś najlepiej sprawdza się klawisz Esc oraz kombinacja Alt+F4. Pierwszy anuluje praktycznie wszystko (używaj gdy wyskakują okienka z prośbą o instalowanie jakichś podejrzanych elementów), drugi zamyka aktywne okno programu. Nie ma czegoś takiego, że strony nie można wyłączyć. Strona może być upierdliwa i wyskakiwać co rusz, ale zawsze można ją zamknąć.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Onvog Zobacz post
    Opera posiada wbudowane mechanizmy do blokowania niechcianych stron i zawartości

Jeśli koniecznie musisz korzystać z Internet Explorera to w przypadku takich stron jak opisałaś najlepiej sprawdza się klawisz Esc oraz kombinacja Alt+F4. Pierwszy anuluje praktycznie wszystko (używaj gdy wyskakują okienka z prośbą o instalowanie jakichś podejrzanych elementów), drugi zamyka aktywne okno programu. Nie ma czegoś takiego, że strony nie można wyłączyć. Strona może być upierdliwa i wyskakiwać co rusz, ale zawsze można ją zamknąć.
    Wolałabym pozostać przy IE. Trochę sie zdenerwowałam , gdy nie mogłam sie pozbyc tej strony i działałam chaotycznie:stupid:
    W sumie zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Pewnie dlatego byłam zaskoczona.
    Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)