Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał StefanDetko
    czy uważasz, że Twoja krytyka tak mnie porazi, że aż skłoni do milczenia?
    Czyżby brakowało Ci argumentów?

Nimitz: nie nazwałem tylko zasugerowałem, że moge to zrobić...

a do rzeczy:
    Planete, wyemitowała ponadgodzinny film o sekcie Hare Krisna, jej początkach w Indiach i w Ameryce. Historia tego ruchu bogato opisana jest w Necie, więc przejdę do sedna. Sri Prabhupada przyjechał do hippizującej Ameryki, usiadł pod drzewem i dość szybko zafascynował swoim śpiewem grupkę studentów, lekarzy, prawników, mających trochę już dosyć bezustannego ćpania, wolnej miłości etc., a poszukującej "duchowego przewodnictwa". Ruch bardzo szybko się rozwijał – w przeciągu lat dochodziło do małżeństw pomiędzy członkami sekty, rodziły się dzieci. Realizatorzy podkreślili fakt, że zarówno małżeństwo jak i prokreacja nie były zbyt mile widziane przez przywódców sekty, preferujących celibat. W wieku 7 lat dzieci były zabierane rodzicom i wysyłane na farmy w USA lub w Indiach, gdzie oddawane były pod opiekę nauczycieli. Tu realizatorzy podkreślali, iż w hierarchii wartości członków sekty, nauczycielami i opiekunami dzieci zostawali nieudacznicy, nienadający się do wyższych funkcji w sekcie - najwyżej oceniani byli zaś ci, którzy sprzedawali książki Sri Prabhupady. W efekcie końcowym „nauczycielami” zostawali ludzie nieposiadający żadnych kwalifikacji, a już zwłaszcza do bycia opiekunami nieletnich.
    Pokazano kilka osób, które wyrastały w takich internatach, które opowiadały, że były bite, głodzone, pozbawiane podstawowej opieki medycznej i wykorzystywane seksualnie. Wstrząsająca była dla mnie relacja mężczyzny opowiadającego, jak przez całe dzieciństwo wielokrotnie był gwałcony analnie i oralnie. Pokazywano kobietę, która od ósmego roku życia była gwałcona. Pokazywano mężczyznę, któremu nie udzielono pomocy medycznej, gdy wpadł do kotła z gotującym się mlekiem, a jeżdżącego na wózku inwalidzkim w wyniku nieudzielania pomocy po upadku z drzewa i złamaniu karku.
    Na koniec pokazano jedną kobietę, która twierdziła, że żadnych temu podobnych molestowań nie przeżyła.
    Wstrząsającym momentem była scena bawiących się dzieci przy komentarzu narratora opowiadającego jak w środowisku pedofili bardzo szybko rozeszła się wieść o „łatwym dostępie” do „dzieci Krisny”
    Grupa pokrzywdzonych dzieci Krasny zaskarżyła sektę i zażądała 400 milionów USD odszkodowania. Sprawa jest w toku.
    Bardzo przykry był moment, gdy w tle mówiono o tych sprawach a na ekranie pojawiła się grupka skaczących i śpiewających sekciarzy na estradzie WOŚP.
    Pokazano masę oryginalnych zdjęć, w tym zastraszonych, głodnych dzieciaków, które budzono o 3 rano, aby godzinami modliły się na czczo.
    Film był wstrząsający, ukazujący te dzieci już w dorosłym życiu – dziewczynkę alkoholiczkę, zaszczutych mężczyzn – a wszystkich nieodwracalnie skrzywdzonych.
    Pokazywano rodziców, którzy do dziś nie pojmują, jak mogli się dać tak ogłupić tej sekcie, że oddawali je swe dzieci na poniewierkę.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Chopaki!!! Piotr, Nimitz...
    Uspokjcie si... Pan Stefan po prostu chcia zawiza w kocu ni sympatji i nawizujc do dzisiajszych Walentynek, postanowi mnie nazwa "Czerwonym Palantem" (Acha! prosibym Panie Stefanie z duej literki, ja nie pisz do Pana Stefana panie stefanie :?).
    Co do mojej bezsilnej zoci... Za interpretacja Panie Stefanie, za interpretacja... miech, ubolewanie, czsto zaenowanie, e jednak wiat nosi takich jak Pan Stefan (w kocu rozumiem czemu prawicowcy s przeciwko aborcji! )... Ale t bezsiln zoci to sobie jednak Pan, Panie Stefanie, pochlebia...
    Nie broni Krisne'owcw, ale:
    - to katolicka rodzina z odzi zabia i trzymaa w beczkach swoich 6'cioro dzieci (miasto i liczb mogem przekrci - faktu - nie);
    - to w katolickich klasztorach w Polsce, zakonnice s wykorzystywane przez ksiy (i nie chodzi mi o sprztanie plebanii);
    - w katolickim kociele rwnie obowizuj posty;
    - to katolicki ksidz nie chcia pokry kosztw leczenia i zapaci odszkodowania za wypadek na cmentarzu (dziewczyn przygnit konar ze sprchniaego drzewa i zama jej krgosup);
    - ilu mamy w Polsce alkoholikw (przy prawie 100% katolicymie);
    - ilu mamy w Polsce narkomanw (przy prawie 100% katolicymie);
    - ilu mamy w Polsce pedofili (przy prawie 100% katolicymie);
    - ilu mamy w Polsce zjadaczy demu poeczkowego (przy prawie 100% katolicymie)...
    Jeeli dostabym na to od kogo pienidze - mgbym zrobi identyczny film o katolikach - jakie to straszne rzeczy si dziej u nich w domach. Tylko po co?

Czy to chodzi o to, e Krisna s li? Czy katolicy moe s li.... Czy muzumanie?.... Panie Stefanie Ludzie! Ludzie s popapranym gatunkiem... Gdzie si nie obejrzysz i w ktr grup nie spojrzysz - wszdzie dojrzysz dobrych ludzi, ale i kanalie... To tyle...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dokładnie, równie dobrze można świrować będąc muzułmaninem, katolikiem, krisznowcem, szatanistą czy buddystą. Wszędzie masz debili którzy psują ogólny obraz danej grupy społecznej/religii. Prosty przykład - kibice piłkarscy. Ilu w tym kraju ludzi kocha footbal? Conajmniej połowa populacji, a powiesz tylko o kimś że jest kibicem powiedzmy Wisły Kraków i już ktoś ma przed oczami burdy, zadymy itp. Dajmy sobie spokój z generalizowaniem. Pozatym co ma wspólnego radosny pląs paru krisznowców na scenie z jakimiś molestowanymi dzieciakami. Kurde, przecież idąc tym tokiem rozumowania powinienem nienawidzić wszystkich katolików za wyprawy krzyżowe, inkwizycję, księży pedofili i cholera wie za co jeszcze... A i jak już wcześniej wspomniałem - krisznowcy byli o niebo lepsi od przystanku jezus. Świetnie sie z nimi bawilem, bo czuli ten klimat, a PJ przyslal dretwych burakow, z ktorymi nawet pogadac nie szlo nie mowiac juz o innych rzeczach, takich jak wspolny taniec, czy kapiel blotna :-)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

A!...
    Bo mi się jeszcze jedno przypomniało...
    Pan Stefan napisał:
    Siriah - nawet nie wiesz jak bawi mnie ta bezsilna złość, jaką widzę we wszystkich Twoich postach kierowanych do mnie. Mimo tego muszę Ci zwrócić uwagę, że mój nick to StefanDetko a nie "Stefek" - chyba, że wolisz abym zamiast Siriah używał "czerwony palancie"
    Jakaż przenikliwość wielka i mądrość płynie z tej wypowiedzi.... :? Poza osobistym przytykiem zerowy wkład w temat. Wstyd Panie Stefanie.
    PS. Co do etykiet zastępczych - zapraszam na bluzgi.pl... Wszak też mógłbym, jeśli Pan woli Panie Stefanie oczywiście, nazywać Pana, np. Zdziadziałym Pierdzielowatym Pierwszego Rzędu Niedorozwojem Prawicy. Jeżeli oczywiście Pan woli. Tylko, że to się za długo pisze... Wolę więc jednak per Pan się do Pana zwracać.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał nes
    ps: od kiedy Hare Kriszna jest sektą Owsiaka?
    wybaczcie, że cytuje samego siebie, ale moje pytanie pozostało zignorowane przez autora tematu, który napisał "sekta Owsiaka - Hare Kriszna"

nie wydaje mi się, żeby pan Owsiak był w tej sekcie, nie widzę też żadnych związków pomiędzy nim a tą sektą, oprócz tego, że pojawia się ona na jego Przystankach, a on ich stamtąd nie wygania. chyba, że sam fakt tej życzliwości czyni go już jej członkiem, ba, nawet przywódcą, jak sugeruje autor tematu.

ponieważ wieść o molestowaniu dzieci w sekcie Hare Krisna została rozpowszechniona, to pozwolę sobie powrócić do nie mniej ważnego wątku tej sprawy, to jest do - nazwijmy to kurtuazyjnie - dziwnych zachowań Jerzego O., które ja określam mianem propagowania satanizmu i szerzeniu nienawiści. Aby nie być gołosłownym, przytaczam fragment zbeletryzowanej relacji z Przystanku Woodstock:
    "...gruby, podtatusiały jegomość, ostrzyżony jakby wczoraj opuścił więzienie. Wyglądem zupełnie nie pasował ani do statystów z atrapami gitar, którzy kręcili się po scenie, ani do wyjącego i skandującego tłumu. Mimo to widać było, że jest ulubieńcem wszystkich. Chwycił oburącz mikrofon i wrzasnął:
    Ro-ro-ro... Rokęro-ool!
    Widać było że ma poważną wadę wymowy.
    Rokęrol! – zawył tłum.
    Ró-ró-ró – jąkał się jegomość. W końcu wykrztusił: – Róbta, co chceta!
    Rozwrzeszczany tłum piał z zachwytu, słysząc ze sceny podstawowe przykazanie satanistów. Zastanawiałem się, dlaczego na scenę wpuszczono najpierw pijaną pseudoartystkę, a potem jakiegoś prymitywnego prostaka ze znikomą znajomością poprawnej polszczyzny, który na dodatek miał nie wyleczoną wadę wymowy i głosił satanistyczne hasła. Wrzaski tłumu nie pozwalały mi zebrać myśli. Jąkała próbował popisywać się swoistym krasomówstwem:
    Wieeecie co robić! Przee-egonić klechów! Śmiee-erć de-de-de-wotkom. Nie–ech żyje wolny se-eks i ro-o-o-o-kęrol!
    U–rek! U-rek! U-rek – skandowała publiczność".

Całość znajduje się na: http://nowamedia.w.interia.pl/38Jakubowski.htm
    W związku z powyższym protestuję przeciwko wydawaniu pieniędzy ze zbiórek publicznych WOŚP (służących zakupowi sprzętu medycznego), na imprezy typu Przystanek Woodstock, gdzie Jerzy Owsiak demoralizuje młodzież.
    Dodatkowo zaś żądam przeprowadzenia kontroli skarbowej finansów WOŚP, gdyż według informacji zawartej na: http://www.wosp.org.pl/fundacja/finanse/kontrola.php
    jedyna w ciągu 13-letniej działalności WOŚP kontrola skarbowa przeprowadzona została tylko za rok 1998.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a protestuj, masz takie prawo!

nie wiem tylko czy zdajesz sobie sprawę, że duża część tej zdemoralizowanej, sekciarskiej młodzieży całkowicie za darmo jako wolontariusze pomagała organizować orkiestrę i urządzić zbiórkę pieniędzy, a także w dzień orkiestry od rana do wieczora chodziła i kwestowała, żeby zebrać pieniądze w dobrym celu.

przystanek jest podziękowaniem dla tych ludzi

a co do satanizmu, to byś się w końcu zdecydował, bo najpierw pisałeś że Owsiak jest krisznowcem, a teraz że satanistą, a to chyba nie to samo?
    :mrgreen:

natommiast argumenty ad hominem odnośnie wady wymowy J.O. wcale już smieszne nie są, są zwyczajnie prostackie i pokazują jak ograniczonym człowiekiem jesteś :roll:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

RE:

[Ironia Mode On]
    Aby nie być gołosłownym przytaczam fragment relacji z Przystanku Jezus:
    "Na scenę wyszedł wychudzony jegomość z długimi tłustymi włosami jakby nie mytymi jakieś 3 lata. Oczywiście stopy przywdział w nieśmiertelne Jezuski. Wyglądem pasował do deczko pedalskich statystów z atrapami gitar akustycznych i tamburynów, którzy kręcili się po scenie. Chwycił jedną reką mikrofon (drugiej nie posiadał aby wzbudzać litość - będzie więcej kasy z datków) i krzyknął: Je-je-je jezus! Widać był że ma poważną wadę wymowy (postawy zresztą też - od ciągłego klęczenia w kościele).
    Al-al-al leluja - zawył tłum...
    Tylko razem możemy stawić czoła tym Krisznowcom imprezującym obok nas! W walce poprowadzi nas Jezus - krzyczał ze sceny nieumyty jegomość w sandałach.
    Rozwrzeszczany tłum piał z zachwytu słysząc ze sceny rozkazy przypominające działania hiszpańskich inkwizytorów. Zastanawiałem się dlaczego na scenę najpierw wpuszczono pseudoartystę z bandą dzieci śpiewającego "piosenki" o jakże ciekawym artystycznie tekście: "A gu gu A gu gu" a potem jakiegoś pokrzywionego chłopca z brudnymi włosami wykrzykującego katolickie hasła. Wrzaski podnieconych 13 latek nie pozwalały mi zebrać myśli. Wtem prowadzący całą tą bezsensowną imprezę krzyknął do tłumu:
    Wiecie co robic! Przegonic krisznowców! Śmierć innowiercom! Niech żyje jezus i nasz pedofilski zespół Arka Noego!
    [Ironia mode off]

W związku z powyższym protestuję przeciwko wydawaniu pieniędzy ze zbiórek publicznych WOŚP
    Woodstock jest organizowany z procentów które fundacja zarabia trzymając pieniążki ze zbiórek w banku a nie pod poduszka. Więc możesz sobie protestować do woli. Ja np. protestuje przeciwko temu żeby jakąś tam świątynie opatrzności budować z podatków które płacę!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

i jeszcze jedno, panie StefanDetko, ze względu na charakter pańskiech wypowiedzi, skłonny jestem przypuszczać, że jest Pan raczej jakimś eksperymentem socjologicznym prowadzonym przez studentów w celu zbadania naszych reakcji na pewne przekazywane treści, niż zwykłym internautą, który rzeczywiście wierzy w to co pisze. powodzenia w badaniach chłopaki! :wink:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)